İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2020 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
Kemal Korkmaz yazdı:

Kazanan takımın yarış direktörü olur orda Mercedes takım direktörü

Mercedes alayım bari, belki şansım olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Kışt kışt, git çocuum az ötede oyna. Sen reno takım direktörüyle ilgilen :D  Abilerin işine karişma.

Yarış çok güzeldi. Hamilton acımasız. Kazanmak için her şey mubahtır diyen biri. Aracı virajın dışına bilerek sürdü.Vettel sene sonu ayrılacakmış ama görünen o ki çoktan ayrılmış, spinlerin efendisi. Bottası tebrik ederim. Albon, Norris ve Peres iyi yarıştılar, Sainz de öyle. Leclerc de sonradan açıldı, Ferrarinin olması gereken yere son anda geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Kazanmak için her şey mubahtır diyen biri

Böyle değildi. Verstappen böyleydi. Takım arkadaşına bile patlıyordu. Şükür düzeldi biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

3 Gün önce açıklandı Alonso 2021 Renault ile yarışacak , rekabetçi bir paket olmazsa dönmem diyordu tarih tekerrür edermi ? Fernandonun yeteneğine rağmen Renault bence çok zor.

https://www.formula1.com/en/latest/article.fernando-alonso-to-make-sensational-return-to-f1-with-renault-in-2021.70HoQCymKIElIDzHFXkaBB.html

Vettel için seçenekler iyice tükendi Red Bull kapıyı kapattıktan sonra alphatauri yükses sesle dile getiriliyordu bakalım ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ferrari'ler daha ilk turun sonunu bile göremediler.

Verstappen ile Bottas güzel kapıştı.

Norris de çok çalışmış belli.

Peki anlamadığım, Racing Point'in araçları FIA ya şikayet edilmiş. Tam olarak sebep nedir?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Ferrari'ler daha ilk turun sonunu bile göremediler.

Verstappen ile Bottas güzel kapıştı.

Norris de çok çalışmış belli.

Peki anlamadığım, Racing Point'in araçları FIA ya şikayet edilmiş. Tam olarak sebep nedir?

Renault RP20'nin yasal olmadığı konusunu kaşımaya başladı. İddiaya göre RP20 Mercedes'in geçen seneki aracının kopyası. FIA, Renault'un protestosunu kaale alarak RP20'nin fren kanallarını incelemeye almış ve Mercedes'ten de geçen seneye ait arabalarının ön ve arka fren tertibatlarını istemiş.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanırım ön kanat tasarımları da birebir mercedes kopyasıymış. Son turlarda kanatlar kırılınca Renault farkına varmış. Öyle bir röportaj dinledim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Ali Darbaz yazdı:

Hangi kanalda yayınlandı. Bilsem izlerdim. 

S Sport yayınlıyor yarışları...

şifreli kanala geçmesi sebebiyle uzun yıllardır takip etmiyordum.

bu sene yine başladım seyretmeye...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bu seneyi geçtim, seneye dört gözle Alonso'yu bekliyorum. 

Sani Gerşon yazdı:

Bir mercedes sahibi olarak F1 takımından zerre hazzetmiyorum. Forza Ferrari, Alonso'dan dolayı Renault sempatim de var 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ahmet Çankaya yazdı:

S Sport yayınlıyor yarışları...

şifreli kanala geçmesi sebebiyle uzun yıllardır takip etmiyordum.

bu sene yine başladım seyretmeye...

Genelde internette RTL yayınından izliyorum.. Son yarışı yine internette İdman TV diye bir kanaldan izledim. Azerbaycan kanalı sanırım. Yorumcular belki normal konuşuyorlar ama ben dinlerken epey eğlendim, espriler vs gayet anlaşılır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Sanırım ön kanat tasarımları da birebir mercedes kopyasıymış. Son turlarda kanatlar kırılınca Renault farkına varmış. Öyle bir röportaj dinledim.

Motorsport.com sayfasında çok güzel kıyaslama var :) 

Bu arada Racing Point ile Renault arasındaki sürtüşmenin başlangıcı 2019 yılı Japonya GP'ye uzanıyor. Racing Point Renault'u kullandığı fren sistemi için şikayet etmiş ve Japonya GP'den diskalifiye olmalarına sebep olmuştu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Yurdaer Elay yazdı:

Bu arada Racing Point ile Renault arasındaki sürtüşmenin başlangıcı 2019 yılı Japonya GP'ye uzanıyor. Racing Point Renault'u kullandığı fren sistemi için şikayet etmiş ve Japonya GP'den diskalifiye olmalarına sebep olmuştu.

Renault  Mercedes Ferrari ve Redbull sonrası 4. sırayı hedefliyor Racing Point bu seneki en güçlü rakibi görünüyor bence pist dışı manevraların önemli bir nedenide bu.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Renault  Mercedes Ferrari ve Redbull sonrası 4. sırayı hedefliyor Racing Point bu seneki en güçlü rakibi görünüyor bence pist dışı manevraların önemli bir nedenide bu.

FIA RP20'yi daha önce incelemiş ve aracın Mercedes'in klonu olmadığına ikna olmuştu. Şimdi olayın tekrar gündeme gelmesi ve FIA'nın aracı incelemeye alması bence sönük geçmesi muhtemel bir F1 lite sezonuna heyecan katmaktan öte bir şey değil. Renault imkanları dahilinde üçüncülüğe bile oynayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Takvime 3 yarış daha eklendi esas güzel haberse Nurburgring tekrar F1 döndü.

İtalya İmola ve Portekiz Portimao takvime dahil edildi.

https://www.formula1.com/en/latest/article.breaking-formula-1-adds-portimao-nurburgring-and-2-day-event-in-imola-to.CGyDtalz9hBwCojE2QGCI.html

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Racing Point sürücüsü Sergio Perez corona pozitif çıktı. İngiltere yarışını kaçıracağı netleşti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

+1 tur daha olsaydı 

Rutin biterdi  🏎

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

30sn fark 5sn'ye kadar düştü. Lastikler herkese problem çıkardı. Ne yarıştı be :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pirelli patlayan lastikler hakkında açıklama yaptı. "Geçen seneye göre en hızlı turun 1.5sn kısaldığı bir performansta takımların da gereğinden uzun lastiği kullanma talebine lastik maalesef cevap verememiştir." Lastiğin derhal incelemeye alındığı ancak yaşanan durumun beklenen bir sonuç olduğu da iletildi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İngiltere'de ikinci yarışta sürpriz yaşandı ve Verstappen kazandı. Lastikler yine Mercedes'e sorun çıkardı ancak patlamadan müdahele ettiler bu sefer.

Güzel, çekişmeli bi yarıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
İngiltere'de ikinci yarışta sürpriz yaşandı ve Verstappen kazandı. Lastikler yine Mercedes'e sorun çıkardı ancak patlamadan müdahele ettiler bu sefer.
Güzel, çekişmeli bi yarıştı.
Pilotaj hala önemli gördük. Verstappen ve Leclerc takım arkadaşlarına ciddi fark attılar. Vettel bildiğimiz gibi hala. [emoji2357]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...