İçeriğe Yönlendir

Fabrikada Iki Kez Boyanan 508

Furkan Sumer

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir de ters paketlenmiş etipuf var :)

bir de icinde puf olmayan etipuf ilani vardi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
0 km bir araç alip boyali cikmasi ve bu kusurun satilirken saklanmasini son derece ahlaksizca buluyorum bence haberde ki adami elestirmek yerine bu kusuru saklayan kimseleri elestirmek gerekir bu aracin en uygunu 240 bin tl den satisa cikiyor bayi aracini vitrine koyarken 0 km fakat bu kapisi boyali diyecek ozman  insan kandirmak niye? vatandaş elindeki bu kozu tv ye cikmanin etkisiyle cok dramatik oynamis. Musterinin tercihine gore ya 0 arac yada ucret iadesi bitti gitti  35 sene calisan adama emekli olunca bu paranin yarisini vermiyolar ayip.

Satıcının ahlaksız davranışının savunulacak yada konuşulacak bir yanı yok.
Satıcı hata yapmıştır.
Alıcı da amacına ulaşmış verdiği tepkinin dozu ile gündem olmayı ve gündemde kalmayı başarmıştır.
Biz alıcı bunu istediği için böyle konuşuyoruz.
Alıcı, o kapıya bakamıyorum, tiksiniyorum diyerek gündem olmak istemiş. Biz de farkında olmadan destek oluyoruz :)
bir de icinde puf olmayan etipuf ilani vardi.

Yenmiş mi :)
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tv de izledim.. 

Bu denli abartacak bir olay değil bence. 

Olmaması gerekir ama günümüz şartları malum, Bir kapı boyalı ise, kapı boyalı olmasının kaybı ne kadarsa bayiden onu veya biraz fazlasını alır lafı kapatırsın. 

Akşam kapının önünde dururken bir kamyonun gelip boydan boya çizmeyeceği yada yırtmayacağı ne malum. 

Ömür, bu kadar basit şeyleri dert edecek kadar boş olmamalı. 

Kamyon demee kamyon demeeeaaaa :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

Kamyon demee kamyon demeeeaaaa :D :D

Yaa.. durduğu yerde gelir çarpar demi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaa.. durduğu yerde gelir çarpar demi :)

sürükler götürür üstüne :D :D Gittim yetkili servise not aldırttm abi zaten. Böyle böyle 50 60 cm sürümüş aracı diye. Şanzıman ve mekaniğe de bakacaklar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bayiinin söylememesi üçkağıt. Gerçi 3tane olaya şahit olmuşluğum var iki tanesi sanayide bir tanesi yetkili servis sebepli

Arabanın bakımını yaptırırken, yan tarafta kaporta boyacı vardı ustanın ama usta İstanbul'daki ilk vw beetle ustalarından hem mekanik hem kaporta yaş 65+ oğullarıyla beraber işletiyordu.

Müşterilerinden biri Megane 2 yeşil arabayı da hatırlıyorum ilk sahibinden bir araba bulmuş getirmişler o zamanda ekspertiz firmaları yok vs. Araç sahibide ilk sahibi ne kaza yapmış adam ne bir şey gelmiş başına aracın bakımları eksiksiz adam malından emin bende izliyorum elde çay sanayi işi yancı modunda. Usta o sırada başka araçla ilgilenirken Megane'ye baktı dedi bu arabanın komple arkası değişmiş, sahibi tabi hem şok hem isyan biraz. Adam neredeyse kavga edecekti, usta dedi bence öyle siz bilirsiniz servise götürün baktırın, gerçekten de servise gidildiğinde öyle çıkıyor sahibi olayı hemen araştırıyor vs aracı fabrikadan bayiye getirirken tır dan düşürüyorlar arkasının üstüne yapılıyor 0km olarak satılıyor.

2 tanede Mercedes'te arkadaşlarımın macerası var bir tanesi gizli bir tanesi bayii söylerek arkadaş aldı, Bir tanesi CLK 200komp almıştı sıfır bayiiden bir gün sanayide ustasına uğruyor aracı  arka çamurlukta çizik için boyatim mi boyatmasam mı ustası diyor boyatalım zaten boyanmış çamurluk, çocuk diyor ben hiç boyatmadım arabayı vs derken bayiiye ulaşıyor olay aracı showrooma sokarken kolona sürtüyorlar :D boyayıp iteliyorlar ve bunu saklıyorlar bayiide inkar etmiyor ilginç şekilde sonra davalık vs oldular sonucu bilmiyorum :)

Diğeri'de w205 coupe almak için bayiiye gittik araç yoktu ellerinde sonra telefon etmişler arkadaşa bir sipariş araç vardı bir sorun çıktı araçta sipariş iptal oldu vs diye. Arkadaşım sordu sorunu Araçlar RORO gemisinde gemide yada limanda gümrükte vs nerede ise aracın içine giriyorlar çakmak küllük bir kaç sökülebilecek aksesuarları alıyorlar araçtan bir iki parçayı da kırıyorlar içinde sökmeye çalışırken zarar veriyorlar, araca gittik biz serviste baktık içinde trimler vs zarar görmüş, ses sistemi Burmesterleri vs  sökmeye çalışmışlar  onları sıfır değiştirdiler o zamanın parasıyla 40bin tl ucuzuna aldı aracı bayiiden eksikleri tamamlatıp. Bayiiden bayiiye değişiyor bence durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Maşallah benim arkadaşlar hep ikinci el bakar, seninkiler sıfırdan şaşmamış 😛

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Hakan Tarım yazdı:

Maşallah benim arkadaşlar hep ikinci el bakar, seninkiler sıfırdan şaşmamış 😛

Abi ikinci elci bi benim. Hic sifir km arabam olmadi anlayamazsiniz ☹😂

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Cebimize parayı doldurduk bayiye gittik.

Bayi dediki aynı araç renk, donanım şu bu herşey aynı.

Bu boyasız olan 300 bin lira

Bununda sağ ön kapı işlemsiz boyalı fiyatı 250 bin dese

Tercih ne olur ?

20 daha düş kapı sizde kalsın, alıyorum derdim kapısız olarak :D

Aynı renk çıkma kapı bulurdum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Sağ ön kapı sök tak gerisi hatasız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Gözümde Ana habere çıkacak kadar haber değeri taşımıyor. Vatandaş biraz daha uğraşsa Flash tv halay ekibinde işe başlayabilir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...