İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK4 - Akü İzleme Kablosu

Ali ÖZCAN

Recommended Posts

Ali ÖZCAN

Herkese hayırlı günler diliyorum,Forum da ,Ford Convers ekranının güncellendiğini okuyunca,yetkili servisi aradım,Dizel Mondeo için ekran ,yazılım vs güncelleme yokmuş,fakat Otosan'ın yetkili servislere  ücretsiz takılmak üzere gönderdiği "AKÜ İZLEME KABLOSU" varmış,yarın için randevu verdiler ,telefonda da soramadım, bu kablo hakkında bilgisi olan varmı,ne işe yarar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir TSB yayınlanmış belli ki. Hiç duymadım, forumda konusunu da okuduğmu hatırlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

akü izleme kablosu da neymiş? böyle hayran hayran bakıyorsun mesela, fiber optik kabloymuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

😂😂😂Yarın servise gidip göreceğiz bakalım,ne olduğunu buradan paylaşırım,muadil aracı olan arkadaşların da bilgisi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Ali ÖZCAN yazdı:

Herkese hayırlı günler diliyorum,Forum da ,Ford Convers ekranının güncellendiğini okuyunca,yetkili servisi aradım,Dizel Mondeo için ekran ,yazılım vs güncelleme yokmuş,fakat Otosan'ın yetkili servislere  ücretsiz takılmak üzere gönderdiği "AKÜ İZLEME KABLOSU" varmış,yarın için randevu verdiler ,telefonda da soramadım, bu kablo hakkında bilgisi olan varmı,ne işe yarar.

Evet, dün servise gittim, ruhsattan baktılar ,sizin araca daha önce uygulanmış,gerek yok dediler,ne işe yarar bu dedim,başı çok kalabalıktı,Otosan gönderdi dedi,araya laf girdi,yarım kaldı,bende teşekkür edip ayrıldım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus u

''ayarla''

diye yazmışlardı listeye, yine ehliyetsiz birine tercüme yaptırmışlardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bms modülü, benim mk5 mondeoyada taktılar.  Akünün fazla şarj olup yangın çıkmasını önlüyor. Yurt dışında yanan araçlar olmuş.

Ali ÖZCAN yazdı:

Evet, dün servise gittim, ruhsattan baktılar ,sizin araca daha önce uygulanmış,gerek yok dediler,ne işe yarar bu dedim,başı çok kalabalıktı,Otosan gönderdi dedi,araya laf girdi,yarım kaldı,bende teşekkür edip ayrıldım.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiç duymadım.. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

battery management system. o halde. şarj denetimi için. içi su dolu aküden yangın çıktığını hiç görmedim. kaynar ,sonrada yarılıp akıtır patlak düdüklü tencere gibi. evdeki solar akü o şekilde kendini yok etmişti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

battery management system. o halde. şarj denetimi için. içi su dolu aküden yangın çıktığını hiç görmedim. kaynar ,sonrada yarılıp akıtır patlak düdüklü tencere gibi. evdeki solar akü o şekilde kendini yok etmişti.

otosanca düşünmek lazım

battery monitoring süstem dir

pil ekranı sistemi yazmadıklarına dua etmeli

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

şarj dinamosu dolu aküye akımı kesmeyip fazladan akım gönderdiği zaman akü yanabiliyormuş. Bu nedenle yurt dışında yanan mondeo, smax ve galaxy araçlar varmış. 

Çağlar Bayur yazdı:

pil ekranı sistemi yazmadıklarına dua etmeli

PES bayağı güzel olurdu 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Soner Soyçerçel

Focus 3’lerde var bildiğim kadarıyla, kiminde alternatör üzerinde, kiminde akü + terminali üzerinde ek devre olarak. Tam bir baş ağrısı devre, asla ucuz akü zayıf akü sevmez. En ufak sorunu soğukta veya yük altında tekleme ve şarj lambası yanması olarak dönebilir (benzinli için). Aküyü ölçersin sağlam, alternatör şarj ediyor, aşırı akım çeken bişey de yok bu şarj lambası niye yanıyor diye ararsın da ararsın...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali ÖZCAN

Bunu benim Mondeo ya takmışlar,ne işe yaradığını da bilmiyorum,yalnız, önceden varmıydı bilmiyorum ama 10 dk. Teyp çalınca,ekranda düşük akü seviyesi yazıp teyp kapanıyor ve araç çalışana kadar teyp açılmıyor.Fakat araç tek marş ta sorunsuz çalışıyor.Akü garantiden sıfırlandı.3-4 Ekektrikçiye gittim,aküyü ölçtüler her hangi bir sıkıntı yok dediler.ama 10 dk teyp çalınca yine düşük akü seviyesi uyarısı veriyor.Demem o ki, acaba bu akü izleme kablosuyla alâkalı bir durummu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...