İçeriğe Yönlendir

S-Max - Sony Teyp Bas Sesi Çok Zayıf

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Sani kardeş cd ve aux ile müziklerde bozulma olmuyor. Sadece trt fm frekansında patlak gibi ses geliyor. Bas ayarını sonuna kadar getirsem de focus 3 ve fiesta 2009 ve üzeri modellerdeki gibi ses alamıyorum. Teyp orjinal sony

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Evet Çağlar abi diğer frekanslarda bozulma olmuyor. Ama bu ses olayı kafama takılıyor. Kapı iç döşemeleri s maxlarda yumuşak bir malzeme focus ve fiestada metal. Bundan kaynaklanır mı sence. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bence teypte sıkıntı yok, radyo frekansın ayarlarına bakmak lazım. Yayın ayarlarında yakın ~ uzak yada ulusal~yerel yayın ayarları vardı ondan olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Sani kardeş cd ve aux ile müziklerde bozulma olmuyor. Sadece trt fm frekansında patlak gibi ses geliyor. Bas ayarını sonuna kadar getirsem de focus 3 ve fiesta 2009 ve üzeri modellerdeki gibi ses alamıyorum. Teyp orjinal sony
Frekansa özel bozulma var. Bolu Adapazarı arası bölgede bizde de oluyor nedeni teknik bir sorun olabilir dert etmeyin
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tahir Ak yazdı:

Frekansa özel bozulma var. Bolu Adapazarı arası bölgede bizde de oluyor nedeni teknik bir sorun olabilir dert etmeyin

Düzcede yaşıyorum bu bölgede çok fazla yerleşim alanı var bazı frekanslar çok karışıyor. İşe giderken bir köprülü kavşakta trt fm frekansı bozuluyor. 70~80 m lik mesafede farklı frekansa geçiyor. Biri güçlü diğeri zayıf ses kalitesi anında değişiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

S-Max araçların ses sistemi maalesef çok kötü. Hoparlörlerin bas performansları vasat. Focus veya C-Max gibi gümbür gümbür bir ses alamazsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ferhat Genç yazdı:

S-Max araçların ses sistemi maalesef çok kötü. Hoparlörlerin bas performansları vasat. Focus veya C-Max gibi gümbür gümbür bir ses alamazsınız. 

Çözüm öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferhat Genç yazdı:

yani smax teybi trt fm mi seçiyor sadece?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Mustafa Yanar yazdı:

Çözüm öneriniz var mı?

Basları güçlendirmek istiyorsanız harici olarak bagaja kabinli bas hoparlörü koymanızı ve kapı hoparlörlerini daha güçlü mid hoparlörler ile değiştirmenizi öneririm.

Çağlar Bayur yazdı:

yani smax teybi trt fm mi seçiyor sadece?

Tabiki öyle bir şey olamaz. Ben ses sistemi ile alakalı bilgilendirme verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun sadece fm de ve bir kanalda ise? teypteki herhangi bir değişim ile sorun giderilmez, zira sorun teypte değil?

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Mustafa Yanar yazdı:

Kapı hoparlörlerini değiştiririm ama buna ses kalitesi artar mı

Genelde ses kalitesinin artmadığı söyleniyor. Kapının iç yapısı ve iç mekamdaki akustiğin de önemi var. Sırf kapı hoparlörlerini değişirseniz Ford C-Max veya Focus gibi gümbür gümbür baslı ses alamayacaksınız böyle de diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Yanar yazdı:

Kapı hoparlörlerini değiştiririm ama buna ses kalitesi artar mı

var olan hoparlör gayet yeterli hatta onlara pioneer takınca bile cevap verbiliyor, kalite ve basta esas olan da aslında kapıdaki yalıtım. orjinal kasnakları söküp başka daha pahalı hoparlör takınca kalite azalıyor bile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Evet aradığım cevap buydu. Ben de kapı döşemesini sökünce yalıtım için esnek ve ince bir malzeme kullanıldığını gördüm oysa c max ve fiestada aliminyum ve sert bir malzeme vardı. Bu nedenle kabin görevi görüyor sanırım. O Zaman boşuna hiç dokunmayayım. Harici bir sub ya da nereye takılacağını bulabilirsem orjinal bir sub alayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Yanar yazdı:

Evet aradığım cevap buydu. Ben de kapı döşemesini sökünce yalıtım için esnek ve ince bir malzeme kullanıldığını gördüm oysa c max ve fiestada aliminyum ve sert bir malzeme vardı. Bu nedenle kabin görevi görüyor sanırım. O Zaman boşuna hiç dokunmayayım. Harici bir sub ya da nereye takılacağını bulabilirsem orjinal bir sub alayım. 

https://www.hepsiburada.com/alpine-swe-815-20cm-eseri-dahili-amplifikator-50-125hz-12db-acik-kapali-port-subwoofer-pm-otalpswe-815

kendi anfisi içinde orjinal teybin ses çıkışna takılabilir ufaktır ama sesi çok iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mustafa Yanar

Kaliteli bir cd veya mp3 ile ses bana yeterli geliyor, yüksek bas sesini sevmiyorum zaten, sub koymaktan vazgeçtim bu nedenle, orjinal cd ile zaten sorun yoktu.Tüm yorumlar için teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...