İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Kamera İçin 12 Volt Gereksinimi

Çağlar Kaya

Recommended Posts

Çağlar Kaya

arkadaşlar merhaba bu kamera malum çakmak soketinden enerji alıyor. kontak kapatınca çakmak soketinden enerjıde kesiliyor ve kamera pili bitene kadar kayıt ediyor. benim amacım sureklı kayıt yapması için surekli 12 volt gelen bir yer bulmam gerekiyor. sizce teyp hattındanmı alsam yada obd soketinden sokketli orjinal bir şeymi olsa yada farklı bir yer...

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sürekli elektrik gelen hat olarak bir yerden paralel almak yerine bence aküden bağımsız hat çekin. Araya da akü voltajını korumaya yarayan devrelerden ekletin sigortayla beraber. Böylece son derece sağlıklı ve güvenli bir iş olur. Öteki türlü araç çalışırken oluşacak akım değişiklikleri sigortanızın atmasına neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu şekilde kullanmak işteyenler için internette obd girişinden veya aküden direk elektirik alınabilcek kablo setleri satılıyor. Ayrıca akım korumalı oluyorlar akü voltajı düşünce kamerayı kapatıyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Kaya yazdı:

arkadaşlar merhaba bu kamera malum çakmak soketinden enerji alıyor. kontak kapatınca çakmak soketinden enerjıde kesiliyor ve kamera pili bitene kadar kayıt ediyor. benim amacım sureklı kayıt yapması için surekli 12 volt gelen bir yer bulmam gerekiyor. sizce teyp hattındanmı alsam yada obd soketinden sokketli orjinal bir şeymi olsa yada farklı bir yer...

Kamera 12 volt ile calismiyordur. araya cakmaklik adaptoru veya devre koymaniz gerekir bence.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Çağlar Kaya yazdı:

Büyük ihtimalle, kameranız 5 volt ile çalışıyor ve çakmak soketine bağladığınız parçada da, 12V/9V dönüştürücü vardır.
Akımı başka yerden alırsanız, bu durumda dönüştürücüyü sizin sağlamanız gerekir.
Öncelikle, sigorta kutusunun yerini ve hat çekmeye ne kadar müsait olduğunu araştırın.
Aşağıdaki anlatım bir örnek oluşturur belki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya
Kerem Kurluva yazdı:

Büyük ihtimalle, kameranız 5 volt ile çalışıyor ve çakmak soketine bağladığınız parçada da, 12V/9V dönüştürücü vardır.
Akımı başka yerden alırsanız, bu durumda dönüştürücüyü sizin sağlamanız gerekir.
Öncelikle, sigorta kutusunun yerini ve hat çekmeye ne kadar müsait olduğunu araştırın.
Aşağıdaki anlatım bir örnek oluşturur belki..

Aynen dediğiniz gibi zaten çakmak soketi aldım ona 12 voltan usb 5 volta dönüştürücü takıcam. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu işlem aracın aküsünü bitirmez mi? 

Kabaca 150ma çekiyor kamera. 60ah yani 60bin ma akü için pek sıkıntı olmaz. Tabi bir kaç ay yatmaz ise araç
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kabaca 150ma çekiyor kamera. 60ah yani 60bin ma akü için pek sıkıntı olmaz. Tabi bir kaç ay yatmaz ise araç
Agam benim aku niye bitti, dun yine bitti patlatiyoduk az daha [emoji16]

Kamera park kitinin sigortasini cektim bir kac gun izlemede kalacagim.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Araban tırt

Bah hele. Satiyimda Kangoo alayim bari.

DCI al

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

DCI zaten dizellerin nirvanasi ona param yetmez ki emoji16.png

Land al. Seri bilmem kaç bulursan artık :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Land al. Seri bilmem kaç bulursan artık [emoji4] 
Simdi yine zam gelmistir yazmasaydin keske.
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Akım korumalı devrelerin doğru çalıştığı pek görülmemiş akünün anasını ağlatıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:
https://a.aliexpress.com/_d7wsZ0Z

Şu üründen al. Hemde 12-5V çevirici hemde akü gerilimi 11.6V altına düşürse çıkışı kesiyor. Akü bitirme derdi olmuyor.

Benzer urun var, ama yapti yapacagini.

Ben kullanıyorum sorun yaşamadım. Bozulmuş olabilir sendeki

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben kullanıyorum sorun yaşamadım. Bozulmuş olabilir sendeki
Bilemedim ki. Bozulsa calismaz diye tahmin ediyorum.
Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya
(düzenlendi)

Kamera Kaç Mah ki aküyü bitirsin. Birde arada usb 5 volt dönüştürücü var. Zaten her gün işe arabayla gidip geliyorum. Sanmıyorum sıkıntı olacağını. Hatta birisi kameraya OBD den almıştı hattı. 

tarihinde Çağlar Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal
Tavan lambasinda surekli 12V olan hat mevcut bende. Kontrol edin belki vardir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

95bin oldu

Senin araba 75 ederken benimki 90 ediyordu, oranlama yaparsak 75 liradan 95 liraya %26 küsür zam gelmiş, o zaman benim arabayı da aynı oranla zamlarsak 114 bin yapıyor, 110 a bırakırım abi. Daha yeni yıkandı, benzin lpg fullendi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...