İçeriğe Yönlendir

Ses Sisteminde Ses Dağılıyor

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

merhaba arkadaşlar; 

yakın zamanda ses sistemi taktırdım.  4 hertz coax hoparlar doch amfi cervin vega bass ve avgo 1835 double ekran mevcuttur.

sorunum şu:  ses sisteminde müzik dinlerken müzik arabanın içinde dolaşıyor yani hepsi bir çalarken bir anda sağa sonra arkaya doğru geçip sola geçiyor sonra toparlayhıp devam ediyor bir anda ses yükselip alçalıyor. sanki biri elinde hoparlör ile arabanın içinde dolaşıyor. sinema gbi düşünün yüksek ses varken bir anda sağa doğru kayıp sonra sola sonra toparlaması gibi. 8D müzik efektleri gibi düşünün.

teypte ses ayarları normal görünüyor hem radyoda hemde teybin kendi müziklerinde oluyor bluetoutla teype müzik aktarırkende aynı şekilde. sorunu çözemedim belki başına gelen vardır. neden olabilir? 

bugün yada yarın yaptırdığım yere götüreceğim. kontrol edecekler.  

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Ana ünite kalitesiz ise yapacak bir şey yok. Arkadaşlar da demiş dandroid markası ürünlerin ses kalitesi Sony pioneer Panasonic vb üniteleri yakalayamıyor yüklenince sorunlu bir ses çıkışı dağlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

teyp ile alakası yok.  tamamen amfiden kaynaklanıyor bir kanalı bozuk çıktı. şimdilik bir şekilde haloldu. 

amfi tamir olacak sanırım lehim kopukluğu var ve yanık olsaydı hiç çalışmazdı. git gel olduğu içim lehim kopukluğundan şüpheleniyor. 

bilgi verenler için teşekkürlerimi sunuyorum. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

piyasa ürünü aynı para düzeyinde olan paynır sony lerin androidlere göre ses düzeyinde öyle ahım şahım bir artısı hiçbir zaman olmadı olmaz da :)
Anfinizde olduğunu bulduğunuz iyi olmuş, büyük ihtimal iç elemanlarda biyerde şase vs tarzı sorun vardır. Elektronikçi bir usta rahatlıkla bulur arızanızıı. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Hakan Tarım yazdı:

piyasa ürünü aynı para düzeyinde olan paynır sony lerin androidlere göre ses düzeyinde öyle ahım şahım bir artısı hiçbir zaman olmadı

titredim :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Hakan Tarım yazdı:

piyasa ürünü aynı para düzeyinde olan paynır sony lerin androidlere göre ses düzeyinde öyle ahım şahım bir artısı hiçbir zaman olmadı olmaz da :)
Anfinizde olduğunu bulduğunuz iyi olmuş, büyük ihtimal iç elemanlarda biyerde şase vs tarzı sorun vardır. Elektronikçi bir usta rahatlıkla bulur arızanızıı. 

sizinle hemfikirim. 

bilgileriniz için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...