İçeriğe Yönlendir

Onno Usta'dan LPG Dosyası

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Sırf 4 litre motor yağı 150 tl. 

yanlış. 4 litre motor yağı 50 lira.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

yanlış. 4 litre motor yağı 50 lira.

vw504 karşılıyor mu?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Buna arada bir araçta çıkan arızaları, araçtaki değer kaybını, ayrıca az yakıyor diye normalde araçla gitmeyebilecek iken araçla gitme nedeniyle oluşan hem yakıt hem km hem de bakım artışını da eklemek gerekiyor. 

Her halukarda ulaşım bir bütçe istiyor. 

Hocam lpg li olup değer kaybedecek araçların fiyatı, sahibinin ne kadar yaktığını düşünmeyeceği gelir seviyesindedir. Fazla gezmek de sonuçta bir fayda/konfor sağlıyor. Her yolculuğa sadece maliyet olarak bakarsak hiç araç almamalıyız veya ailecek toplu taşıma pahalıya geliyorsa en ucuz aracı almalıyız(en ucuz sıfır aracı değil).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

vw504 karşılıyor mu?

yağ olduğuna bile emin değilim.

sanayiye gidin bakım yapacam diye  koydukları yağlar lubex-pomax  petro bimnemne. sorsan hepsi mobilin aynısı abi yan ürünü içi aynı diyorlar.

zamanında jeep için gittiğim yerde yağını değiştirme kalan işleri yap onu koyacaksan dedim koydurmamıştım. örnekleri aşağıda

ustalar kusura bakmasınlar ne koyuyorsun diye sormayınca işi iyice ölücülüğe vuruyorlar

https://urun.n11.com/motor-yagi/petro-time-5w-30-4-litre-sentetik-motor-yagi-benzin-dizel-lpg-P102799139

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Selim Bilgin yazdı:

O zaman Dacia'ya devam. :D Bir çok otomobilin gerektirdiği yağ sadece 250 TL'den fazla.

Lubrico kaliteli ve bir çok izni almış bir yağ markasıdır, aracınızın standartlarını karşılıyorsa kullanabilirsiniz. Ayrıca aldığım yağ 2019 model araba için 5/30. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Gök yazdı:

yağ olduğuna bile emin değilim.

sanayiye gidin bakım yapacam diye  koydukları yağlar lubex-pomax  petro bimnemne. sorsan hepsi mobilin aynısı abi yan ürünü içi aynı diyorlar.

zamanında jeep için gittiğim yerde yağını değiştirme kalan işleri yap onu koyacaksan dedim koydurmamıştım. örnekleri aşağıda

ustalar kusura bakmasınlar ne koyuyorsun diye sormayınca işi iyice ölücülüğe vuruyorlar

https://urun.n11.com/motor-yagi/petro-time-5w-30-4-litre-sentetik-motor-yagi-benzin-dizel-lpg-P102799139

tam sentetik :)

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki

Bu arada konu LPG konusuydu, yağ-bakım muhabbetlerini başka konuda yapalım da konu ana amacından çıkmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Lpgli clio ile haftalık yakıt ücretim 55 lira. Lpg candır, multivan 50 lirayı bi günde yiyor. Tabiki ağırlık var hacim farkı var, ikisi çok farklı araçlar. Ama yine de lpg en güzel yakıt benim gözümde. Güzel bir ayar yaptırdım, motora zararı sıkıntısı yok, rampa çıkarken alıyorum benzine mis gibi yağlıyor.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

VW 1.6 motor ( şu Hitler motor ) aracıma ilk LPG yi ben ustasını arayıp montajını yaptırdım . Rampada klimalı kullanımda en ufak çekiş kaybı yaşamadan kullandım benzin de ne ise LPG de aynı güç hissediliyordu.
Onno usta işinin ehli dir benim gözümde ve muhabbetini can kulağıyla dinlediğim üstad dır .

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Buna arada bir araçta çıkan arızaları, araçtaki değer kaybını, ayrıca az yakıyor diye normalde araçla gitmeyebilecek iken araçla gitme nedeniyle oluşan hem yakıt hem km hem de bakım artışını da eklemek gerekiyor. 

Her halukarda ulaşım bir bütçe istiyor. 

Deger kaybi? Hakaret sayarim :)

17 bin km de taktirdim 82 bin km olduk.

Bu surecte 50 kusur bin km de iken bobin degisti, ucu plastik oldugu icin catlama yapmis parazit olusturuyordu, yoksa arizadan degil, lpg den oldugu konusunda fikrim yok, bircok Cruze ve Astra nin bobini ortalama bu km de degistigini biliyorum. Eski aracim Bora da ds 85 bin km lpg ile yol yapmistik, 42 bin km de takildi 75 bin km de tek bobin degisti 125 binde sattim Astra da LPG kaynakli olabilecek tek sorun supap sorunu onuda henuz yasamadim, montaj onemli diyorum 60 70 bin km de bu sorunu yasayan var, benim basima da gelebilir bilmiyorum masraf 2000 lira civari ki bunu Ford araclarda da gorebiliyoruz, ustelik sadece benzinli olanlarda da var.

Arac benzinli ikende istedigim yere gidiyordum, lpg li ikende degisen birsey olmadi. 17 bin km arac alindiktan tam 1 sene sonra lpg takildi, hala yillik 15 bin km kadar kullaniyorum. 27 Kasim 2014 te sifir alinan arac bugun 82 bin kusur km de. Bunu lpg taktim ama daha cok gezerim mantigiyla yazmanizda cok kabul gormedi bende ama oladabilir ayni yolu 300 liraya gitmekle 500 liraya gitmek. LPG hic olmazsa donus masrafini kurtariyor :)

Bakimlar 15 bin km de bir yapilan standart bakima ek olarak 10 bin km de lpg filtreleri degisiyor.

Her halukarda ulasim butce istiyor, Istanbul otobus bileti git gel 274 lira idi. Hanima da bilet alsam 548 lira, 100 lira dusugune hem varacagim yere geldim, hemde Istanbul turu yaptim ;) 100 lira icin mi bu hesap, 100 liralar olur 1000 lira, 1000 liralar olur 100 bin lira.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla ben peugeoto sahibini ikna etmeye çalışıyorum. Komple lpg tesisatını söküp atmak için. Hatta şöyle diyim, tekerinden jantına kadar fabrika formuna çevirmek için arabaya para harcatıyoruz. Bu uğurda 3000 tl şimdiden yedik. LPG iptal etme durumunu 50 ye 50 ikna durumunda. O işi dün az daha yapıyordum. Ama depoda epey bir lpg olunca tehlike yaratmasın diye  devam ediyoruz. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Metin Akbal yazdı:

Deger kaybi? Hakaret sayarim :)

17 bin km de taktirdim 82 bin km olduk.

Bu surecte 50 kusur bin km de iken bobin degisti, ucu plastik oldugu icin catlama yapmis parazit olusturuyordu, yoksa arizadan degil, lpg den oldugu konusunda fikrim yok, bircok Cruze ve Astra nin bobini ortalama bu km de degistigini biliyorum. Eski aracim Bora da ds 85 bin km lpg ile yol yapmistik, 42 bin km de takildi 75 bin km de tek bobin degisti 125 binde sattim Astra da LPG kaynakli olabilecek tek sorun supap sorunu onuda henuz yasamadim, montaj onemli diyorum 60 70 bin km de bu sorunu yasayan var, benim basima da gelebilir bilmiyorum masraf 2000 lira civari ki bunu Ford araclarda da gorebiliyoruz, ustelik sadece benzinli olanlarda da var.

Arac benzinli ikende istedigim yere gidiyordum, lpg li ikende degisen birsey olmadi. 17 bin km arac alindiktan tam 1 sene sonra lpg takildi, hala yillik 15 bin km kadar kullaniyorum. 27 Kasim 2014 te sifir alinan arac bugun 82 bin kusur km de. Bunu lpg taktim ama daha cok gezerim mantigiyla yazmanizda cok kabul gormedi bende ama oladabilir ayni yolu 300 liraya gitmekle 500 liraya gitmek. LPG hic olmazsa donus masrafini kurtariyor :)

Bakimlar 15 bin km de bir yapilan standart bakima ek olarak 10 bin km de lpg filtreleri degisiyor.

Her halukarda ulasim butce istiyor, Istanbul otobus bileti git gel 274 lira idi. Hanima da bilet alsam 548 lira, 100 lira dusugune hem varacagim yere geldim, hemde Istanbul turu yaptim ;) 100 lira icin mi bu hesap, 100 liralar olur 1000 lira, 1000 liralar olur 100 bin lira.

Liberty ile 2 senede 15 bin tl minimum cebimde kalan para lpg li kullandığımdan. Benzinli arabaya benzin koymak haram benm gözümde 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...