İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla Hatchback

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin
(düzenlendi)

OadzE5.jpg

Toyota Corolla Hatchback yeniden Türkiye’de

Toyota'nın Türkiye’de uzun yıllardır Auris adıyla satışa sunduğu hatchback modeli Corolla adıyla 2020 model olarak geri döndü. Dinamik ve spor görünüme kavuşan otomobilin hedefinde ise gençler bulunuyor.

JWEz3B.jpg

1.8 Hybrid motor seçeneği ise hybrid sistem devredeyken 112 beygir güç üretiyor. Benzinli motorda 142 newtonmetre tork, hybrid motorda ise 163 newtonmetre torka ulaşabiliyor. 0-100 kilometre hızlanması ise 10.9 saniye olarak ölçüldü. 100 kilometredeki ortalama yakıtı ise 3.5 litre oldu. Hybrid motor sedan Corolla, C-HR gibi modellerde kullanılandan farklı değil.

Benzinli ve Hybrid modellerin tamamında CVT özelliğine sahip otomatik şanzıman bulunuyor.

zyEpnD.jpg

Toyota Corolla Hatchback yeniden Türkiye’de

Toyota'nın Türkiye’de uzun yıllardır Auris adıyla satışa sunduğu hatchback modeli Corolla adıyla 2020 model olarak geri döndü. Dinamik ve spor görünüme kavuşan otomobilin hedefinde ise gençler bulunuyor.

5e564ead67b0a92b50e77543

1.8 Hybrid motor seçeneği ise hybrid sistem devredeyken 112 beygir güç üretiyor. Benzinli motorda 142 newtonmetre tork, hybrid motorda ise 163 newtonmetre torka ulaşabiliyor. 0-100 kilometre hızlanması ise 10.9 saniye olarak ölçüldü. 100 kilometredeki ortalama yakıtı ise 3.5 litre oldu. Hybrid motor sedan Corolla, C-HR gibi modellerde kullanılandan farklı değil.

Benzinli ve Hybrid modellerin tamamında CVT özelliğine sahip otomatik şanzıman bulunuyor.

5e564ead67b0a92b50e77541

ÜRÜN GAMINDA SEÇENEKLER DARALDI

Corolla Sedan ile Corolla HB arasında ürün gamında seçeneklerde düşüşe gidildi. Corolla Sedan’da Vision, Dream, Flame, Passion modelleri bulunurken HB modelin benzinlisinde Dream ve Flame modeli öne çıktı. Her iki modele X-Pack donanım eklenerek ekstra özellikler elde edilebiliyor.

Hybrid modelde ise Dream, Flame ve Passion X-Pack model seçenekleri yer alacak. Yine Hybrid’de X-Pack paketlerle donanımlar zenginleştirilebilecek.

DIŞI FARKLI İÇİ AYNI

Yeni Corolla HB’in dış görünümü sedandan tamamen farklı. Oldukça dinamik ve spor görünüme sahip olan aracın içine geçildiğinde ise sedan modeldeki torpido ile karşılaşılıyor. İç mekanda önemli değişikliklerden birisi spor koltukların yer alması ve arka kapılarda bardak koyma yerlerinin ekstra olarak bulunması göze çarpıyor.

CAM TAVAN

Yeni Corolla HB’in en dikkat özelliklerinden birisi de sedanda olduğu gibi sunroof yerine yüzde 85’e kadar açılabilir cam tavana sahip olması. Sedan Corolla’da içeri katlanan sunroof tavanda basıklık meydana getiriyordu. Yeni Corolla HB ile bu sorunun önüne geçildi.

GİRİŞ SEVİYESİNDE ZENGİN DONANIM

Corolla HB’in giriş seviyesi olan Dream pakette 16 inç alüminyum jantlar, ön sis farları, 8 inçlik multimedya ekranı, geri görüş kamerası, 7 inç TFT kadran, Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth, 6 hoparlör, çift bölgeli otomatik klima, 7 hava yastığı, USB girişi, LED ön farlar, elektronik park freni, LED arka stop lambaları, VSC, stepne, deri direksiyon ve vites topuzu, ışıklı makyaj aynaları, otomatik kararan yan aynalar, hız sabitleme sistemi bulunuyor. X-Pack paketle birlikte panoramik cam tavan ve karartılmış arka ve arka yan camlara sahip olunabiliyor.

LANSMANA ÖZEL FİYATLAR

Yeni Corolla Hatchback’in 1.2 turbo Dream Multidrive S model aracı 157 bin 900 lira lansman fiyatıyla satışa çıktı.

Hybrid modelin giriş fiyatı ise 193 bin 300 lira olarak belirlendi.

Kaynak: Burak Taşçı (Hürriyet)

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Corolla ismi yaşlı arabası gibi hissettiriyor diye Auris e geçmedi mi bu Toyota? Neden şimdi geri döndüler acaba?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en az 160 bin tl si hazır olan gençler için model lansmanı mı yapılmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bu hybirte neden teşvik vermiyorlar anlamıyorum. Üstelik 1.8 motor olarak geçecek vergisi yüksek olacak.

Ah bu vizyonsuzluk yok mu!

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Emrah Altun yazdı:

Bu hybirte neden teşvik vermiyorlar anlamıyorum. Üstelik 1.8 motor olarak geçecek vergisi yüksek olacak.

Ah bu vizyonsuzluk yok mu!

almasınlar diye teşvik olsa hereyer toyota olcak 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Arka koltuk diz mesafesi kısa olmasa kesinlikle bunu alırdım. Arkası mazda 3’ün 2009-2013 arası kasasına çok benziyor. Hatta daha şık. Hem de hybrid  Yolda kesinlikle çok dikkat çekiyor

11-F1955-C-B0-B0-4-C99-B92-D-0-C48-C6-D9

04-A6-AAD7-FC38-4-C51-94-AB-83-A206-F1-E

7-CB4-F67-D-C13-D-4-F85-B26-F-E46649-D6-

4-FDEE9-BC-4-D88-4032-BFD8-04142-D73239-

2-AD04145-A0-C0-44-DE-AB16-B610-F0-A20-E

CBF1-ED62-4670-4745-88-F8-4-C4-B304694-F

12-C0-E97-D-08-E9-4-F32-8180-41807750-FB

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bı biz değil Toyota kendisi bu gerekçe ile Auris i çıkarmıştı, yani HB Corolla ya farklı bir isim vermişti. Demek ki işe yaramadı ki eskiye döndü.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Daha bugun yeni bi auris gectim. Acaip cekici duruyordu.. Suratli idim cok bakamadım. Kameradan alayım bakayım dedim onuda isim bitene kadar alamayınca uzerine yazmıs 😒 Kacırdık..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...