İçeriğe Yönlendir

Lr 2 Çalışmıyor

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Merhabalar,

Ulusal olarak yaşadığımız derdin yanında lafı olmaz ama küçük bir sorunumuz var.

Yakın zamanda aldığımız lr2’nin trigeri vs ağır bakımı konusunda net bir bilgiye sahip değildik.Bizde kafamız rahat olsun hayati kayışları,parçaları başımıza dert açmadan halledelim dedik ki demesek daha iyiydi [emoji4]

Aracın trigerini değiştirmişler, toplarlamışlar o da ne marş basmıyor.Sabah 11 de sanayiye gidildi ,araba hala orada.

Yakıt hortumunu çıkartmışlar bir sebepten ötürü bundan dolayıda hava yapmış dediler.

Düzeltmek için uğraşmışlar ancak araba çalışmıyor, enjektör , sensörler vs kontrol edilmiş herhangi bir sorun tespit edilememiş.

Sanayiye girmeden önce tıkır tıkır çalışıyordu araba.

Sizce sorun ne olabilir iyi olsun derken başımıza iş açtık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

LR 2? freelander mı?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
marş dönmüyor mu? motor mu çalışmıyor

Marş basıyormuş motor çalışmıyormuş.Hatta enjektörden şüphenince çalışması için bir sıvı püskürtmüşler ama tepki vermemiş.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Merhabalar,

Ulusal olarak yaşadığımız derdin yanında lafı olmaz ama küçük bir sorunumuz var.

Yakın zamanda aldığımız lr2’nin trigeri vs ağır bakımı konusunda net bir bilgiye sahip değildik.Bizde kafamız rahat olsun hayati kayışları,parçaları başımıza dert açmadan halledelim dedik ki demesek daha iyiydi emoji4.png

Aracın trigerini değiştirmişler, toplarlamışlar o da ne marş basmıyor.Sabah 11 de sanayiye gidildi ,araba hala orada.

Yakıt hortumunu çıkartmışlar bir sebepten ötürü bundan dolayıda hava yapmış dediler.

Düzeltmek için uğraşmışlar ancak araba çalışmıyor, enjektör , sensörler vs kontrol edilmiş herhangi bir sorun tespit edilememiş.

Sanayiye girmeden önce tıkır tıkır çalışıyordu araba.

Sizce sorun ne olabilir iyi olsun derken başımıza iş açtık.

marş motoru dönüyormu? dönemiyorsa akü bitmiştir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzun süre uğraşınca enjektör de yakar o kötü, en kuvvetli ihtimal yapılan işlemi düşünnce krank okucuya bakmak. motoru bilen biri mi yaptı değişimi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun. Enjektörler gitti %99. Hava yapan lr2 marş ile havası alınırken mutlaka enjektör soketleri sökülü halde marşa basılır. İğneler kaynadığı için çalışmıyor araç. Tamiri mümkün olmuyor.

Depoya hava basılıp marşa basılır. Enjektör rail hattına ve sonra enjektör kafalarına yakıt gelir. Rekorlar sıkılır ve marşa basılır. Solda yakıt borusu hattına elektrikli pompa bağlanması lazım bu araçlarda. Sistem hava yapınca ciddi hasar oluyor.

uzun süre uğraşınca enjektör de yakar o kötü, en kuvvetli ihtimal yapılan işlemi düşünnce krank okucuya bakmak. motoru bilen biri mi yaptı değişimi

Grank sensörü hatası varsa marşa basarken devir oynamıyor ve marşı 5 saniye mi yapıyor araç

Sente doğru mu acaba diyeceğim ama her şekilde enjektörler gitmiştir artık. 10bin civarı idi vaktinde

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Mini,Bmw ve Land servisiymiş öncesinde standar bakımada gitti oraya.Motoru tanıyorlardır diye düşüyorum ama ağırlık Bmw imiş.
Geçmiş olsun. Enjektörler gitti %99. Hava yapan lr2 marş ile havası alınırken mutlaka enjektör soketleri sökülü halde marşa basılır. İğneler kaynadığı için çalışmıyor araç. Tamiri mümkün olmuyor.

Depoya hava basılıp marşa basılır. Enjektör rail hattına ve sonra enjektör kafalarına yakıt gelir. Rekorlar sıkılır ve marşa basılır. Solda yakıt borusu hattına elektrikli pompa bağlanması lazım bu araçlarda. Sistem hava yapınca ciddi hasar oluyor.

Grank sensörü hatası varsa marşa basarken devir oynamıyor ve marşı 5 saniye mi yapıyor araç

Sente doğru mu acaba diyeceğim ama her şekilde enjektörler gitmiştir artık. 10bin civarı idi vaktinde

Enjektörler sökülüp enjektörcüye gitmiş herhangi bir sorun olmadığını iletmişler.İğnelerin kaynadığını anlayamazmı enjektörcü ?
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sami Demirpaz yazdı:

@Servet Aydın seninki calismayinca yanici madde puskurtup calistirmaya calisinca mi gitmisti ? 

O gece aracın koklamadigi bişi kalmadı:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu lr 2 ne kadar zahmetli çıktı :) Hava almak için bu denli prosedur olduğunu bilemezdim ben. Dedemin traktörü gibi marş basar durudum. Havasıda çıkar giderdi. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
[mention=13526]Servet Aydın[/mention] seninki calismayinca yanici madde puskurtup calistirmaya calisinca mi gitmisti ? 

Axe parfüm dahil herşey sıktım. Akü altında Kablo kopmuştu bende de. Ama bilemedim mahvettim arabayı
O gece aracın koklamadigi bişi kalmadı:)

Rakı kaldı bir tek
Bu lr 2 ne kadar zahmetli çıktı [emoji4] Hava almak için bu denli prosedur olduğunu bilemezdim ben. Dedemin traktörü gibi marş basar durudum. Havasıda çıkar giderdi. 

Boş depo gezme, yanlış ellere teslim etme
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

O geceden sonra sanki sansi yaver gitmedi LR lerin elinde. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, üzüldüm vallahi, tam prosedur uygulama aracı lr2, hata yaptın direk kredi kartı limiti sıfırlandı...

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ya enjektöri bozdular yada grank sensörü şüpheli.Son seçenek hala sistemde hala hava var.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O geceden sonra sanki sansi yaver gitmedi LR lerin elinde. 

Aynen öyle. Asıl arıza arada kaynadı. Akışmetre hatası. Çok üzücü oldu benim için satmak ama doğru hamle idi. Arada çiçek gibi fiesta gitti ona yanarım
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

ama ağırlık Bmw imiş.

anlamazlar o motordan maalesef. bence fazla uğraşmadan anlayan bir yere çektirin boşa kürek çekerler

3-5TL gitsin yoksa rakam büyür

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şunun motor vardı demi lr2 de

Ford: Mondeo, Smax, Galaxy, 

Land Rover: Freelander, Discovery Sport, Evoque

Jaguar XF

Citroen: C5, C6, C8, C-Crosser

Peugeot: 407, 607, 807, 4007

2.2 Olanlar PSA tabanlı sanırım.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Blok aynı. Yazılım püskürtme sistemi komponentler farklı. Lr2'leri haşat edenler hep aynı tuzağa düşüyor. Transit parçası takarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...