İçeriğe Yönlendir

Mondeo 0-100'e 20 Saniyede Çıktı.

Tunahan çetin

Recommended Posts

Tunahan çetin
Çağlar Bayur yazdı:

videodan ses tahlili zor ama bir de uğultu var gibi?

siz deyince fark ettim o sesi. Bir şeye sürtüyor muş gibi ses geliyor.  Valf arızasını hallettim, Şimdide bu sorunlara sıra geldi. Hep sizin tavsiyelerinizle arızaları buldum, sizinde buna dair bir fikriniz yoksa arabaya karşı ümidim kesildi. İnşallah sesin kaynağı pistonlar değildir de motoru yaptırmak zorunda kalmam.

Yorum bağlantısı
Tunahan çetin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

videodan ses tahlili zor ama bir de uğultu var gibi?

katalizör değişti,selanoid valfi değişti. kompresyon testi yaptırdım  değerler, 26.5-27-25-28 çıktı. Usta şimdi yaptırma eğer yaptırırsan bütün yük motorun altına binicek o zaman alt taraftan sıkıntı çıkar dedi. Sizce yaptırayım mı çağlar bey? 3 bin tl yi geçer dedi usta.

tarihinde Tunahan çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tunahan çetin yazdı:

Usta şimdi yaptırma eğer yaptırırsan bütün yük motorun altına binicek o zaman

neyi yaptırma dedi? hangi yük nererlere binecek? ne ustası bu?

Yorum bağlantısı
Tunahan çetin
Çağlar Bayur yazdı:

neyi yaptırma dedi? hangi yük nererlere binecek? ne ustası bu?

sübablar değişek üst kapak yapılacak dedi. Eğer yaptırırsan motor yükü pistonlara binecek bu defa orasıda bozulacak, gittiği yere kadar git en sonunda motoru komple yaptırırsın dedi. Motor ustası.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Üst kapak açılır supaplara, pistonlara ve gömleklerin mevcut durumuna detaylı bakılır gerekirse sadece supap gayd takımı gerekirse de komple sekman atılır motor tamamen yenilenir bu kadar basittir olay.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben böyle bilimsel konuşmayan, dediğine anlam yükleyemediğim ustaları sevmiyorum. 

Yük alta binecek demekte nedir. 

Yorum bağlantısı
Tunahan çetin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sebep?

Kompresyon testinde değerler farklı çıktığı için sübaplar kaçırıyor bu yüzden değişecek üst kapak taşlanacak dedi. 

Ali Darbaz yazdı:

Ben böyle bilimsel konuşmayan, dediğine anlam yükleyemediğim ustaları sevmiyorum. 

Yük alta binecek demekte nedir. 

Bende anlam veremedim sübaplar değişince alt motora( pistonlara demek istedi sanırım) yük biner daha sonra orayıda yaptırmak zorunda kalırsın gittiği yere kadar bin sonra komple motoru yaptırırsın dedi.

tarihinde Tunahan çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Emme manifolduntaki klapelerden yapma olasılığı yüksek. Benim mk3 462 binde, benzinde çok stabil, lpg de ara sıra gitmemezlik yapıyor, stop edip çalışıtırınca düzeliyor. 

Aracı lpg de değil de benzin de test edin daha sağlıklı sonuç alırsınız. 

Kompresyon değerleri arasında göze batan bir fark yok. 

Yük alta binecek derken muhtemelen subaplar tam kapandığında piston aşağı doğru daha kuvvetli inecek ve krank'a  daha fazla baskı yapacak. 

Ki zaten araç bu şekilde tasarlanmış, yük binme  yorumu bence manasız olmuş. 

Buji ve bobinlere bakıldı mı, ya da yakıt basıncı tam ve doğru mu ? Araba gitmek istiyor ama yakıt gelmiyor olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...