İçeriğe Yönlendir

Teybe AUX Bağlama

Veli Dönmez

Recommended Posts

Veli Dönmez

Herkese merhabalar☺️ 2. Ka mı almış bulunmaktayım. Çok şükür şuan için sorunsuzuz ancak orjinal teybe aux bağlamak istiyorum ses kalitesi çok güzel çünkü. Böyle bir durumla uğraşan elektronik bilgisi olan değerli büyüklerimden yardım bekliyorum me yapabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim iyi akşamlar ☺️☺️

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kasayı açarak teyp çıkışı katına lehimle bağlayan vardı, usb çalar.

Yorum bağlantısı
Veli Dönmez
Çağlar Bayur yazdı:

kasayı açarak teyp çıkışı katına lehimle bağlayan vardı, usb çalar.

Arkadaşım kendi stilosuna teybin arkasındaki kablolardan birine auxun kablosunu kesip bağlayarak çözüm bulmuş. Bizim teypte de artık hangi kablo rengiyse bulup bağlantı yapabilir miyiz acaba?

Servet Aydın yazdı:

Teşekkür ederim abi bunlar pek randımanlı olmuyor diye biliyorum. Bir süre sonra cızırtı yapıyor kablo uçları çok kaliteli olmadığından. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Veli Dönmez yazdı:

Arkadaşım kendi stilosuna teybin arkasındaki kablolardan birine auxun kablosunu kesip bağlayarak çözüm bulmuş. Bizim teypte de artık hangi kablo rengiyse bulup bağlantı yapabilir miyiz acaba?

stilo teybini bilmiyorum da aux özelliği vardır ama aux yoktur ona bağlantı yapmış olabilir mi? Ka orjinal teypte aux özelliği hiç yok, o yüzden teyp iptal edilerk sd card girişli liler bağlanıyor

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Veli Dönmez
Çağlar Bayur yazdı:

stilo teybini bilmiyorum da aux özelliği vardır ama aux yoktur ona bağlantı yapmış olabilir mi? Ka orjinal teypte aux özelliği hiç yok, o yüzden teyp iptal edilerk sd card girişli liler bağlanıyor

Anladım abi. Detayları öğreneyim ben arkadaşımdan

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Abi orjinal teyp o kadar güzel ses veriyorki kıyamıyorum değiştirmeye☺️

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Stilo teybi aynı Mareadaki gibi teybin arkasındaki portta cd çalar bağlantısı barındırıyor olmalı. Ben zamanında Marea ya yapmıştım. Teybin içini açmaya gerek kalmadan ilgili pinlere 10k direnç bağlayıp dişi aux hattı takmıştım. Çok da temiz bir ses almıştım. 

Ka da hazır pin olmayabilir onun yerine cihazı açıp çıkış entegresine preamp katından gelen sinyal kanalını bulup kablo lehimlemeniz gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Veli Dönmez
M. Asım Kahraman yazdı:

Stilo teybi aynı Mareadaki gibi teybin arkasındaki portta cd çalar bağlantısı barındırıyor olmalı. Ben zamanında Marea ya yapmıştım. Teybin içini açmaya gerek kalmadan ilgili pinlere 10k direnç bağlayıp dişi aux hattı takmıştım. Çok da temiz bir ses almıştım. 

Ka da hazır pin olmayabilir onun yerine cihazı açıp çıkış entegresine preamp katından gelen sinyal kanalını bulup kablo lehimlemeniz gerekir.

Ben pek anlamam ama arkadaşımla sanırım söylediğinizi yapacağız çok teşekkür ederim👍👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Teyp kristalini takip ederek yapmıştım eski aracımda. Kristalin çıkış kısmına lehim yaptım. Bunu anlayan birine yaptırın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Veli Dönmez yazdı:

Abi orjinal teyp o kadar güzel ses veriyorki kıyamıyorum değiştirmeye☺️

Ortalama bir teyp ile eskisinden daha iyi ses alırsın, zaten şimdi orjinal teyp de yapacağın her uygulama ses kalitesini etkileyecektir.

Yorum bağlantısı
Veli Dönmez
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Ortalama bir teyp ile eskisinden daha iyi ses alırsın, zaten şimdi orjinal teyp de yapacağın her uygulama ses kalitesini etkileyecektir.

Tavsiyenizi dikkate alacağım teşekkürler hocam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...