İçeriğe Yönlendir

Clio - Lpg Yakıt Tüketimindeki Gariplik?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Benim clionun lpg deposunu fulleyip kilometreyi sıfırlamıştım, babam 130 km gitmiş, bugün lpg düğmesindeki 3 ışık birden sönünce arkaya geçip tüpün üzerindeki göstergeye baktım. Çeyreğe yakın birşey gözüküyor. Tank 27 litre, kırmızı ışık yandığında fullemiştim 68 tl almıştı, şuan deponun üzerindeki gösterge bu şekilde. Şehir içi babam kullanıyor, arabayı seri kullanır. Evimizin konumundan dolayı sürekli rampa çıkıyor araba. Bu yakıt bana normal gelmedi konu açmak istedim, 2 hafta önce bakıma girdik, yağ, filtreler, bujiler, buji kabloları, ısı müşürü, termostat değişti, lpg filtresi değişti, lpg ayarı yapıldı, 3 hafta önce bir ayar yapıldı, geçen hafta lpg filtresi değişince bir ayar daha yapıldı. Araba 1.6 8 valf. Pompa hesabı yapamıyorum çünkü araba babamda, lpg azalınca km ye falan bakmaz gider depoyu doldurur, sabahın 4 ünde dükkana gidiyor o saatte uğraşamaz onunla. Bu araba yakıtı biraz fazla mı yakıyor ? 84a029e38aec59040faa63735fa44441.jpgf7cb9f08f8aeb1f01e76c36230f5e9bb.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

tam bitmeden yorum yapmak pek doğru olmaz ama en az 250 km gider diye düşünüyorum ben

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Atikerde ilk ışık ve son ışık en uzun süre yananlardır, ortadaki 2 ışık 50 100 km de sönüyor. Aracı kullanırken bir kaç depo sonrası anlarsın hangi ışık nerde söner. Benim Bora da ilk ışık 200 km, 2 ve 3 toplam 100-150 km, son ışıkta 100 km ye kadar gidiyordu :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Atikerde ilk ışık ve son ışık en uzun süre yananlardır, ortadaki 2 ışık 50 100 km de sönüyor. Aracı kullanırken bir kaç depo sonrası anlarsın hangi ışık nerde söner. Benim Bora da ilk ışık 200 km, 2 ve 3 toplam 100-150 km, son ışıkta 100 km ye kadar gidiyordu :)

İlk ışık bir hafta yanıyor, bitane ışık düşsün 50 km içerisinde 2. Ve 3 ışıkta sönüyor tek ışık yanıyor kırmızı :) ilk bittiğinde noluyor yav demiştim 1 saatte depo mu biter :) o ışıkların menzilini bende bi hesaplayacağım ama arabayı babam kullanıyor malesef :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ebrar Tüfek yazdı:

İlk ışık bir hafta yanıyor, bitane ışık düşsün 50 km içerisinde 2. Ve 3 ışıkta sönüyor tek ışık yanıyor kırmızı :) ilk bittiğinde noluyor yav demiştim 1 saatte depo mu biter :) o ışıkların menzilini bende bi hesaplayacağım ama arabayı babam kullanıyor malesef :)

Atiker böyle, hatta çoğu lpg böyle. Sen bi Ankara yap gel arabayı tanırsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bir depo ile ne kaç km gittiğine bakın, ona göre bir düzen kurarsınız.

benim aracında lpg bakımını yaptıktan sonra 150 160 km 4 çizgide duruyor sonra bir anda 3-2-1 diye iniyor. sonrasında kırmızı çizgide 100 km gibi gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...