İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Tamer Topaç

O titreşim çok büyük sorunlara yol açar YSB. Aman aman. Sen biran önce o sorunu da çöz sonrasında sat bize :ohooh:.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Muhtemelen bundan bahsediyorsun. Gerçek mi uyduruk mu bilemedim :)

bizzat yaşadım, v6 mondeo, sıfır takılan lastiği 1 haftada bitirip gelmişti,,, istanbul ankara tam gaz....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçenlerde diyanet işleri başkanının w221’i bozulmuş. A6 koruma aracına binmek zorunda kalmış.  Zorunda kalmış.. Zorunda.. Kalmış…

sizin arabalar bu kadar kötü mü yaa 😂😂 bi de almanlar çok bozdu. W211 yolda bırakıyor falan. Pöfff 😂

Bence A6'ya binmek için bahane aramış, Mercedes bozulur mu hiç? 😛 

Şaka bir yana protokol makam temposuna 10 yaşında araba dayanmaz gerçekten.

Çağlar Bayur yazdı:

bizzat yaşadım, v6 mondeo, sıfır takılan lastiği 1 haftada bitirip gelmişti,,, istanbul ankara tam gaz....

Hakkını vermiş, helal olsun.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

V6 170 ps . İnce zarif dodikli çamurluklar ve mükemmel jantlar :wub: . Olsa da binsek...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Bence A6'ya binmek için bahane aramış, Mercedes bozulur mu hiç? 😛 

Şaka bir yana protokol makam temposuna 10 yaşında araba dayanmaz gerçekten.

Hakkını vermiş, helal olsun.

Yılda 50.000km yapsa 500.000 eder. Niye dayanmasın ki

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pert olmaz ama problem çıkarır sürekli servise gitmesi gerekir.

Açıklama yanlış, ama Diyanet'e araba meselesinden bu kadar yüklenmek de yanlış. Bende meselenin daha fazlası da var ama çay içerken anlatırım ancak :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir tanıdık makam şoförü, aynı gün içinde 2 kere Ankara'dan İstanbul'a gidip geldiğini bilirim. Makam araçları bir de normalinden daha hızlı yıpranıyor. Sürekli yüksek sürat, ani hızlanma, ani fren.. 3-4 ayda bir bakıma giriyor. Hatta geçen Wastegate klapesi ısıdan kaynadığını söylüyordu :D

Ha bana kalsa megane neylerine yetmiyor :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Güle güle kullan Selim, tahminim takozların orjinal olmamasındandır. Otomatik araçlar gördüğüm kadarıyla orjinal harici takoz sevmiyor. 

Makam aracı arıza yaparsa tamir ettirsinler. Ben vatandaş olarak eskiyen arabayı atıp yeni alamıyorum, onlar da alamamalı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

Bir tanıdık makam şoförü, aynı gün içinde 2 kere Ankara'dan İstanbul'a gidip geldiğini bilirim. Makam araçları bir de normalinden daha hızlı yıpranıyor. Sürekli yüksek sürat, ani hızlanma, ani fren.. 3-4 ayda bir bakıma giriyor. Hatta geçen Wastegate klapesi ısıdan kaynadığını söylüyordu :D

Ha bana kalsa megane neylerine yetmiyor :)

Makam arabalarının hızlı gitme zorunluluğunu adana dürüm eşliğinde konuşabiliriz :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Önder Özcan yazdı:

Muhtemelen bundan bahsediyorsun. Gerçek mi uyduruk mu bilemedim :)

Aynen abi muhabbet buydu gerçek bu. Benzin muhabbetini de şimdi hatırladım.

Hatta Başka forumdan yurtdışında Volvo da mühendis arkadaş şunu dedi: bu arabayı süren adam 70 km hıza gelince araba durdu zannedip kapıyı açtı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

dumanlı ve öfeklii egzosu oem mi modifiyelimi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

dumanlı ve öfeklii egzosu oem mi modifiyelimi

Her şeyimiz orijinal.

EGR'yi de açtım geri.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dumanın rengi belli olmasın diye karanlıkta çekmiş. yer mi tahtakale çocuğu 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Her şeyimiz orijinal.

EGR'yi de açtım geri.

premium a6 farbikadan çıakrken bu sesle mi çıkıyordu nasıl makam otosu bu , daha çok piste hazır kıvamda gibi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

premium a6 farbikadan çıakrken bu sesle mi çıkıyordu nasıl makam otosu bu , daha çok piste hazır kıvamda gibi

Bunu duyduğuma sevindim, tarla sürmeye hazır deutz sesi de diyebilirdin. 😛 

Şaka bir yana bu V6 dizellerin sesi meşhur, downpipe düz boru filan GTR gibi ses veriyor. Videoda motor soğuk ve ortam sessiz olduğu için yüksek çıkmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

makina gürül gürül 10 deutzu önüne katar kovalar yahu

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

........ motor soğuk ........

Videoyu izleyince yazmak istedim, mesajları sonuna kadar okuyunca sen yazmışsın zaten. Anahtar kelime motor soğuk. O çıkan buhar haliyle, duman değil de :)

Zaten rölantide çıkmasın o kadar duman çünkü.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Önder Özcan yazdı:

Videoyu izleyince yazmak istedim, mesajları sonuna kadar okuyunca sen yazmışsın zaten. Anahtar kelime motor soğuk. O çıkan buhar haliyle, duman değil de :)

Zaten rölantide çıkmasın o kadar duman çünkü.

Abi bütün sırrı bozdun. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

tek derdimiz bu olsun da bu 8000k civarı mavimsi beyaz nasıl bi renkse, plakalıkta bile güzel durmuyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Umut Taşlı yazdı:

tek derdimiz bu olsun da bu 8000k civarı mavimsi beyaz nasıl bi renkse, plakalıkta bile güzel durmuyor.

Katılıyorum. Güya gün ışığı rengi sipariş etmiştim. Bi ara orjinalini alacağım led olanın. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

Her şeyimiz orijinal.

EGR'yi de açtım geri.

niye? ne oldu ki 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

niye? ne oldu ki 

Kapatınca bir faydası olmadı, zaten düzgün çalışıyormuş bizimki. Bir de yazılım güncellemesi yaptım orjinal yazılımla. O arada mekanik olarak da açtık. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selim Bilgin

Uzun zamandır yakıt ölçümü yapmıyordum,  en son doldurunca sıfırladım km'yi, 560 km yapmışım bugün tekrar doldurdum, 63 litre aldı tam 900 TL.

11,2 lt/100km kar kışta komple İstanbul içi fena değil herhalde. Rölantide beklediğim zamanlar çok oldu.

Bu süreçte İstanbul'da trafik biraz rahatladı tabi onun da katkısı oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...