İçeriğe Yönlendir

Yag Kaçırmaya 5w40 Çözüm Olur mu?

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Aracim yag kaciyor 5w30 yag koyuyorum acaba incemi geliyor diye dusunuyorum eger 5w40 koyarsam biraz duzelme olur mu,  soguk calismada sorun yok sanirim

ama tek sorun 5 w 40 koyarsam motorda zorlama yada sesli gurultu calisma gibi sorunlar olur mu, cunku motoru yormak yada sesli calismasini istemiyorum 

Daha once deneyenler varsa lutfen yardimci olabilir mi?

arac citroen c4 2007 benzin 120 binde

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yağı kaçırıyor mu, yakıyor mu? Arada fark var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Sani Gerşon yazdı:

Yağı kaçırıyor mu, yakıyor mu? Arada fark var.

abi kaciriyor yag kutugunden koselerden falan hafif kaciriyo 4 bin km de yaklasik 300 ml falan belki az belki cok ama kaciriyo

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

"restore" nin yağ sızıntı önleyicisi aracı sürekli kullanıyorsanız yardımcı olur. araç yatıyorsa soğukta yeniden sızmaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Dogan Arsiray yazdı:

"restore" nin yağ sızıntı önleyicisi aracı sürekli kullanıyorsanız yardımcı olur. araç yatıyorsa soğukta yeniden sızmaya başlıyor.

bu nedir abi bilmiyorum hic duymadim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tulak Akan yazdı:

abi kaciriyor yag kutugunden koselerden falan hafif kaciriyo 4 bin km de yaklasik 300 ml falan belki az belki cok ama kaciriyo

Bu oran müdahale gerektirecek bir oran değil. 

Her 5000 km de bir kontrol edin ve eksiğini tamamlayın. 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

kaçağa neden olan keçe conta vs. neyse yenilemek en iyi çözüm olacaktır, yağı kalınlaştırmak en başta subap iticilerinin ses yapmasına neden olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu oran müdahale gerektirecek bir oran değil. 

Her 5000 km de bir kontrol edin ve eksiğini tamamlayın. 

abi 5 40 koyam motora zarari olur mu ? motoru yorar veya agir ses yapar mi orjinali 5 30 ama sanki 5 40 kullansam iyi gelicekmis gibi geliyo

Coşku Mert yazdı:

kaçağa neden olan keçe conta vs. neyse yenilemek en iyi çözüm olacaktır, yağı kalınlaştırmak en başta subap iticilerinin ses yapmasına neden olabilir

abi 5 40 koysam cok buyuk problemlere yol acar mi gurultu kotu calisma vs gibi 100 bini gecmis bi motor bu cunku butun keceleri vs degistirdim ama hala boyle 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Tulak Akan yazdı:

abi 5 40 koysam cok buyuk problemlere yol acar mi gurultu kotu calisma vs gibi 100 bini gecmis bi motor bu cunku butun keceleri vs degistirdim ama hala boyle 

biraz daha sesli çalışır,  normalden daha hızlı ısınır. gerçi eksilme dert edilecek seviyede değilmiş, dokunmasan da olur bence

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Coşku Mert yazdı:

biraz daha sesli çalışır,  normalden daha hızlı ısınır. gerçi eksilme dert edilecek seviyede değilmiş, dokunmasan da olur bence

abi ben 1 ayda yapiyorum 10 biin km iki de bir bakmak zorunda kaliyorum , bide degistirmeme ragmen yag triger tarafindan geliyo ama hic kayisa dokunmuyo cok cok buyuk bir problem cikarmassa 5 40 denemek istiyorum ama siz derseniz ki koyma cok kotu olur moturun rahatsizligini hissedersin 5 30 a devam edicem 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

krank keçesinden geliyordur bu kadar uğraşacağına keçeyi değiştir kafanda soru kalmaz en azından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Cihat yazdı:

krank keçesinden geliyordur bu kadar uğraşacağına keçeyi değiştir kafanda soru kalmaz en azından.

iki kere degistirdim abi olmuyo 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

kecelerini degistirdigini yazmissin. degistirdigin halde yine kaciriyorsa kullanilan kecenin kalitesi ve duzgun cakilmasi da önemli. ornegin yan sanayi keceler yuksek devirlere cikildiginda kacirma yapabiliyor. bunu epey kafa yorarak bizzat tecrube ettim.

tavsiyem kalın yağ kullanip gecistirmek yerine sorunun kaynagini kokten cozmek

abi ben 1 ayda yapiyorum 10 biin km iki de bir bakmak zorunda kaliyorum , bide degistirmeme ragmen yag triger tarafindan geliyo ama hic kayisa dokunmuyo cok cok buyuk bir problem cikarmassa 5 40 denemek istiyorum ama siz derseniz ki koyma cok kotu olur moturun rahatsizligini hissedersin 5 30 a devam edicem 
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Coşku Mert yazdı:

kecelerini degistirdigini yazmissin. degistirdigin halde yine kaciriyorsa kullanilan kecenin kalitesi ve duzgun cakilmasi da önemli. ornegin yan sanayi keceler yuksek devirlere cikildiginda kacirma yapabiliyor. bunu epey kafa yorarak bizzat tecrube ettim.

tavsiyem kalın yağ kullanip gecistirmek yerine sorunun kaynagini kokten cozmek

abi oyle bi param yok malesef biraz pahaliya cikar bu is bana, sanirim ben 5 40 koyucam umarim motor buyuk sikintilar cikarmaz 5 40 ile 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Yağ değiştirmeyin, yağı değiştirirseniz bu defa keçelerdeki basınçta artacak ve daha fazla kaçak olacaktır. Kullanılan keçelerin kalitesi düşük ya da takan kişi aşırı torklama yapıyor bir yerden sızdırıyor. Tavsiyem kesinlikle orjinal conta/keçe neresi ise kaçıran bölgeler hepsini ya yetkili servisten yada kesin emin olduğunuz bir yerden alın. Ayrıca sökülen saplama,civata gibi unsurları da yine orjinali ile değiştirin ve uygun tork ile sıkılsın. Daha önce fazla sıkıldıysa uzama olmuştur ondan kaçırıyorda olabilir.

Maddi olarak zorlayabilir, ancak eğer bunu yaptırmazsanız o yağ kaçağı gittikçe artacak ve araçta olmadık yerlerde yağlanma olacaktır. Kayışlarda yağlanma olursa zamanla ayar bozulabilir, motorda kaçak olan noktalarda düzensizleşmeler olabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Tulak Akan yazdı:

Meslek nedir acaba merak ettim.Ayda 10.000 km yapıyorum demişsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tulak Akan yazdı:

umarim motor buyuk sikintilar cikarmaz 5 40 ile 

siz vizkoziteye takılıp kalmışsınız, üretici ne tavsiye etmiş ise odur, temenni ile motora birşey konmaz. koysanız da herhangi bariz bir  farkı anlamazsınız, ömürden çalacağı varsa çalar vb.

deneyin bence , sesi gidişi hoşunuza gitmez ise zaten ayda 1 değişiyorsunuz yine 5/30 a dönersiniz.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bence yine sızdırır. yagı değilde ben sorunu çözmeye bakardım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yağ ısınınca zaten ince hepsi. kaçırır. bi depoda bi litreye kadar devam.

durduğu yerde kirlilik yapıyorsa karton atın altına

Tulak Akan yazdı:

abi 5 40 koyam motora zarari olur mu ? motoru yorar veya agir ses yapar mi orjinali 5 30 ama sanki 5 40 kullansam iyi gelicekmis gibi geliyo

aracınızda sorun yok kardeşim. devam edin kullanın. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bizim jeep yağ soğutucusunun kauçuk contalarından kaçırıyor. usta inatla akar gibi oluncaya kadar getirme dedi en sonunda benden bezip :)

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...