İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Vites Yükseltince Gelen Ses ve Ani Yoğun Beyaz Duman

Engin Engin

Recommended Posts

Engin Engin

Merhabalar, uzun zamandır karşılaştığım ama hiç bir ustanın çözüme kavuşturamadığı bir problemden bahsedeceğim size. Ustaların hepsi enjektör arızasıdır deyip geçiştirdi ama enjektörlerimi 2 defa gösterdim hiç bir problemi yok. Konuya döneyim, araçta normal sürüş koşullarında hiçbir problem yaşamıyorum ama me zaman motoru sıkıştırıp vites yükseltmeye kalksam motordan mıdır nereden bilemiyorum böyle taktaktaktak diye bir ses geliyor mekanik bir ses, daha çok pervane sesi gibi. Ve aynadan arkaya baktığımda arkayı göremiyorum bembeyaz olmuş, yani yoğun bir sis bulutu beyaz duman atıyor. Ars gelir gelmez ayağımı gazdan çekiyorum ses gidiyor ki zaten viteste değil, tekrar vitese atıyorum gaza basıyoum yine aynı ses artarak devam ediyor. Sonra boşa atıyorum bekliyorum vitesi 2 ye alıp devam ediyorum. O kadar can sıkıcı bir durum ki arabadan soğudum resmen. Çözen arkadaşa yemek ısmarlayacağım :) lütfen yardım edin a dostlar 🙏

Yorum bağlantısı
Engin Engin

Üstad araç 196.000 de

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Dogan Arsiray yazdı:

araç kaç km de?

Üstad araç 196.000 km de 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yatak problemi filan olabilirmi? belli deviri geçince birşeyler rezoanansa girip yağın silindirlere kaçmasına neden olyordur belki?

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Dogan Arsiray yazdı:

yatak problemi filan olabilirmi? belli deviri geçince birşeyler rezoanansa girip yağın silindirlere kaçmasına neden olyordur belki?

Valla hocam şöyle de bir durum  var aracın içine kadar giren bir çiğ yakıt kokusu da var.  Onun dışında yatak problemi olsa ustalar en azından bir kontrol etmezler miydi  diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Ama hiçbir fikrim yok desem yeridir. 

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Dogan Arsiray yazdı:

etmeyebilirler bence. su eksiliyormu araçta?

Yok, hayır her gün kontrol ediyorum su eksilmiyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o halde beyaz duman yakıttan geliyor olabilir. koku da dizel yakıt kaynaklıdır. aracın ECU su arızalı olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Engin Engin yazdı:

Çözen arkadaşa yemek ısmarlayacağım

daaağalın yemek denmiş :)

levent seyrantepe size yakın mı?

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Dogan Arsiray yazdı:

o halde beyaz duman yakıttan geliyor olabilir. koku da dizel yakıt kaynaklıdır. aracın ECU su arızalı olabilirmi?

Evet bende yakıttan olduğu kanaatindeyim, ecu arızası olabilir mi ona dair de bir fikrim yok ama cihaza bağlanıp arızalara bakıldığında maf sensörü hariç bir problem görünmüyordu. 

Çağlar Bayur yazdı:

daaağalın yemek denmiş :)

levent seyrantepe size yakın mı?

😀 ustad yakın değil anadolu yakası kartal dayım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Engin Engin yazdı:

Evet bende yakıttan olduğu kanaatindeyim, ecu arızası olabilir mi ona dair de bir fikrim yok ama cihaza bağlanıp arızalara bakıldığında maf sensörü hariç bir problem görünmüyordu. 

😀 ustad yakın değil anadolu yakası kartal dayım 

ben size yarın mekan ve yer gilgisi yollarım enjektörcünün, sorununz varsa birkaç 10 km yol gelinir derim. Buradaki enjektör kontrolü geçerlidir benim için. sizin araçtaki enjektörtipi  için

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Çağlar Bayur yazdı:

ben size yarın mekan ve yer gilgisi yollarım enjektörcünün, sorununz varsa birkaç 10 km yol gelinir derim. Buradaki enjektör kontrolü geçerlidir benim için. sizin araçtaki enjektörtipi  için

Tamam üstad olabilir 👍 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Engin Engin yazdı:

Tamam üstad olabilir 👍 

Turboyu da kontrol ettir caglar abi 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Engin Engin
Çağlar Bayur yazdı:

Üstad bilgi paylaşmadın benimle :)

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Dogan Arsiray yazdı:

Bu arada, beş dakika önce aracın yağını kontrol ettiğimde neredeyse hiç yağ olmadığını fark ettim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Engin Engin yazdı:

Üstad bilgi paylaşmadın benimle :)

ay ortasından beri çekildik sokkatan. kapandı her yer bu arada... sahibi de sanırım 65+ yaş

Yorum bağlantısı
Engin Engin
Çağlar Bayur yazdı:

ay ortasından beri çekildik sokkatan. kapandı her yer bu arada... sahibi de sanırım 65+ yaş

Anladım ustad 👍 ben bugün kartal oto sanayide bir ustaya gösterdim. Aracı kullandırttım motoru  sıkıştırmasını istedim ve çok şükür arızayı yaptı🙏 Turbo sveya enjektör dedi. Ama turbo olasılığı daha yüksek dedi, intercoolera yağ basarsa oda duman yapar dedi. Turboyu yaptırcam sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...