İçeriğe Yönlendir

Bmw ve Mercedes Lpg ile Nasıl Bilirsiniz?

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam

Herkese hayirli gunler

Bu konuyu buraya acmamin sebebi mercedesi begenmem fakat bunu bir bmw ciye sormak istiyorum cunku bence herkes bu ikisinide biliyodur  Ve konuyu buraya acmam bana kesin fikirler verir diye dusundum bmw hakkinda 

Ben etrafimdan duyduguma gore bmw ler cok narinmis ve herkeste bence bmwyi biraz basiyo yani gazliyor yoruyor motoru, bence 2 el mercedes daha temiz olma olasiliginda benim fikrimde bi c serisi alip 1.6 yada 1.8 lpg takip surmek 

Burdaki abilerim bana akil verirse cok memnun olurum hic mercedes ve bmw surmedim simdiden cok tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yorumlar bana kalırsa doğru. Bmw binip sözüm ona hakkını vermeyen pek yoktur. Bakımlarını düzgün, zamanında ve doğru parçalarla yaptığı sürece sıkıntı yok ama yapmazsa piyasa tabirlerini yaşamamak içten bile değil. 

Mercedes sahibi olmadığım için emin konuşamam. Mercedes sahipleri araçlarını daha bi beyfendi kullanıyorlar gibi düşünüyorum. Az yoruyorlar. Bir de genç kitleye daha yeni yeni hitap ediyorlar. İşleri zor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
(düzenlendi)
Gökhan Albayrak yazdı:

Yorumlar bana kalırsa doğru. Bmw binip sözüm ona hakkını vermeyen pek yoktur. Bakımlarını düzgün, zamanında ve doğru parçalarla yaptığı sürece sıkıntı yok ama yapmazsa piyasa tabirlerini yaşamamak içten bile değil. 

Mercedes sahibi olmadığım için emin konuşamam. Mercedes sahipleri araçlarını daha bi beyfendi kullanıyorlar gibi düşünüyorum. Az yoruyorlar. Bir de genç kitleye daha yeni yeni hitap ediyorlar. İşleri zor. 

Dogru diyosun abi geriye tek soru kalıyor,  ucuz saglam bi mercedes bulmak vs lpg ile uyumu nasil olur

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

204 kasa için konuşuyorsunuz galiba. 1.8 c200 kompresör bakın  184 lük . Prins vsi2 turbo kit LPG 2009 a kadar. Sonraki motorlar LPG de zor

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

204 kasa için konuşuyorsunuz galiba. 1.8 c200 kompresör bakın  184 lük . Prins vsi2 turbo kit LPG 2009 a kadar. Sonraki motorlar LPG de zor

Neden zor abi 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

E36dan beri kullanilan 316i 320i motorlar lpgde daha dayanikli. E36 e60 e90 serileri. Bmwde ruhu cekilmemis arac en onemlisi buda zor bulunursa 3 5 fazlasi verilir alinir. Bmwde dusuk hacimli motordansa yuksek hacimli motorlar daha az halk diliyle apaci eline dusmustur. Mercedes daha oturaklidir surucu kitleside bi tik daha hassasdir en azindan ilk dusuncesi drift degildir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tulak Akan yazdı:

Neden zor abi 

1.8 CGI 1.6 CGI direk enjeksiyon normal sıralı sistem uymuyor

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

BMW kullanmadım çok beğenmeme rağmen, sanayideki tanıdık ustalarım biraz uzak kalmama sebep oldular. Eeniştemde 2003 E39 5.20i (2171 cc 170 BG, sıfır almıştı) var bir kaç yıl önce LPG taktı ama çok sorun çıkınca komple söktü, benzinli kullanıyor.

Ben 6.5 yıl 2003 C320 kullandım 220.000 km de LPG takılmıştı ben 367.000 Km de sattım yani nerdeyse 150.000 km LPG ile kullanıldı ve buna bağlı hiç bir problem olmamıştı. ama sizin baktığınız modellerde motor durumu nedir bilemiyorum.

İlla mercedes alın demem ama diyenlerle aynı fikire yakın bir yerdeyim denebilir :) :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Furkan Avcı yazdı:

BMW kullanmadım çok beğenmeme rağmen, sanayideki tanıdık ustalarım biraz uzak kalmama sebep oldular. Eeniştemde 2003 E39 5.20i (2171 cc 170 BG, sıfır almıştı) var bir kaç yıl önce LPG taktı ama çok sorun çıkınca komple söktü, benzinli kullanıyor.

Ben 6.5 yıl 2003 C320 kullandım 220.000 km de LPG takılmıştı ben 367.000 Km de sattım yani nerdeyse 150.000 km LPG ile kullanıldı ve buna bağlı hiç bir problem olmamıştı. ama sizin baktığınız modellerde motor durumu nedir bilemiyorum.

İlla mercedes alın demem ama diyenlerle aynı fikire yakın bir yerdeyim denebilir :) :) 

Eniştenin aracından bende 2 yıl kullandım, lpgli idi aldığımda ve 2013 de dönüşüm yapılmıştı. Prins vsi2 vardı. Tık demedi, demez de. Montajı düzgün yapılmış muhtemelen. Kit de en uygunuydu. Bence eniştenin şansızlığı, düzgün bir montaj olmamış yada kit seçimi yanlışmış. Bu mesajı da “bmw lpg de kötüdür” algısı uyanmaması için yazdım. 

2013 derken, simit tank 2013 imalatıydı. Ona dayanarak 2013 de yapıldığını düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sinan Akgöl yazdı:

E36dan beri kullanilan 316i 320i motorlar lpgde daha dayanikli. E36 e60 e90 serileri. Bmwde ruhu cekilmemis arac en onemlisi buda zor bulunursa 3 5 fazlasi verilir alinir. Bmwde dusuk hacimli motordansa yuksek hacimli motorlar daha az halk diliyle apaci eline dusmustur. Mercedes daha oturaklidir surucu kitleside bi tik daha hassasdir en azindan ilk dusuncesi drift degildir.

:blush: :fiuw:  :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)

LPG konusunda fikir beyan edemeyeceğim ama yolda giderken arkamdan BMW gelirse tedirgin oluyorum çünkü ne yapacakları belli olmuyor ama arkamda Mercedes varsa içime bir huzur ve güven doluyor. Çünkü gerçekten de Mercedes sürücüsü beyefendi oluyor bunu ben de gözlemledim.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Eniştemde Mercedes var çok efendidir kendisi fakat aracı çok sert kullanır. 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

BMW nin f30 kasaya kadar uyumu süper diyorlar. ben de çok araştırdım. ama ben ağırlıklı olarak cgi olmayan motorlarda Mercedes ve BMW 316 - 320 2012 öncesini araştırdım. bu iki gurup ta lpg uyumu var ancak Mercedes te cgi motor illa ki sıkıntı veren diyenler çok.BMW de f30 kasa motorları uyumsuz dense de özellikle belli başlı bir kaç firma takıyor. sıkıntı olmadığını idda ediyor. biraz erken gibi yen kasalar ve cgi motorlar(7 gtronik) için. ben de beklemedeyim.. çünkü benzinle binmek gerçekten bu arabalara sıkıntı :) özellikle senede 20-30 bin km için..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...