İçeriğe Yönlendir

Fiesta V 1.4i Comfort Soğutma Suyu Sıcaklık Değeri

Emre Biçer

Recommended Posts

Emre Biçer

Merhabalar formu uzun suredir takip ediyordum bu gunde kayıt oldum  uzmanlıginizdan faydalanmak istiyorum 2003 fiesta 1.4 i comfort lpgli bir aracim var daha 2 3 ay oldu alali  bir ay kadar önce radyator patladi yeni radyatör taktirdim baya bir uğraştık. Simdi aracin calisma sicakliginin normal olup olmadigini bilmiyorum arac 105 derecede fan aciyor 98 e geliyor tekradan 105 çıkıyor aldığımin ertesi gunu kulbulotor contasini triger kayisini buji ve kablolarını degistirdim birde yagini yenilettim ama filtresini degistirmedim. Sizce bu calisma sıcaklığı normal mi formda biraz baktim 82 derece olmasi lazimmis sanirim, ne yapmam gerekir termostat mi degistireyim fan musurunde mi problem vardır. Uzun yol yapmayi planliyorum sonra hararet yapip yolda kalmayayim. Bir fikir verirseniz sevinirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

82 termostatın açıldığı sıcaklık bir şey değişmenize gerek yok, radyatör değişimi öncesi dikkatinizi çekmeyen bir ölçüm yapmışsınız şu an dikkatinizi çekmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Ben obd ile takip ediyorum sıcaklık hareket halindeyken 88-92 arasında geziyor. Rölantide sabit çalışırsa 100 leri görüyor bir süre sonra da fan açılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

82 termostatın açıldığı sıcaklık bir şey değişmenize gerek yok

Abi 82'den sonra biraz düşmesi gerekmez mi?

Benzinli uzun zamandır kullanmıyorum ama 1.5dci, 1.6multijet motorları, termostattan hemen sonra dereceyi düşürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Benzinli uzun zamandır kullanmıyorum ama 1.5dci, 1.6multijet motorları, termostattan hemen sonra dereceyi düşürüyor.

benzinli motor alev alev yanıyor içerisi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Biçer

Abi sıkıntı yok yani boyle binmeye devam mi edeyin yoksa fan musurunu degistireyim mi daha erken acsin fani en fazla 100 de oyle bir sansimiz var mi

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)

Antifriz ve su karışımı ideal orandaysa bir şey yapmanıza gerek yok.

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Emre Biçer yazdı:

Merhabalar formu uzun suredir takip ediyordum bu gunde kayıt oldum  uzmanlıginizdan faydalanmak istiyorum 2003 fiesta 1.4 i comfort lpgli bir aracim var daha 2 3 ay oldu alali  bir ay kadar önce radyator patladi yeni radyatör taktirdim baya bir uğraştık. Simdi aracin calisma sicakliginin normal olup olmadigini bilmiyorum arac 105 derecede fan aciyor 98 e geliyor tekradan 105 çıkıyor aldığımin ertesi gunu kulbulotor contasini triger kayisini buji ve kablolarını degistirdim birde yagini yenilettim ama filtresini degistirmedim. Sizce bu calisma sıcaklığı normal mi formda biraz baktim 82 derece olmasi lazimmis sanirim, ne yapmam gerekir termostat mi degistireyim fan musurunde mi problem vardır. Uzun yol yapmayi planliyorum sonra hararet yapip yolda kalmayayim. Bir fikir verirseniz sevinirim teşekkürler

Yazdığınız herşey normal. 

Sani Gerşon yazdı:

Uzun süre 82 de sabit kalıyor sonra yavaş yavaş yükselmeye başlıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Biçer

Hocalarim, sorunu çözdük biraz masrafli oldu hatta yolda kaldim. Araba termostat açmıyormus. Şuan seyir halindeyken isi 94 derecelerde. İlginiz icin tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, yazdım bu konuya sanıyorum ama gitmemiş mesaj sanırım.

Bende de dizel focus var, yazın klima açık çok dik rampayi 4 kişi 110 ile çıkarken 105 leri görüyor, normal kullanımda hiç o derecelere çıkmıyor. 85-95 arası geziyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...