İçeriğe Yönlendir

Ham ve Brent Petrol Fiyatlarının Düşmesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

1977’den beri ilk kez böyle sert düşüş oldu. Bu sabah %30 Oranında düştü. Suud’lar üretimi artırdı. Petrol kozu ile savaş başladı. fiyatlar 30 dolara düştü(varil)

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

"Biz zaten hep 100 liralık alıyoruz..."

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ya ben de gördüm sabah sabah. Peki ne olacak şimdi benzin 5 TL ye düşecek mi :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

80 lt depom var, indirim gelir diye doldurmuyorum. :)

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Akaryakıt 3,5 4 tl civarına düşse ekonomi biraz canlanır. Düşürürler mi bilmiyorum tabi. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Şakası bir yana, pompada marjinal bir düşüş olacağını sanmıyorum. Dengeleri bozmazlar. Ufak ufak iner biraz.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Benzin 70 kuruş Motorin 60 kuruş indirim bekleniyor

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Şimdi $30 düştü indirim bekliyoruz olacağını sanmıyorum gerçi ama yakın zamanda $40-45 çıkarsa direkt zam yapılır buna inancım tam. 🤯

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sinan Akgöl yazdı:

Benzin 70 kuruş Motorin 60 kuruş indirim bekleniyor

ne taraftan bekliyoruz abi ona göre siper alalım

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Valla twitter öyle diyor da bizde terse kalıp indirim beklerken bindirimde gelebilir her şey olabilir.

Hiç bir şey olmamışsa bile kesin bir şeyler oldu olabilir :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

hadi inş cnm :D

yalandır o inanmayın.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

80 lt depom var, indirim gelir diye doldurmuyorum. :)

Benim de 71 

Kemal Korkmaz yazdı:

Daha dün depoyu fullemiştim...

Gemi de dolu... Nolacak şimdi. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

İndirim kesin değil ise ben bugün depoyu doldurayım akşamına kesinleşir :D 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hesaplamalar bugün yapılacak, tabi düşüş çok ciddi bir rakam olunca firmalar bütçelerine filan yeniden bakacaklar.

Şu zamanlarda öyle aman aman bir düşüş olacağı kanaatinde değilim, fiyatın seyri önemli .

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mert Gulkokan yazdı:

En fazla inse inse 1 tl iner benzinde geri kalam hep ötv kdv trt zart zurt

1 tl hiç zannetmiyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aynen 1 tl bile iddalı bir rakam, benim öngörüm bir kaç gün içinde 25-30 kuruş, sonraki günlerde fiyatın gidişatına göre 10 ar kuruş geri çekilir 5,30-5,50 gibi sabitlenir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben bindiğim araba için indirim olup olmaması çok farketmez zaten az yakıyor

ben çifçiye ve işi ulaşımla olan adamlara üzülüyorum. en azından onlara yönelik bir destekleme olmalı mazot konusunda

opel kendini yırta 7 litre yakıyor zaten senede toplasam 500 lira anca kar ederim

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bireysel kullanıcı için, indirim pek bir şey fark etmez, bir depoda 1 lira indirim olduğunu var sayarsak  50-60 lira fark olur, zaten arabasını seven bir vatandaş bir cilaya 100 lira öder.

Ticari araçlarda çok faydası olur, aylık 30 bin litre yakıt tüketen müşterilerimiz var misal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Evet bende okudum ama değil 30 10 a düşse başımızdakiler halka bunu yansıtmazlar, Aman HAAAA halk bişileri ucuza falan alır Mazallah 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bireysel kullanıcı için, indirim pek bir şey fark etmez, bir depoda 1 lira indirim olduğunu var sayarsak  50-60 lira fark olur, zaten arabasını seven bir vatandaş bir cilaya 100 lira öder.

Ticari araçlarda çok faydası olur, aylık 30 bin litre yakıt tüketen müşterilerimiz var misal.

aynı fikirdeyim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Litre fiyatlarının çok az bir kısmı varil fiyatlarına bağlı olduğu için ciddi bir düşüş beklemiyorum ben.. 

Normal davranacağım.. Mazotum biterse alırım.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Asıl soru kim düşürdü bu petrolü? Sadece petrola bağımlı ülkelere ağır darbe olur, Araplar ya da Ruslar mesela.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...