İçeriğe Yönlendir

İkinci El Araç Finansmanı Anket

Mehmet Göktürk

KM taahhütlü ikinci el finansman  

52 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Takip cihazı ne ölçecek?

Km neden 15bini geçmeyecek? gibi soruların cevaplarını öğrenebilsek daha iyi düşünebiliriz. Aksi takdirde kabul etmem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eyüp Çetin yazdı:

Takip cihazı ne ölçecek?

Km neden 15bini geçmeyecek? gibi soruların cevaplarını öğrenebilsek daha iyi düşünebiliriz. Aksi takdirde kabul etmem.

Cevap herkese diye yazıyorum..

Böyle bir ürünü geliştirerek bir özel finansman kurumuna ürün olarak önerme peşindeyim. Burada km sınırı olsun takip olsun bunlar sizlerin fikirlerini almak için söylenmiş rakamlardır. Bir ürün var da pazarlamaya çalışıyor değilim, ürünün Ar-Ge sini yapıyoruz şu an. Bu da anket çalışması :)

Neden az km? Bunun önemi büyük. Çünkü avrupa birliği'nin çevrecilik prensiplerine uygun bir proje olması gerekiyor. Bu durumda aracını "az kullanmayı planlayan" iyi vatandaşların daha ekonomik olarak araç sahibi olmaları, en azından kapılarının önünde araç olması düşünülebilir. Amaç bu.

İkincisi, araçtan toplanan verilerden ne kadar ticari bir anlam çıkarılabilirse o kadar elde edilen ticari veri, alıcıya finansmanda yansıtılabilir bir indirim olarak geri gelir. Dolayısı ile km hesabını yaklaşık olarak benzin kampanyasından ya da taşıt tanıma ile takip ederek az kullanımı belki çözeriz ama aracı n km ve kullanımını takip edersek çok daha nitelikli değerli bilgi olur. Bu da maliyet düşüşüne yol açabilir. Akıllı şehirler proje kapsamında olması uygun görülüyor. 

Araçların az kullanılması, ekonomik ömürlerini uzattığı için çevreci oluyor, emisyon daha az oluyor felan. 

Ayrıca elektrikli araçlarda da bir proje var kafamda. Elektrikli aracın başlangıç finansmanında şarj firmasının da katkısının olmasını sağlamak. Aylık taksitin içine KWH değeri de eklemek tek adama ödeme yapmak. vs vs.

İçinde akıllı şehirler geçen bu şekilde finansmanda araç paylaşımına yönelik satış da düşünülebiliyor ama bunun altyapısı tam net değil. Yani 2 arkadaş 1 sıfır araç alabilir mi? gibi..

Araç kiralama firmalarının başlangıçtan itibaren aracı çok kişiye satma ve araçların martı gibi parkettiği yerden kilidi açılarak paylaşılması ama bu araçlara eminevim türünde ortaklık ile girilmesi. vs vs.

fikirleriniz önemli. değerli katkılarınız için teşekkür ederim. 

Sefa Çelik yazdı:

Ticari bir işletmenin yaptığı her yenilik "bence" ciromu nasıl arttırabilirim, yani müşterimden nasıl daha çok kazanabilirime yönelik olur.

Yukarıyı, müşterilerden artık 2 kat faiz alacağız diye anlıyorum. Muhtemelen istatistiklere göre takip cihazını onaylayacak kişiler azınlıkta kalıyordur.

Hayır öyle değil. Müşteri olmayan kişiyi müşteri yapma sözkonusu..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Banka için bu tip bir uygulama kabul edilir değil gibi. Kiralama şirketleri zaten km sınırı ile benzer uygulamalar yapıyor km aşım bedeli ile. Bu uygulama için banka mi geldi size fikir sormaya ben onu merak ettim

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Süpermiş bu, niye böyle bir şey yok diye düşünürdüm. Hatta cezaları da dikkate almalı.

ac6fd2031b11a0cdba0aef479a258b84.jpg

69452b4fd26467611b804b6963f121f7.jpg

Ben de çok beğendim. Sistem bu şekilde not veriyor, nota bağlı indirimler de yukarıda.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Banka için bu tip bir uygulama kabul edilir değil gibi. Kiralama şirketleri zaten km sınırı ile benzer uygulamalar yapıyor km aşım bedeli ile. Bu uygulama için banka mi geldi size fikir sormaya ben onu merak ettim

Bu konuların farkındayım teşekkür ederim :) Banka demedim zaten dikkat edin. Daha çok ikinci ele yönelim daha önemli. Hedef emisyonu Euro 1-2-3-4 olan araçlar. Bu araçlar ekonomide durmaya devam etsin ancak çok yol da yapmasın hedef. Birlikte çalışıyoruz düşünüyorur diyelim. gelme gitme yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

konu hakkındaki düşüncelerim

-   uzun dönem 36 ay araç kiraladım. 45bin km yetmedi. 60bin km ye yükselttim. şu an 60bin i geçtim ve km başına 50 kuruş ceza yazıyor. 8 ay daha sözleşmem var. kısaca aynı hesaba geliyor.

-  kısa süreli araç kiralamada ise mesela "yoyo" diye bir uygulama var. saatlik bile kiralayabiliyorsunuz. aracı bırakıp çıkıyorsunuz. elin oğlu düşünmüş bile.

-  atalar ne demiş,  "at""avrat" "silah". kişiye özel olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sedat Ünsal yazdı:

konu hakkındaki düşüncelerim

-   uzun dönem 36 ay araç kiraladım. 45bin km yetmedi. 60bin km ye yükselttim. şu an 60bin i geçtim ve km başına 50 kuruş ceza yazıyor. 8 ay daha sözleşmem var. kısaca aynı hesaba geliyor.

-  kısa süreli araç kiralamada ise mesela "yoyo" diye bir uygulama var. saatlik bile kiralayabiliyorsunuz. aracı bırakıp çıkıyorsunuz. elin oğlu düşünmüş bile.

-  atalar ne demiş,  "at""avrat" "silah". kişiye özel olmalıdır.

siz uygun müşteri tipinde değilsiniz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

siz uygun müşteri tipinde değilsiniz.

Bu cümleyi en son Toyota hızel düzce satış müdürü söylemişti. Ne alacağını bilene ürün satmak çok zor.

Hedef kitle çok önemli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...