İçeriğe Yönlendir

C4 Baskı Balata Değişim Zamanı

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

2012 model 96000de  otomatik C4 aracımla zaman zaman ustama gittiğimde 

- Kalkışlarda hafif titremeler başlamış 100binden sonra seni rahatsız etmeye başlayabilir. O zaman bir değişim gerekebilir.

Şeklinde yorumları oluyordu. Söylediği problemlerin bende farkındaydım. 

Normal kullanımlarda bu durum beni rahatsız etmiyorken geçtiğimiz haftasonu dik bir rampadan 1. viteste çıkmak isterken araç silkeleye silkeleye zar zor yokuşu çıktı. Yokuş dediğimde biraz dik otopark çıkışı. Çıkmayacak diye de endişelenmedim değil. Çok da gazı köklemeden kararında manevralarla çıkışı yaptım.

Yakıt deposunda çeyrek depo yakıtın olması bir etken olabilir mi? 

Aracın normal şartlarda gidişinde, gaza bastığımda ivmelenmesinde herhangibir sorun yok. Yakıt tüketim değerimde her zamanki gibi. Bir artış yok.

Demem o ki benim arabaya bişeyler mi olacak...Bunlar olacakların sinyalleri mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Işık yanıp menzil 20-25 km kaldığında bile dil çıkışlar sıkıntı olmaz hiçbir araçta diye tahmin ediyorum. baskı için adaptasyon falan yapılıyor sanırım sizin araçlarda bakının derim. Nasıl kullanıldığı önemli tabi ama 100 bin az geldi gözüme.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Işık yanıp menzil 20-25 km kaldığında bile dil çıkışlar sıkıntı olmaz hiçbir araçta diye tahmin ediyorum. baskı için adaptasyon falan yapılıyor sanırım sizin araçlarda bakının derim. Nasıl kullanıldığı önemli tabi ama 100 bin az geldi gözüme.

Adaptasyon işlemi vites geçişlerinde bekleme ya da vuruntulu geçiş yaparsa bir nebze olsun randımanlı oluyor denildi. Silkeleme ve titreme için adaptasyon işleminden sağlıklı sonuç olmuyor demişti. O sebeple girmedim o işe.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik bir araç için normal değil. 

Bence eli kulağında.. 

Biraz daha gözle bakalım.. 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Çağlar Bayur yazdı:

volandı yanmadan baskı balatayı değiştirin

Çaglar abi bunlarda volantla beraber degisim yapiliyor sadece baski balata degisimi olmuyormuş. Demisti usta.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

volant şart değil ancak şideetle birlikte değişim tavsiye ediliyor zira çoğu yakıyor volandı, ayrıca eski volanda yeni baskıyı kurmasını bilen tornacı bulunmaıyor,

o yüzden söylediği pratikte doğru ama şart değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...