İçeriğe Yönlendir

Teyp Seçimi

Savaş Çifci

Recommended Posts

Savaş Çifci

Merhaba aracımda Soundmax combo 6 mid takimi ,bir çift macoustic oval hoparlör, BM audio 4x75w rms 4 kanal amfi, xetec gr600.1 mono amfi ve alpine swt-12s4 model tup bas , ana ünite pioneer giriş seviyesi tek amfi çıkışlı teyp var. Teypten gelen  RCA kablolar  y kablo 3'e bölüp amfilere dagittik . Sence ana üniteyi 2 veya 3 amfi çıkışlı orta seviye bir teyp ile değiştirsem ses kalitesi ve şiddetinde aradaki farka degicek bir değişim olurmu. Düşündüğüm modeller Pioneer s5050bt ve Kenwood kmm-306bt sizlerin görüşleri  nedir bu konuda?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Savaş Çifci yazdı:

Teypten gelen  RCA kablolar  y kablo 3'e bölüp amfilere dagittik . Sence ana üniteyi 2 veya 3 amfi çıkışlı orta seviye bir teyp ile değiştirsem ses kalitesi

misli ile artar, kalite de artar. ayrıca sadece tek çışık 3 çıkış rakamı olarak dğeil, 3 lülerde anfi çıkış voltajı da yüksektir.

Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

misli ile artar, kalite de artar. ayrıca sadece tek çışık 3 çıkış rakamı olarak dğeil, 3 lülerde anfi çıkış voltajı da yüksektir.

Teşekkür ederim. Muhtemelen dediğiniz gibi bir durum sozkonusu zira tek çıkışı 3 e bölünmüş vaziyette özellikle 400 rms mono amfide 300 rms Alpine bas icin gaini nerdeyse sona yakın aciyorum. Peki bahsetti him iki teypten hangisini almalıyım yada bu fiyatlarda daha iyisi var dediğin bir teyp varmı?

tarihinde Savaş Çifci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teyp seçimi , zevk/bütçe meselesidir. ben frkenaslara ne kadar hakimiyet var ona bakarım menülerde. sub ayarları, hoparlör çıkış ayaralrı ne kadar bol ise.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Savaş Çifci

Kenwood siparişi verdim montaj yapıp deneyimleyince burdan yazarım , bu tarz bir teybi ilk defa kullanicam amfi ayarları konusunda detaylı bilgilendirme yapan olursa sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
Furkan Bakırel yazdı:

DSP li bir cihaz almışsınız güle güle kullanın.

Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Savaş Çifci

internetten Kenwood resmi sayfasına baktım ozellikler kısmında RCA çıkış voltajı 3.5 v yaziyor fakat kullanma kılavuzunu indirdigimde RCA için 2.5v yazıyor hangisi doğru kafam karıştı?

Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
Çağlar Bayur yazdı:

kullanma kılavuzu doğru model için ise o esastır

Cihaz gekince kendi klavuzuna bakıp sizede bilgi veririm. Mevcut pioneerimde tek amfi çıkışı oda 2volt 3 çift RCA bölünüp bir sterio bir mono amfiye bağlı. Kenwood RCA başı 2.5 volt bile olsa kat kat değişir sanırım ses.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kesin değiştirir, bir sürü de frekans ve kesme ayarı var. güzel bir ayar çok şey değiştririr

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Savaş Çifci

Teyp elime ulaştı RCA çıkışları 3.5 v , 2.5v olan Avrupa sürümünden değil , montajı biraz geç olucak muhtemelen . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
Çağlar Bayur yazdı:

kesin değiştirir, bir sürü de frekans ve kesme ayarı var. güzel bir ayar çok şey değiştririr

Teyp taktım ama ayar yapmadım daha uygun bı yerde yarın yapicam. İlk izlenimim ses farkedilir bir şekilde değişti , ayrıca giriş seviyesi teypten sonra şahinden mersedese geçmek gibi oldu .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Çifci

Gain ayarini ses gelistirmeleri kapalı ekolayzer flat iken yaptım . Mid takımı ve oval hoparlorleri frekanslarını ana üniteden hpf 180hz olarak , subwooferida amfiden lpf frekans skalasini sona dayadim ana üniteden lpf 80hz olarak frekans kesimi yaptım. Kolay ekodan bas  ve tiz  yükselttim. Kendi hazır ekolayzer ayarlarını hiç beğenmedim. Sonuç olarak çok memnun kaldım teybi almayı düşünenler kacirmasin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Savaş Çifci yazdı:

Mid takımı ve oval hoparlorleri frekanslarını ana üniteden hpf 180hz olarak

mid genelde 100Hz e kadar indirilebilir.

Savaş Çifci yazdı:

subwooferida amfiden lpf frekans skalasini sona dayadim

son derken 250 Hz falan mı?

Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
Çağlar Bayur yazdı:

mid genelde 100Hz e kadar indirilebilir.

son derken 250 Hz falan mı?

Midlerim kaliteli değil özelliklerinde 120hz başladığı yazıyordu, ilk önce 120 Hz ayarladim ses bozuk çıkıyordu biraz 180 alınca duZeldi , amfinin lpf ayarını sona dayadim , ana üniteden frekans kesimi yatigim için . Yanlış hatırlamıyorsam 50 -300 Hz arasında idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Savaş Çifci yazdı:

amfinin lpf ayarını sona dayadim , ana üniteden frekans kesimi yatigim için . Yanlış hatırlamıyorsam 50 -300 Hz arasında idi.

anfideki frekans kesici ile teypteki ayar aynı frekansa ayarlı olsun. veya yakına.

Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
Çağlar Bayur yazdı:

anfideki frekans kesici ile teypteki ayar aynı frekansa ayarlı olsun. veya yakına.

Neden? ana ünite zaten seçili frekans dışındakini filtreliyor diye biliyorum 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Savaş Çifci

Mid takımlarını morel maximo ultra, sterio amfimide xetec vector 200.4 ile kanalları kopruleyerek 2x125w rms ile değiştirdim, subwoofer pasif hale getirip video  cektim,

ecQWoFjahTg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Savaş Çifci yazdı:

Neden? ana ünite zaten seçili frekans dışındakini filtreliyor diye biliyorum 

kaliteyi artırmak için.

Savaş Çifci yazdı:

subwoofer pasif hale getirip

sub marka model nedir?

Yorum bağlantısı
Savaş Çifci
Çağlar Bayur yazdı:

kaliteyi artırmak için.

sub marka model nedir?

Alpine swt 12s4 30cm 300w rms  tüpbas.

Subwoofer pasif hale getirme sebebim videoda morellerin ses kalitesi nasıl ayar iyimi diye göstermek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Savaş Çifci
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kaliteyi artırmak için.

sub marka model nedir?

Subwooferi değiştirdim sistem level atladi şuan çok memnunum , araçtan inesim gelmiyor😂, subwoofer powerbass m1004 modeli orjinal kabininde bazı parçalarda hissedemedigim bas sesleri hissettirdi belkide kabinin etkisidir cunki alpininin kabini tüptü.

tarihinde Savaş Çifci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...