İçeriğe Yönlendir

Otoparkta Vurup Kaçmışlar

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, işparkın anlaşmalı servisi derken yetkili servismi? Çünkü onun anlaşması bizi ilgilendirmez, arabayı direk yetkili servise çekerim, işpark öder.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Zeki Yalçın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun, işparkın anlaşmalı servisi derken yetkili servismi? Çünkü onun anlaşması bizi ilgilendirmez, arabayı direk yetkili servise çekerim, işpark öder.

sağol abi,kendi anlaşmalı olduğu yerler.parça değişimi olsa orjinali ile olacaktı.bana söylenen oydu.basit sürtme işemi olduğu için serviste uğraşmayıp parça değişimi yapabilirdi bunuda açıkçası ben istemeyebilirdim.bu arada otopark çarpmaları trafik karşılamıyor.kaskoda yok çarpan kaçmış gibi gibi, abi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Zeki Yalçın yazdı:

sağol abi,kendi anlaşmalı olduğu yerler.parça değişimi olsa orjinali ile olacaktı.bana söylenen oydu.basit sürtme işemi olduğu için serviste uğraşmayıp parça değişimi yapabilirdi bunuda açıkçası ben istemeyebilirdim.bu arada otopark çarpmaları trafik karşılamıyor.kaskoda yok çarpan kaçmış gibi gibi, abi

parça değişimi yok evet, budurumda yer pekte önemli değil, parça değişseydi ojinalden başkasını kabul etmezdim şahsen, neyse sonuçta yapılmış, geçmiş olsun tekrardan....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Zeki Yalçın

evet arkadaşlar,

savcılıktan posta geldi.göründüğü gibi otoparkta arabama vuran şahıs bayan çıktı park etmeye çalışırken sürtmeyle kalmamış arabayı ittirmişti.aşağıdaki yazıya göre zarar tanzim için özel hukuk mahkemesine başvur diyor.kamu adına kovuşturma yok sen istersen mahkeme yolun açık diyor.siz ne dersiniz.nedir şu bayan sürücülerden çektiğimiz.

http://9RwXYZ.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tabi iyi bir dava dilekçesi yazın başvurun. Dava dilekçesine herşeyi yazmayın. Sadece maddi tazminatı isteyin. Kısmi kayıp olmasın. Bu davayı kazanın ardından manevi tazminat davası açarsınız. Avukatımız daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Zeki Yalçın
Mehmet Göktürk yazdı:

Tabi iyi bir dava dilekçesi yazın başvurun. Dava dilekçesine herşeyi yazmayın. Sadece maddi tazminatı isteyin. Kısmi kayıp olmasın. Bu davayı kazanın ardından manevi tazminat davası açarsınız. Avukatımız daha iyi bilir.

mehmet bey,

ispark kendi sigortasından işlem yapıp hasar onarımı yaptı.maddi tazminat derken değer kaybı anlamındamı dava açayım.uğraşmaya değermi yani bunlar olabilir insanlık bizde kalsın deyip peşini bırakayımmı.avukattır mahkemedir uğraşmak istemedim.çokta kindarlık yok bende.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hukuk olayının insanlıkla ilgisi yok ki. Kul hakkı sonuçta. Öyle değil mi? Kinle alakası yok ki? Adalet bu.

Bunu yapmaya o kişiinin ve yakınlarının devam etmemesi için sizin o davayı açmanız lazım. Aslında savcılıktan o kişiye kağıt gitmesi bile yeterdi ama bizim ülkede adalet topu taça atar siyasi bir durum yoksa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Zeki Yalçın
Mehmet Göktürk yazdı:

Hukuk olayının insanlıkla ilgisi yok ki. Kul hakkı sonuçta. Öyle değil mi? Kinle alakası yok ki? Adalet bu.

Bunu yapmaya o kişiinin ve yakınlarının devam etmemesi için sizin o davayı açmanız lazım. Aslında savcılıktan o kişiye kağıt gitmesi bile yeterdi ama bizim ülkede adalet topu taça atar siyasi bir durum yoksa.

çok doğru diyorsun abi.malesef memlekette durum böyle. evet topu taç a atmışlar istersen git uğraş diyorlar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ne davası açılacak tam olarak anlayamadım değer kaybı mı (165.000 km sınırı var) zarar zaten sigorta şirketi tarafından karşılanmış? Sigorta hasarı öder akabinde peşini bırakmaz zarar görenin haklarına kanuni halef olur ve kazaya sebebiyet verem sorumlu kişi veya kişilere rücu eder. Manevi tazminat olmaz bu tür bir kazada bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Zeki Yalçın
Koray Demir yazdı:

Ne davası açılacak tam olarak anlayamadım değer kaybı mı (165.000 km sınırı var) zarar zaten sigorta şirketi tarafından karşılanmış? Sigorta hasarı öder akabinde peşini bırakmaz zarar görenin haklarına kanuni halef olur ve kazaya sebebiyet verem sorumlu kişi veya kişilere rücu eder. Manevi tazminat olmaz bu tür bir kazada bildiğim kadarıyla.

açılırsa değer kaybı olur diye düşündüm bende.kaza ispark otoparkında oldu onların sigortası karşıladı.ben peşinde değilim ama.insanların duyarsız davranışları hak arama yoluna itiyor.insan bi arar çarptım kusura bakma zarar neyse karşılayım der. insanlık hali her daim kaza olabilir.yapılan kusur üstüne terbiyesizlik var vurup kaçma nedir ya

bayan sürücüler kusura bakmasın terör estiriyorlar, kaçtanesini gördüm ellerinden telefonu düşürmüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben bir de "eşim acemi şimdi vurarak öğrenecek eski araç alayım" diyen kocalara gıcığım. Umarım o kocalara bu tür şöförler dokundurur.

Koray Demir yazdı:

Kullanım kaybını alabilir. Ayrıca avuka ücretini ve mahkeme masraflarını alır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mehmet Zeki Yalçın yazdı:

bayan sürücüler kusura bakmasın terör estiriyorlar, kaçtanesini gördüm ellerinden telefonu düşürmüyorlar.

Sinir bozucu gerçekten. Düzgün kuralına uygun kullanana lafım yok araç kullanırken makyaj yapmaya çabalayan bir tanesi kırmızı ışıkta 2 kez ard arda tamponuma dokundurdu. Aynadan  izliyorum ruj sürerken freni bırakıyor tam basamıyor. Baktım bu şekilde olmayacak illetten kurtulamıyorum çıldıracağım indim bayanı durdurdum dedim lütfen ben tamamen gözden uzaklaşıp kaybolana kadar aracı hareket ettrmeyin bekleyin o şekilde beladan kurtuldum.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben bir de "eşim acemi şimdi vurarak öğrenecek eski araç alayım" diyen kocalara gıcığım. Umarım o kocalara bu tür şöförler dokundurur.

Kullanım kaybını alabilir. Ayrıca avuka ücretini 

Elit kesimi unutmayalım beceriksiz sürücü her yerde her cinsiyette aynı. En iyisini ve yükseğini alıyorlar ki muhtemel kazada eş zarar görmesin karşı taraf altta kalıp ezilsin bi nevi ego tatmini 😊. Vogue lar G Wagon lar virajlarda şeridini tutturamayıp yolunda sakince seyreden bizleri sıkıştırıyor malum bayan sürücünün umrunda değil. Kör nokta uyarısını sol dikiz aynasından kabak gibi ben görüyorum yine de o görmüyor ve sola doğru ani önüme kırıyor Xc90’ın sınırsız zengin bayan sürücüsü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kaçmasa uğraşmazsın ama kaçarsa kendimi neden enayi yerine koyayım, ben uğraşıyorsam karşı tarafta uğraşacak, ortayolu bulmak varken kaçmak olmaz.

Astra J grubunda ufak bir temas adam bırakıp gidiyor, adam helalleşse sorun yok arabulucuda özür dilese yine sorun yok ama mahkemelik oluyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...