İçeriğe Yönlendir

Hortum Kelepçesi Nasıl Açılacak?

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp
(düzenlendi)

Fiesta aracının genleşme tankına üsten giren (diğer tarafı motora bağlı) hortum değiştirmem lazım 2 yıl önce yan sanayi alıp takmistim ama simdi kacirmaya basladi orjinal aldim ama bu daha önce hiç girmediğim kelepçe cıktı kemençenin altı hortumla birleşik çıkarıp baska bir kelepce takma ansim yok gibi fotodaki kelepce nasi calisir fikrinize ihtiyacim var 

tarihinde Levent Güzelkalp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

8iNO5q.jpg

Se00cA.jpg

q2KGBe.jpg

IuyxXX.jpg

Kedi Fikrimce Kırmızı okla işaretlediğim mandalı yukarı kaydırınca otomatik kilitlenecekmiş gibi hissediyorum ama sizlerede sormak istedim.

Not: Araba üstünden sökülen orjinal hortum da böyle bir kelepçe yok bildiğim bastırmalı kelepce var

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu kelepçeden benim eski fordun hortumlarında görmüştüm ama hiç ellemedim :) Büyük ihtimal dediğiniz gibi çalışıyor olmalı.Mantıklı.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Üste gelen parçayı tornavida ile yukarı kaldırarak açıyorsunuz. Sıkıştırma işlemi hortumu sarmayan boşluktaki kısmından dikkat ederek karga burun pense vs yardımıyla güç kullanarak üst kısımın kitlenmesi sağlanır.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bu kelepçeden benim eski fordun hortumlarında görmüştüm ama hiç ellemedim :) Büyük ihtimal dediğiniz gibi çalışıyor olmalı.Mantıklı.

İnşallah abi tahmin ettiğimiz gibi çalışıyordur. Okullar tatil p.tesi deneyecem sıkıntı olursa yedek hortumum var nasılsa :)

Sinan Akgöl yazdı:

Üste gelen parçayı tornavida ile yukarı kaldırarak açıyorsunuz. Sıkıştırma işlemi hortumu sarmayan boşluktaki kısmından dikkat ederek karga burun pense vs yardımıyla güç kullanarak üst kısımın kitlenmesi sağlanır.

ne alengirli iş yapmışlar be abi o zamansa p.tesi deneyeceğim iş yerim sanayinin dibi bir şey olursa ite ite götürüm artık :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Yok ya alengirli değil yaparsın. En kötü hortumu sabunlu suyla ıslat kelepçeyi kaydır hortum üstünde :) 

Levent Güzelkalp yazdı:

ne alengirli iş yapmışlar be abi o zamansa p.tesi deneyeceğim iş yerim sanayinin dibi bir şey olursa ite ite götürüm artık :)

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Şimdi Denedim Çıkıntının bastığı dili kaldırınca direk hortumu sıktı bir daha eski haline getirmek zor o yüzden kelepçe pensesini hafif bastırıp takacağım yerine  

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Sinan Akgöl yazdı:

Yok ya alengirli değil yaparsın. En kötü hortumu sabunlu suyla ıslat kelepçeyi kaydır hortum üstünde :) 

evet abi zor değilmiş kelepçe hortuma yapışık nası olduğunu anlamadım . Çözdüm Pçtesi Takacağım

Sani Gerşon yazdı:

Bunun açma aparatı vardı diye hatırlıyorum.

bilmiyorum abi ama sıkmak için tornavida yeterli sökmek içinde kelepçe pensesi yeterli 

izeltas-hortum-kelepce-pense-220-mm__0927739440371504.jpg
Görüyor ve artırıyorum abi59571e377b292b0e5ce8f8ef4a6a5d27.jpg
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bu kelepceleri cok seviyorum pensesinide aldım yalnız bu kelepceleri bulamıyorum arabada 3 yerde eksigim var diger hortum kelepcesi taktım ama bundan olsun istiyorum.
2 tanesi yakıt fitresinin esksik birde su falansının borusunun büyük olanından.

hortumu yerine takıp pense ile kilidi attırdın mı yukarı büktügünüz zaman sıkmaya baslıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Okay Kaygusuz
Levent Güzelkalp
bu kelepceleri cok seviyorum pensesinide aldım yalnız bu kelepceleri bulamıyorum arabada 3 yerde eksigim var diger hortum kelepcesi taktım ama bundan olsun istiyorum.
2 tanesi yakıt fitresinin esksik birde su falansının borusunun büyük olanından.
hortumu yerine takıp pense ile kilidi attırdın mı yukarı büktügünüz zaman sıkmaya baslıyor
Bencede süper abi bulursam alaçam bende
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...