İçeriğe Yönlendir

Benzin Mazottan Daha Ucuzlayacak

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Benzinde ikinci büyük indirim geliyor...

EPGİS litre fiyatında 51 kuruş daha indirime gidileceğini duyurdu. İndirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Düşen petrol fiyatlarına paralel olarak akaryakıt fiyatlarında 10 Mart'ta indirim yapılmıştı. Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde; benzinin litre fiyatı 60, motorinin ise 56 kuruş düşmüştü.

3 GÜNDE 1,11 LİRA İNDİRİM

Bu hafta içerisinde benzinin litre fiyatı 1,11 lira düşüş gerçekleşmiş oldu. Böylece Ankara'da ortalama 6,13 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,62 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,04'dan 5,53 liraya, İzmir'de ise 6,14 liradan 5,63 liraya inecek.

BENZİN MOTORİNDEN UCUZ OLACAK

Motorinde ise herhangi bir indirim olmayacağı bildirildi. Son indirimle ortalama benzin fiyatı motorin fiyatlarının altına gelecek. Motorinin litresi Ankara'da 5,74; İstanbul'da 5,67; İzmir'de ise 5,75 liradan satılıyor.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK : https://www.ntv.com.tr/ekonomi/son-dakika-haberi-benzinde-ikinci-buyuk-indirim-geliyor,NhKYsU-2AUWB949Cie8s0Q

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Dizel arabaya binmek yavaş yavaş mantıksızlaşıyor. Keşke avrupadaki gibi 2.0 tsi vw ticari olsa, multivan sonrası güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bazı yerlerde de mazotta indirim miktarının henüz belli olmadığı yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Selim Bilgin yazdı:

İlk defa dizel araba almışımdır. :D

Merak etme hocam az kaldı LPG'lilerden az yakacaz kuruş hesabı olarak :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben hala almıyorum, nasılsa dizel de inecek.

Yorum bağlantısı
Kenan Aydemir

Lpg yerine benzinde bineceğim artık arabaya. Km de 4-5 kuruş fark kaldı. Nasıl olsa ilerde benzin fiyatları artar, hiç olmazsa bir kaç ay rahat yüzü görsün araba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

İlk defa dizel araba almışımdır. :D

1.3 Mj neyine yetmiyordu gittin 3.0 tidiay aldın? İlk dizel aracım ve 3.0 😛 Müstehak sana

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

dizelin tüketim değerlerinin benzine oranla çok daha düşük olduğu kesin ona laf yok ama şu bi gerçekki ülkelerin bir çoğunda dizel daha pahalı satılıyor hemde çevreyi daha çok kirletiyor, masraflarına hiç saymıyorum bile :) dünya nedense benzine doğru evriliyor biz elektriklileri beklerken...

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Tam lpg taktırsam mı diye düşünüyordum. Canım da istemiyordu. Benzine devam 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Önder Özcan yazdı:

1.3 Mj neyine yetmiyordu gittin 3.0 tidiay aldın? İlk dizel aracım ve 3.0 😛 Müstehak sana

Abi sorma bi yerde yanlış yaptık, 10 litre yakıyor. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Daha geçen aldım benzin bilseydim ineceğini almazdım :) 

Bindirime alışmıştık indirim şaşırttı :) Aynen devam İnşaallah.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Recep Demirci yazdı:

Daha geçen aldım benzin bilseydim ineceğini almazdım :) 

Bindirime alışmıştık indirim şaşırttı :) Aynen devam İnşaallah.

bende fullemiştim aracı daha 3 çeyrek duruyor :D inş dahada inerde full+full yaparık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Lpg de indirim olmassa benzine zam gelenekadar benzinde kullanacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ebrar Tüfek yazdı:

Dizel arabaya binmek yavaş yavaş mantıksızlaşıyor. Keşke avrupadaki gibi 2.0 tsi vw ticari olsa, multivan sonrası güzel olurdu.

3 litre ve üzeri dizel aracınız öldüm fiyattan alınır :) e artık binilemez çünkü. fırsat kısa süre için geçerlidir kaçırmayın.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

ilk indirimde üşenmiştim benzinliğe girmeye, üşengeçlik iyidir :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Dogan Arsiray yazdı:

3 litre ve üzeri dizel aracınız öldüm fiyattan alınır :) e artık binilemez çünkü. fırsat kısa süre için geçerlidir kaçırmayın.

Kümes yaparım yine ölücüye vermem :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Tokat için şu an

6.21 benzin, 3.99 LPG

Broadwaya benzinle binesim var :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Murat Atagenç yazdı:

Tokat için şu an

6.21 benzin, 3.99 LPG

Broadwaya benzinle binesim var :)

Explorer'ı da fulleyeceğim ben 😛 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Abi sorma bi yerde yanlış yaptık, 10 litre yakıyor. [emoji3] 

Muadil benzinli 15 litre yakar [emoji1] gazlamaya korkar insan. Dizel her türlü iyi.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

4.8 litre ile sürsem 26 kuruş a kadar düşecek tüketim, güzel olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Depoyu ayın 7 sinde doldurmuştum, şuan en fazla 11-12 lt yakıt anca alır araç. İndirim uzun sürmezse bana bir faydası olmiycak.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Gazipaşada benzinin 5.71 lira litresi.Lpg ise 3,39 lira litresi. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben hala almıyorum, nasılsa dizel de inecek.

Yarın indirim geliyor, artık alınabilir 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...