İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK3

Mehmet Aydın

Recommended Posts

Mehmet Aydın

Merhaba arkadaşlar gruptan bir abimizden otomatik elantra almıştım 2004,  uzun süre kullanırım diye tüm bakımlarını yaptırdım da bindim rot başı, viraj demir lastik diğer lastikleri ,aks körükler, ön teker bilyalarını vs 204 bin de aldım şimdi aracım 220 binde. Elantralara Adana-Antep-maraş bölgesinde otomatiklere 50 bin fiyat koymuşlar malum sitede. Bir kaç sorum var arkadaşlar.
1) Köy okuluna gidip geliyoruz yollar asfalt ama çukurlardan kaça kaça gidiyoruz. Yılda 15 bin civarı biniyorum araca. Çoğu zaman 4-5 kişi biniyoruz. Dizel mk3 otomatik mondeo ya da elantradan daha performanslı ve konforlu araç  öneriniz var mı ?
2) Al-sat işi hiç yapmadım. Elantrayı hemen ilana koymalı mıyım ? Yoksa önce aracı bulmam mı gerekir ?
3) Gaziantep te yaşıyorum. Ailem Adana da , bu bölgeden bir araç bulursam kendim bakarım ( En fazla expere götürme işi : d ) , önerebileceğiniz bir ilan olursa nette link atarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo Mk3 boyutu itibari ile konfor sağlar ancak çok yumuşak bir araba değildir.. Bunu bir tarafa yazalım. :)

Alıp satma işine gelince.. 

Araba satmak çok kolaydır. satmak istediğin arabanın fiyatını 1000 lira düşürürsen hemen satılır..

Zor olan almaktır. Zor olan sağlam temiz düzgün bir araba almaktır. Temiz araba bulamazsan çok üzülürsün çok yorulursun. Çok harcarsın. 

Şayet arabasız duramıyorsak her zaman lazımsa ve paran yoksa, eşten dosttan kısa sürelik para bulup, önce alıp sonra satmayı daha mantıklı buluyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Aydın

Otomatik elantra ile sollama yaparken korkuyorum, araç içinde 4 kişi olunca. Performans kötü.
Babamda ford fusion var amasörleri küt küt.  onun gibi değildir heralde :D 
Bir arkadaşımda 2012 focus var onun ki gibiyse konforu yeterli : )
Elantra 40 a gitse 10-15 bin kredi çekeceğim. Max 50 bine araç lazım.
Bu arada boyum 1.90, direksiyon derinlik ayarı olursa iyi olur. Arkadaşın clio 4 üne bindim dizim direksiyona değdi : )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...