İçeriğe Yönlendir

Araç 120 yi Geçmiyor

Osman Turgut

Recommended Posts

Osman Turgut

Arkadaşlar 2 senedir kullandığım Fiesta 98 aracım var araç benzin LPG li sıkıntım araç 2 aydır 120 geçmiyor anca yokuş aşağı 130 140 gördüğü oldu normalde önceden 150 160 gormuslugu var aracı hem benzinde hem LPG de böyle aracı bilgisayara bağladığı da hava akışmetre arızası ile yakıt pompası arızası veriyordu usta akışmetre yi değiştirdi o geçti ama pompa arızası duruyor ve araç zengin karışım yakıyor gözüküyor ustanın demesine göre LPG li araçlarda yakıt pompası arızası oluyormuş ondan değil dedi pompayı kale almadi pek  araç özellikle 4 ve 5 viteslerde zorlanıyor gibi oluyor gaza basınca sesi değişiyor egzos kokusu gibi koku geliyor sorum pompadan olabilir mi bide şu var sürüş esnasinda arasıra yakıt kokusu geliyor çok nadir sizce sorun nedendir başına gelen varmı sorunu 2 aydır çözemedim 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Ateşleme sisteminde sıkıntı var gibi.

Buji bobin ve buji kablosu kontrolü yapılmalı. Hava akış metre orijinal takılmalı. Bunlar sıkıntısız ise LPG ayarı yapılıp son duruma bakmali

Yorum bağlantısı
Osman Turgut

Bobin değişti hava akışmetre orjinal buji ve kabloları degismedim sadece 

Zaten yakıt pompası arızası detayına girince ateşleme arızası buji bobin olabilir yazıyordu bobini dün değiştirdim değişen bişey olmadı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

120 ye kadar nasıl tırmanıyor? araç durduğu yerde tam gaza basınca deivr ne kadar istekli yükseliyor_?

Yorum bağlantısı
Osman Turgut

1 ile 2 viteste sorun yok 3 ve dört bazen çok iyi bazen yavaş yükseliyor 5 genelde yavaş arac durduğu yerde bastinmi boşta 6 bin devri görüyor üstüne zorlamadim hic

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

denemelik kat ı söküp bol egzos sesi ile yol yapmalı. kat tıkalı olabilir

Yorum bağlantısı
Osman Turgut

Abi Egzoscu mu bakıyor buna yoksa tamircimi göstersem tıkalı olup olmadığını anlamazlar mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ehil bir fordçu sökmeden de anlayabilir bazen sökmesi de gerekebilir. sökülecek ise egzoscuya gidilir

Yorum bağlantısı
Osman Turgut

Teşekkürler abi bı baktırim o zaman sıkıntı var mı dolumu değil mi diye çok teşekkür ederim çağlar abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...