İçeriğe Yönlendir

Araba Nasıl Temizlenmeli?

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Arabanin icini sirke veya alkol karisimi  ile temizlesek araba butun mikroplardan arinir mi yada nasil bir yol izlememiz lazim nasil bir metaryel arabanin icini ve dokundugumuz yerleri temizler ? 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Alkol değilde sirke tüm mikropları öldürür ama onunda kokusu olacaktır.Kolanya ise tamamen hurafe mikrop falan öldürdüğü yok.Ben hergün araçta dokunduğum yerleri siliyorum ama bir süre sonra bu paranoya düzeyine ulaşabilir diye kendimden korkuyorum.

En güzeli elleri devamlı yıkamak.Antibakteriyel sabunlar elimizdeki yararlı bakterileride öldürdüğü için en güzeli organik sıvı sabunlar.Araca sizden başkasının binmesine vede kullanmasına izin vermeyceksiniz.Başkada yapacak birşey yok.İnançlı biriyseniz ALLAHın taktirini beklemek.

Sirke ev yapımı olacak.Marketlerde satılanlardan değil.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Biyoetanol alın , silin aracın içini ama çevirmeye girerseniz kokuyu polise anlatamazsınız😁  alkol yağları çözdüğünden bir süre sonra silinen yüzeyde bozulmaya neden olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Fatih Sarıkaya yazdı:

Alkol değilde sirke tüm mikropları öldürür ama onunda kokusu olacaktır.Kolanya ise tamamen hurafe mikrop falan öldürdüğü yok.Ben hergün araçta dokunduğum yerleri siliyorum ama bir süre sonra bu paranoya düzeyine ulaşabilir diye kendimden korkuyorum.

En güzeli elleri devamlı yıkamak.Antibakteriyel sabunlar elimizdeki yararlı bakterileride öldürdüğü için en güzeli organik sıvı sabunlar.Araca sizden başkasının binmesine vede kullanmasına izin vermeyceksiniz.Başkada yapacak birşey yok.İnançlı biriyseniz ALLAHın taktirini beklemek.

Sirke ev yapımı olacak.Marketlerde satılanlardan değil.

Kolonya ile ilgili abimin bilimsel çalışması olmuştu.Hatta direk kolonya bile değil kolonyalı mendil.%70 oranında sterilizasyon sağlıyor .Direk kolonya dökülürse bu oran daha çok artacaktır.Hurafe falan değil yani.

Ancak kolonya derideki boyayı çözüyor ,arac derilerinde alkol ve türevleri kullanmak sıkıntı yaratır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ahmet Türedi yazdı:

Kolonya ile ilgili abimin bilimsel çalışması olmuştu.Hatta direk kolonya bile değil kolonyalı mendil.%70 oranında sterilizasyon sağlıyor .Direk kolonya dökülürse bu oran daha çok artacaktır.Hurafe falan değil yani.

Ancak kolonya derideki boyayı çözüyor ,arac derilerinde alkol ve türevleri kullanmak sıkıntı yaratır.

Ben serelara çok sık girer çıkarım.Kimyasal malzemelerle bakterilerle çok haşır neşir oluyorum.Bu nedenle bunlardan korunmak için kolanya alayım sık sık ellerime sürer mikroplardan kurtulurum derdim.Sonra bir arkadaşım kolonya onları öldürmez deyince internette araştırdım ve benim istediğim gibi öldürmediğini öğrentim.Sonra kolonyadan vazgeçtim eczanelerden jel alıp kullandım.Sonra bu alışkanlık yaptı bırakanakadar baya bir uğraştım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ben serelara çok sık girer çıkarım.Kimyasal malzemelerle bakterilerle çok haşır neşir oluyorum.Bu nedenle bunlardan korunmak için kolanya alayım sık sık ellerime sürer mikroplardan kurtulurum derdim.Sonra bir arkadaşım kolonya onları öldürmez deyince internette araştırdım ve benim istediğim gibi öldürmediğini öğrentim.Sonra kolonyadan vazgeçtim eczanelerden jel alıp kullandım.Sonra bu alışkanlık yaptı bırakanakadar baya bir uğraştım.

Bakterilere karşı en iyi temizlik sabun ve türevleri aslında bazik ortamlar.Kaliteli sabunlar işinizi görecektir.

Kolonya alkol içeriğinden dolayı cildede zarar vermekte,cildi kurutmakta ve tahriş etmekte, ayrıca açık yaraya dökmek bilinenin aksine yaralı bölgeye zarar vermekte.Ancak kullanılacak başka temizlik ürünü yoksa tercih edilebilir.Siz doğrusunu yapmışsınız.

Ancak kolonya %80 lik ve üstü olmak kaydı ile direk etkisiz denemez sadece son tercihlerden olabilir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araba dış ortamaa açık bir ürün, sıfıra kadar temilzeyip caddeye park ettikten 1 saat sonra çok fark olacaını sanmam dış ortamdan dolayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Strelizasyon için, sudan hipokloröz asit, havadan ozon üreten cihazlar kullanmak mümkün.

Her ikisinin de belirli bir ilk maliyeti olmakla beraber, kimyasal ve aşındırıcı madde kullanımına ilelebet son verirsiniz.

http://fakir.com.tr/i/480/hypo-clean

https://www.hzglentree.com/uv-air-purifier-uv-sterilizer/wearable-ionizer-air-purifie/

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Elimizin sık değdiği vites, direksiyon, kapı kollarını İzopropil alkol ile temizleyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...