İçeriğe Yönlendir

107500 Tl Kia Picanto Alınır mı? Son Bir Tane Kaldı.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Ben araba bakmıyom artık. 

İnanılmaz pahalı. Bu gün baktıklarım. 

107 bin picanto. 

113 bin 1.0 i10

123 bin 1.2 i10

140 bin micra

155 bin corsa. 

Toyotada araba yok. 

Pejo 208 yeni kasa 180 bin. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erkan Işık yazdı:

Ali peguat 2008  1,2 ve opel corsaya bakdınmı 

Araba yok kalmamış 155 bin tl opel corsa. Oda yok. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bence düzgün araç. Araba hafif olduğu ve şanzıman nisbeten yeni olduğu için çok yakmaz. Rampada da sıkıntıya düşmez. Yollar artık duble zaten herkes sakin gidecek. gitmesini bilecek.

Ben de sakincilerdenim. Turbo olsun, tork olsun, ivmelenme iyi olsun aramam ama bi yere kadar hocam. bu kadar küçük atmosferik ve tork konvertörü birleşince yeni nesil de olsa 3 kişilik arabada şehir içinde bile ciddi zorlanılacak anlar çok olur. Keşke cvt koysalarmış. Bu araç 17sn’de 0-100 yapıyor. Tork konvertör ile şehir içi dur kalklarda ciddi efor isteyecek. Araba hafif olsa da. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hava yastığının tek başına bir koruyuculuğu yok isterse 70 tane olsun. Araç sağlam olacakki yastık iş görsün. Euroncap testlerinde yan hava yastıkları sadece kesici olmayan temperli cam parçacıklarının yüze çarpmasını engelliyor sonrası hikaye.

Hava yastığından çok halen daha opsiyonel olan aktif fren, şerit takip, kör nokta gibi sistemler standart olmalı.

Ford koymuyorsa vardır bi bildiği :)  :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

Ford koymuyorsa vardır bi bildiği :)  :) 

Herşey bir tarafa TMPS yan hava yastığından fazla hayat kurtarıyor bu sebepledir ki 2016 yılından beri zorunlu standartlar arasında. bir zamanlar esp de opsiyoneldi artık oda standart.

Euroncap gibi kurumlar gerekli güvenlik ekipmanlarını zorunlu hale getiriyor. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Herşey bir tarafa TMPS yan hava yastığından fazla hayat kurtarıyor bu sebepledir ki 2016 yılından beri zorunlu standartlar arasında. bir zamanlar esp de opsiyoneldi artık oda standart.

Hocam ben kinaye yaptım ama neyse. 
Söylediklerinizin bi istatistiksel kanıtı var mı bilmem ama kafanızı kaza anında cama vurmanız demek eşittir ölmeniz demek. 
Burada Ford’un savunulacak en ufak tarafını göremiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Euroncap gibi kurumlar gerekli güvenlik ekipmanlarını zorunlu hale getiriyor. 

Sensörlü tpms, abs hız sensöründen alınan veriye göre Daha iyi sanırım. Çünkü kontağı açar açmaz uyarı veriyor lastik içi sensörlü olan. Diğerinde biraz sürmeniz lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali en güzeli arabanı kullanmaya devam et sen kardeşim....

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Ali peguat 2008  1,2 ve opel corsaya bakdınmı 
2008 yok hiç bir bayide. Dizel mayısta belki gelir dediler. Benzinlinin ne zaman geleceğiyle ilgili tahminleri bile yok.
Ben araba bakmıyom artık. 
İnanılmaz pahalı. Bu gün baktıklarım. 
107 bin picanto. 
113 bin 1.0 i10
123 bin 1.2 i10
140 bin micra
155 bin corsa. 
Toyotada araba yok. 
Pejo 208 yeni kasa 180 bin. 
Kia stonic 1.4 benzinli otomatik varmıydı baktığınız bayilerde.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mustafa Arıkan yazdı:

Hocam ben kinaye yaptım ama neyse. 
Söylediklerinizin bi istatistiksel kanıtı var mı bilmem ama kafanızı kaza anında cama vurmanız demek eşittir ölmeniz demek. 
Burada Ford’un savunulacak en ufak tarafını göremiyorum.

Biliyorum kinaye yaptığınızı ön hava yastıkları için sözünüz kesinlikle doğru kafadan darbe almayı önler. Benim söylediğim yan, pelvis ve diz hava yastıkları için araç sağlam olmadımı bunlar hiç işe yaramıyor. Mesela koltuğu şaseye bağlayan civataların bağlandığı yer sağlam değilse istediği kadar hava  yastığı, abs ebd esp xyz olsun koltuk şaseden kurtuluyor ve ölüm kesin. Ford bir yere kadar iyi savunulabilir (abd de) ama ford-otosan oldumu savunulacak bir şey kalmaz. Söylediklerimin istatistiği yok ama şöyle bolu-düzce il sınırından, düzce-sakarya sınırına kadar olan D100 karayolunu kazalar açısından araştırma projesi olarak incelemiştik. Ayrıca rastladığım ve izlediğim kaza görüntülerinde yan hava yastıklarının fazla bir koruyuculuğu olmadığını gördüm. Piyasada olan bir çok aracın euroncap testlerini incelemişimdir.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sensörlü tpms, abs hız sensöründen alınan veriye göre Daha iyi sanırım. Çünkü kontağı açar açmaz uyarı veriyor lastik içi sensörlü olan. Diğerinde biraz sürmeniz lazım

Kesinlikke doğru, İki kez tecrübe ile sabittir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

En önemli güvenlik donanımı emniyet kemeri açık ara, sağlam kasa çok önemli o da büyük öneme sahip, hava yastıkları sınırlı faydaya  sahip ( yüzde 3, 5 gibi bir şeydi sanırım) .Ama yine de şart.2020 model araçta  yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları olmalı , medeni ülkelerde standart. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Abdurrahman Salman yazdı:

2008 yok hiç bir bayide. Dizel mayısta belki gelir dediler. Benzinlinin ne zaman geleceğiyle ilgili tahminleri bile yok. Kia stonic 1.4 benzinli otomatik varmıydı baktığınız bayilerde.

2008 yok, hiç yok. Pejodaki tüm arabalar rifterlardan 3008 hepsi satılmış. Corsa gelmeden satılıp bitmiş. i10 ların hepsi satılmış. Kia da sportage bile yok. Sadece 1 picanto var. Shıwroomlarda sıfır araba yok, boşalan yerlere ellerindeki ikinci elleri koymuşlar. Nissan bayisinde 2 tane micra var. başka bişey yok. Hyundai çoşkunda ellinde bişey kalmamış. Boş yerlere ellerindeki ikinci elleri doldurup faiş fiyata satıyorlar. 

Durum feci arkadaşlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Durum feci arkadaşlar. 

evet 2018 Eylül den gelen bir durumun sonucu bu distribütörler sipariş vermedi fabrikalara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

evet 2018 Eylül den gelen bir durumun sonucu bu distribütörler sipariş vermedi fabrikalara.

Abi birde şu acı tablo var. Hyundaide dikkat ettim sıfır olan ve satılmayan arabaların genel özelliği hepsinin Manual olması. Hatta ben ordayken değişik bir tip insanlar geldi, görsen bunlar tucsonu neyle alacak, Nline bir tane tusconda elektrikli açılır bagaj kapısı yok diye almak istemediler. Satıcıda dışardan size yaptırıp taktırırz diyince "peki o zaman" dediler. Satılamayan Manual tucson ve çok feci sexsi elantra vardı. Bu kıtlıkta manual diye almıyorlar. 

Pejoda satılmayan 2 arabada manual dizel 208 idi.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

her marka/modelin olmazsa olmaz ihtiyacı vardır, o sınıfta otomatik olmazsa olmazdır, sunroofsuz bmw düşünelim, ///M değil ise çöpe at daha iyi mesela.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Abi birde şu acı tablo var. Hyundaide dikkat ettim sıfır olan ve satılmayan arabaların genel özelliği hepsinin Manual olması. Hatta ben ordayken değişik bir tip insanlar geldi, görsen bunlar tucsonu neyle alacak, Nline bir tane tusconda elektrikli açılır bagaj kapısı yok diye almak istemediler. Satıcıda dışardan size yaptırıp taktırırz diyince "peki o zaman" dediler. Satılamayan Manual tucson ve çok feci sexsi elantra vardı. Bu kıtlıkta manual diye almıyorlar. 

Pejoda satılmayan 2 arabada manual dizel 208 idi.

Ukala bizim halk. Bütün dünyada manuel vites çatır çatır satıyor. 

O adamın evine gitsen yan sıvası yoktur binanın. Kırmızı tuğladır.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Ukala bizim halk.

kaputa saksı düşünce çöpe atıyoruz hocam arabayı, zenginlik işte.....

Mehmet Göktürk yazdı:

:rofl: yazdığınızı yaşadım hocam gözlerim ile....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

fiorino otomatik hunday amt nin çok daha salak olan verisyonu yalnız, rampa çıkarken vites büyüten şanzıman, adamı hasta edeceksin naaptın :)

ayrıca fio tasarım hatalı gövdeye sahip diye hatırlıyorum, kabin güvensiz konserve eder adamı...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

rampa çıkarken vites büyüten şanzıman

gaz pedalına alışınca ufaltır , bişi olmaz. koreli gibi düşünüp kullanmalı... bu olmassa yürüyerek veya bisikletle  giderdim, buna şükür diyerek...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Göktürk yazdı:

Ukala bizim halk. Bütün dünyada manuel vites çatır çatır satıyor. 

Doğru, Almanlarda bile manuel fazla. Milyonluk evi olan İngilizin kapısında ford ka var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fiorino otomatik hunday amt nin çok daha salak olan verisyonu yalnız, rampa çıkarken vites büyüten şanzıman, adamı hasta edeceksin naaptın :)

ayrıca fio tasarım hatalı gövdeye sahip diye hatırlıyorum, kabin güvensiz konserve eder adamı...

Abi dualogic yarı otomatik aynı zamanda yapay zekası kıt bir şanzıman. Adamlar istersen vitesini otomatikde iken yükselme ve düşürme imkanı sunuyor.  O kadar kötü değildi. Eco modu sadece biraz salaktı. Rampa çıkarken motor boğulmadan düşürmüyor vitesi. Eco modu kapat normalleşiyordu araba. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ali aksam bakdım toyotanın raw 4 ucuz kalmıs :)) 2,5 hybrid motor 336 bın tl kianın 250 ye hyundai 260 oldugu piyasada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

gaz pedalına alışınca ufaltır , bişi olmaz. koreli gibi düşünüp kullanmalı... bu olmassa yürüyerek veya bisikletle  giderdim, buna şükür diyerek...

gazı az tutuyorum zorlansın vites küçültsün diye yok, basıyorum bu safer büyütüyor, çok basıyorum bu sefere 2 vites küçültüp bağırıyor hızı düşüyor, arada derede aklıyorsun, alıyorum manuele çıkıyorum, bu uğraşı sinir ediyor adamı, gaza bastım sabit tutyorum, ayarlasana vitesi kardeşim, yok, ya büyütecek ya fazla düşürecek, zaten eğim falan anlamada hak getire....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...