İçeriğe Yönlendir

Connect - Beyaz Duman Sorunu

Faik Hilmi Bulut

Recommended Posts

Faik Hilmi Bulut

arkadaşlar  turbo degişti   4ay önce    ama şuan tekrar beyaz duman olayı başladı sebebi ne olabilir sizce titreme   sallantılı çalışma yok kesinlikle stpda etmiyor  lütfen yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aracınızın bakım durumunu aracı tanımak amacıyla kısaca paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Faik Hilmi Bulut
Selçuk Bakış yazdı:

Aracınızın bakım durumunu aracı tanımak amacıyla kısaca paylaşabilir misiniz?

kardeşim emin ol çok tititzim hasassım  orjinal serviste yapılır  bakımıherşeyi    beyaz dumandan turbo degişmişti   orjinal takılmıştı sıfır bugun fark ettim gine aynı sorun       ve  hayal kırıklıgı servise  karşı duyuyorum şimdi  adan zeye bakımları eksiksiz  yagu suyu felan   aksatılmaz    

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Turbo değişmeden önce başka sorun var mıydı ?

Araç su-yağ eksiltiyor mu ?

Konu dışı olarak 

Kullanıcı adınızı Faik Hilmi Bulut olarak değiştireceğim. Bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Faik Hilmi Bulut

Hocam eksozdan yag atma telefon probleminden takip edemedim hararet sorunu yok yag suya karışmadı conta yanık yok ama canımo sıkıyo en son srrvisde kurum temizlendi mazot filtre degişdi vr bu duman. Yolda giderken kesiyo ilk başlarda. Oluyo bu şekilde. Ama canım sıkkın herkesin kandilini kutluyorum bu arada kandiniz mübarek olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Soğuk motorda biraz duman olabilir. Isınınca kesiyorsa bence dert etmeyin. 

Yorum bağlantısı
Faik Hilmi Bulut

Şimdi olay şu yola çıkınca o şekil duman yok egr enjektör bakıldı turbo sorumsuz. Conta yanık yok 

Bende bu durumu çözemedim araba yürüyünce duman kesiyo işimden dolayı. İl dışındaydım aca. Kullanılmadıgı için. Duman atar mı

Yorum bağlantısı
Faik Hilmi Bulut

Enjektörlerde sorunsuz kardesim testten gecti onlar turbo egr enjektör motorda conta yanık durumu kesinlikle söz konusu degil 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

O zaman dpf rejenerasyon yapıyor. Tamamlamadan aracı stop etmeyin.Uygun yola çıkıp araç harareti 90 derece olunca 3 veya 4. vites 2500 3000 devir arası sabit devirde 25 30 dakika sürün. Ya da servise gidip bilgisayardan rejenerasyon yaptırın. 

Yorum bağlantısı
Faik Hilmi Bulut
Mustafa Yanar yazdı:

O zaman dpf rejenerasyon yapıyor. Tamamlamadan aracı stop etmeyin.Uygun yola çıkıp araç harareti 90 derece olunca 3 veya 4. vites 2500 3000 devir arası sabit devirde 25 30 dakika sürün. Ya da servise gidip bilgisayardan rejenerasyon yaptırın. 

Hocam servisde enjektör turbo egr bakıldı sorun yok dendi yolda suman kesiyo acaba enjektör kod istermi eksozu bakıyom sıcakta hafif nemli buharda sogukta biraz yapışkan yag eksozdan atmıyo

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yetkili servis ise kodlamıştır zaten. Yine de sorun. Kodlamadılarsa kodlattırın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...