İçeriğe Yönlendir

PowerControl ve BoostrPro Nedir? -Pedalbox

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

PedalBox firmasının pedal commander yanında satışını yaptığı 2 tane ürüne denk geldim, bu ürünleri kullanan yada hakkında yorum yapabilecek olanlardan bilgi almak istiyorum, multivan orjinal 130 hp, şuan Ecutech stage 1 yazılım var 170 beygir. Bu ayarlı cihazlarla beygir gücünü kısıp azaltmak gerçekten de mümkünmü, ben de böyle birşey arıyordum hatta konu açmıştım, harici çift haritalı beyin ile eco pro sport vs yazılımdan güç arttırıp azaltabilirmiyiz diye bi konum vardı, bu cihazlar kademe kademe yakıt basıncını düşürüyor galiba, kullanan varmıdır memnun kalan varmıdır forumdakilerin yorumunu almak istedim konu açıyorum.

Power Control Nedir?

Power Control, bir alman markası olan DTE Systems’in araçlar için çıkardığı bir performans ürünüdür.

Power Control aracınızın yüksek performans sağlaması için geliştirilmiş bir ürün olup aracınıza maksimum güç ve tork artışı sağlar. Sağlamlaştırılmış gövdesi ile aşırı ısınmalara karşı aracınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Power Control ile aracınızda %12 ile %15 yakıt tasarrufu sağlayabilirken aracınızın beygir gücünü de arttırabilirsiniz ve bu uygulama yapılırken hiçbir şekilde aracınızın elektronik ünitesine müdahale edilmeyip, harici bir ekü ve kablo kiti ile araca özel uygulama yapılmaktadır. Muadillerinden ayıran en önemli özelliği de budur.

Boostr Pro DTE Systems firması tarafından geliştirilen ve Türkiye dağıtımı Uludağ Group tarafından yapılan turbo beslemeli araçlar için bir chiptuning uygulamasıdır.

Chiptuning alanında yeni bir çağ açan Boostr Pro turbo beslemeli araçlara minimum %25 güç artışı sağlamaktadır. Beygir ve tork gücü artışını tamamen kontrollü bir şekilde yapan Boostr Pro, aracınızın hiç bir şekilde beynine müdahale etmez. Ayrı bir beyin (kontrol ünitesi) kaput içerisine takılarak montaj işlemi gerçekleşir. Ayrıca üzerindeki tuşlar sayesinde sürüş modları ve güç ayarları değiştirilebilir

Sitenin linki bu

https://www.pedalboxturkiye.com

Aletler de bunlarmış.7f9cb230d82decf11e0c96c2969b70d2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

bazımarkalarda, pedal potansı fazla, emisyon ve tüketim kısmak için. onlarda ferahlama sağlaanabiliyor

pedala bağlanan bir şey ile beygir gelmez.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

bazımarkalarda, pedal potansı fazla, emisyon ve tüketim kısmak için. onlarda ferahlama sağlaanabiliyor

pedala bağlanan bir şey ile beygir gelmez.

Bunlar pedal commander tarzı bişey değil, akışmetreye ve turbo basınç sensörüne hat çekiliyor oradaki sensörlerin verileri ile oynayıp güç artışı sağlanıyor. Pedal ile alakasız.

@Çağlar Bayur abi şunu izleyip bi yorum yapabilirmisin ?

https://youtu.be/MpQFjdI9QZg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

bu uygulama yapılırken hiçbir şekilde aracınızın elektronik ünitesine müdahale edilmeyip,

o video ile bu yazının alakası yok?

box takıyor işte, rail hattına. Ben sevmiyorum o soketlere giriş yapılmasını

Ebrar Tüfek yazdı:

şunu izleyip bi yorum

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

o video ile bu yazının alakası yok?

box takıyor işte, rail hattına. Ben sevmiyorum o soketlere giriş yapılmasını

Yazıyı siteden kopyaladım, bu malzemenin altında yazan yazı. Videodaki de malzemenin kendisi. Garip

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Yazıyı siteden kopyaladım, bu malzemenin altında yazan yazı. Videodaki de malzemenin kendisi. Garip

yoo hep böyle pazarladılar, vitrin başka masadaki tabak başkadır her zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

opelciler çok övüyor bu pedalboxu 1.3 lerde alt deviri çok canlandırıyormuş varmı aslı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

opelciler çok övüyor bu pedalboxu 1.3 lerde alt deviri çok canlandırıyormuş varmı aslı ?

vardır, zira alt devir fabrikasyon öyle ölü kü, arkadan rüzgar esse faydası oluyor. fabrika ayarı cansız olacak şekilde, tüketim odaklı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Multide öyle bi gaz pedalı varki kamyoncular gibi aragazı verebiliyorsun. Bu güç arttırıp azaltan cihazı merak ediyordum, yazılımlı arabada beygir gücünü kısıp arttıran alet lazım bana.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sen arabadan yazilimi iptal ettirmisken veya ettirmeyi dusunurken bu ne perhiz ne lahana tursusu olur :)

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:

Sen arabadan yazilimi iptal ettirmisken veya ettirmeyi dusunurken bu ne perhiz ne lahana tursusu olur :)

ebrarın canı sıkılıyor ekşın arıyor

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Yazılımı iptal ettirmedim ki :) motor içi 174 lük ile aynı imiş. Yazılım zaten 170 beygir :)

Ben motorun 174 lük ile aynı sağlamlıkta olduğunu bilmiyordum, o an o yüzden iptal edicem demiştim

Okay Kaygusuz yazdı:

ebrarın canı sıkılıyor ekşın arıyor

Çok güzel şeyler olacak da, arabaya harcayacağım bütçem bu aralar kısıtlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...