İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Stop Etme Sorunu

Ahmet Yüncü

Recommended Posts

Ahmet Yüncü

S. A arkadaşlar bende mondeo 97 model Araç var aracın motoru sogukken tek marşta çalışıyor iki dak sürmeden benzinde titreyerek istop ediyor ve sonra marşa basarken arac zor çalışıyor Bi nevi boguluyor gazda benzinde fark etmiyor rolanti saglam akışmetre saglam ısı müşürü saglam belli Bi ısıya kadar bekliyorum sonra sıkıntı yok bu sorun basına gelen varmı yardım edin bana 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

su eksiliyormu? yağ kapağının altında hardal renkli tortu varmı? araç ısınınca yüksek motor hızında kesiklikler tuhaf silkelemeler oluyormu?

Yorum bağlantısı
Ahmet Yüncü

Su eksiltme yok arac ta yag eksiltmede yok ama bu sorun tam nedeni nedir baktırdım bişi bulamıyorlar bu sorunu tam yasayan birisi belki yardım edebilir yada bu sorunu tamir eden Bi tamirci ustası VS gibi 

Silkeleme derken aracın motoru titriyor gaza basınca ısınana kadar sankı bişiler gazı engelliyor gibi 

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Babamın Astra da böyle bir sıkıntı yaşamıştık bunda da olabilir diye yazıyorum, hararet müşürü sağlam yazmışsınız ama değiştirip denerseniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum çünkü astrada da sağlam görünüyordu ama bir noktada takılıp kalıyordu müşür. Isınınca sorun olmadan devam ediyordu ve aynı yazdığınız gibi bütün sorun sabah ilk çalıştırmada idi. Kolay gelsin...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Yüncü
Serhan Gürbüzol yazdı:

Serhat Gürbüzol tskr edrm yardımın için onuda denicem 

Ya usta wallahi onuda degiştirdim 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ya usta wallahi onuda degiştirdim [emoji16]
O zaman kolaylıklar diliyorum ustam...
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Egzoz da farklı duman var mı? Ateşleme sistemine bakıldı mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

karter havalandırma subapına da (boru da derler) baktırın.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Yüncü

Farklı duman yok beyaz duman var oda hava soguk ondan tüm araçlarda olan duman bide kartel borusu ne tarafta kalıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...