İçeriğe Yönlendir

Nam-ı Diğer, Kara Bela (Kodiaq 1.4 Tsi )

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü 120 bin bakımı için yetkili servise götürdüm aracımı. Sabah 8:30 gibi bıraktım, akşam 17:30 da işlem bitmiş olarak teslim aldım. 
araç alındığı günden bu güne geçen 5 senede yetkili servis hariç bakıma girmemiş oldu. 120 bin km ağır bakımda yağ, filtresi, hava filtresi, bujiler, dsg şanzıman yağı, triger seti, fren hidroliği, polen filtresi değişmiş oldu. Motor yağı değişiminde engine flush denen mevzu benzeri bir işlem de yapıldı. Yağ haznesi ve kanalları özel bir kimyasalla temizlendi, eski yağdan kalanların yeni yağı kirletmemesi için tavsiye ediyoruz dendi. Bakalım daha uzun süre beraberiz skodayla. Devirdaim pompası sağlammış, değişmedik dediler. Fiyat da 14.000 tl bandında oldu. 240 bin km’ye kadar ağır bakım derdimiz kalmadı şükür:)

• Beğen 8
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun. 120 bin km, bayağı kullanmışsın. Ben emekli olunca daha çok kullanıcam, vakitsizlikten gidemediğim her yere gidicem. :tongue:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun. 120 bin km, bayağı kullanmışsın. Ben emekli olunca daha çok kullanıcam, vakitsizlikten gidemediğim her yere gidicem. :tongue:

Aytemizde bekliyorum :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Köksal Yılmaz yazdı:

Aytemizde bekliyorum :D 

Saatlerimiz ayarlayalım. Bu nasıl?

Rolex saatleri | Chrono24

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

depo kapağı açılmadığında keşke keserle bi deneseydin abi ya açılırdı o zaman :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

depo kapağı açılmadığında keşke keserle bi deneseydin abi ya açılırdı o zaman :D 

Keser ne arar bende? O sivas yiğidosu vaggaz abinin demirbaşı :)

@Ertan Çabuk

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü 120 bin bakımı için yetkili servise götürdüm aracımı. Sabah 8:30 gibi bıraktım, akşam 17:30 da işlem bitmiş olarak teslim aldım. 
araç alındığı günden bu güne geçen 5 senede yetkili servis hariç bakıma girmemiş oldu. 120 bin km ağır bakımda yağ, filtresi, hava filtresi, bujiler, dsg şanzıman yağı, triger seti, fren hidroliği, polen filtresi değişmiş oldu. Motor yağı değişiminde engine flush denen mevzu benzeri bir işlem de yapıldı. Yağ haznesi ve kanalları özel bir kimyasalla temizlendi, eski yağdan kalanların yeni yağı kirletmemesi için tavsiye ediyoruz dendi. Bakalım daha uzun süre beraberiz skodayla. Devirdaim pompası sağlammış, değişmedik dediler. Fiyat da 14.000 tl bandında oldu. 240 bin km’ye kadar ağır bakım derdimiz kalmadı şükür:)

ben boşuna ağlamayayım mercedes özel servisinde o halde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

ben boşuna ağlamayayım mercedes özel servisinde o halde.

Merso sahibi yıldızlı kartı uzatır ödemesini yapar geçer diye bilirdik biz? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

Merso sahibi yıldızlı kartı uzatır ödemesini yapar geçer diye bilirdik biz? 

E öyle yapıyoruz ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

E öyle yapıyoruz ?

Ödeme esnasında ağlama vs denmiş de :) o kısmı bilmezdik..

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Arada bir gusül abdesti gerek motor bloğuna

Tüplü tv yıkar gibi yıkayacaksan motörü, getireyim abi, senden kıymetli değil ya

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ertan Çabuk yazdı:

Yoldayım, keser elde geliyorum....

elinden bırakma kaza çıkmasın oturuken

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Servet Aydın yazdı:

Sıkar

Çağlar Bayur yazdı:

elinden bırakma kaza çıkmasın oturuken

Gebze de kaybettim keseri....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ertan Çabuk yazdı:

Gebze de kaybettim keseri....

yaz geldi mi la

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Işık

Aracın orjinal ekipmanı olmayan, aliexpress üzerinden aldığım geri görüş kameram 3 senenin sonunda arızalandı. Arada düzeliyor ama %80 bu sorunu yapıyor. Yeni bir kamera yolu göründü bana.. 

Bu arada bir sorun daha mevcut kapılarda  yer alan kapı açıldığında kendiliğinden açılıp kapıyı koruyan darbe önleyiciler de başımı ağrıttı epeyce. Sürücü kapısındaki garantiden 1 sefer değişti, garanti sonrası da 1 kez daha arızalandı ücreti mukabili değişti. Sağ arka kapıdaki arızalandı, açıldı ama kapanmayı reddetti. Söktüm bende. Kapı içindeki mekanizma arıza yapıyor , yeni modellerde bu özelliği koymadılar zaten sorunlu olduğundan. 

IMG_5175.jpeg

IMG_5178.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Satır tarama frekansı bozulmuş. Raster sinyali kazancı artmış. 

Kardiyovasküler hiper dondurucu redüktörü kalibrasyonunda semptomsal sıkıntılar var gibi geldi bana :crazy:

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bu artistik kelimeli cümleleri kuran, ışıltılı gözleri olan kişiye millet bayağı bed~dua etmişti hatırlatmak isterim.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...