İçeriğe Yönlendir

Koronavirüs'ten Korunma Yolları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Benimki çok ucuzdu.. şekerpınardaki yapı teknikten almıştım 30 liraya.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Her zaman ateş yapmıyormuş ki. Her koronalıyı eleyemez bu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ateş 2.evre kesin olarak çıkıyor

italya 2 sporcu. anlattı canlı kanlı..

korona test sonucu gelen kadar iyileşiyor, karantinada bugün son günleri idi, ilk gece öksürük ve 37.5 C ateş . hepsi o kadar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

italya 2 sporcu. anlattı canlı kanlı..

korona test sonucu gelen kadar iyileşiyor, karantinada bugün son günleri idi, ilk gece öksürük ve 37.5 C ateş . hepsi o kadar.

İtalyada ölen 3200 kişinin %5 inde herhangi bir yakınma olmamıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Bende video izlerken yazı okurken vs şuna dikkat ettim. Kolonya ya de dezenfektan ürünleri içinde izopropil alkol olursa etkili temizlik oluyormuş. Yani İPA bizim pasta attıktan sonra arabayı silmek için kullandığımız malzeme 😊 

Bende şunu düşünüyorum elimde biraz ipa var bunu biraz kolonya ile karıştırsam olur mu yoksa kolonya yapısını bozar mı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Karaca yazdı:

Bende video izlerken yazı okurken vs şuna dikkat ettim. Kolonya ya de dezenfektan ürünleri içinde izopropil alkol olursa etkili temizlik oluyormuş. Yani İPA bizim pasta attıktan sonra arabayı silmek için kullandığımız malzeme 😊 

Bende şunu düşünüyorum elimde biraz ipa var bunu biraz kolonya ile karıştırsam olur mu yoksa kolonya yapısını bozar mı 

ben karıştırdım 3 gün beklettim. keskinleşti tabii kokusu , öldürücü etkisi arttı

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Çağlar Bayur yazdı:

ben karıştırdım 3 gün beklettim. keskinleşti tabii kokusu , öldürücü etkisi arttı

Kokusu önemli değil. Kimyasal olarak yapısı bozulur mu onu merak ediyorum 😊 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

içilmedikçe sorun olmaz bence. kimyasını bilmem dezenfektan özeliği artar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
içilmedikçe sorun olmaz bence. kimyasını bilmem dezenfektan özeliği artar

İlkokuldan aklımda kalan bir deney var. 1 su bardağı ispirtoya (etil alkol+metil alkol) yavaş yavaş su katıldığında bardak taşmıyordu.
Alkol molekülleri büyük ve boşluklu olduğu için su molekülleri aralarına giriyordu.
Yani etil alkol derideki gözeneklerden emilemiyor. Sadece içinde çözünen yağların taşıyıcılığını yapıyor. Alkol uçuyor aromatik yağlar kalıyor.

Deriden emilmesi istenilen şeylerde (ilaç gibi) ipa kullanılıyor. İçinde çözünen maddelerle birlikte cilde işliyor.

Yani ipa yüzey vs temizliği için kullanılabilir. Ama vücutta etil alkol tercih edilmeli. 1c919f01d7770c46124271995344913d.jpg

Zaten alkoller sabundaki sudkostik gibi güçlü yağ çözücü olduğu için virüslere etki ediyor. Dışındaki yağ tabakasını çözerek yapısını bozuyor ve tutunmasını önlüyor.
(Güçlü bazlarla yapılmamış sabun kullanmayın. Ör.sıvı sabun)

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Forumdan arkadaşımız İlkay'ın eşine aracın içinde tek iken ve camlar bile kapalı iken maske takmadığı için ceza yazılmış.. 

Dikkatli olun, maskenizi takın, hem cezadan hem virüsten korunun arkadaşlar. 

• Beğen 3
  • Şaşkın 6
Yorum bağlantısı
Koray Demir

İçişleri Bakanlığının son Genelgesine göre, mesken hariç her yerde maske takmak zorunlu.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

aracın içinde tek iken maskeye ceza mantıklı değil. Maske önemli, önemini vurgulamak için ceza yazıyorlar ama bu nedir böyle. 

Ben iş yerinde odamda takmıyorum. İki kişiydik, diğerini başka odaya gönderdim. Kapıya da şerit çektim, gelen şeridin arkasından konuşuyor. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Araba içinde tek iken ceza mı olur ya?

Bazen çok saçmalıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Çağlar Bayur yazdı:

bilim kurulu ....

Bence çok da şey bildikleri yok abi.

Her kafadan ayrı ses, ayrı yorum, ayrı öngörü çıkıyor.

Madem kurulsunuz, aranızdan çıkar bir sözcü ortak açıklama yapar.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Forumdan arkadaşımız İlkay'ın eşine aracın içinde tek iken ve camlar bile kapalı iken maske takmadığı için ceza yazılmış.. 

Dikkatli olun, maskenizi takın, hem cezadan hem virüsten korunun arkadaşlar. 

Bunun mantıklı açıklaması var mıdır? Gerçekten merak ediyorum. Tek başına veya ailenle beraberken araç içinde maske takmamaya neden ceza yazılır?

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eşit uygulama yok sıkıntı orada. Bir yandan şahsi aracında tek kişi seyahat ederken ceza yazılanlar. Bir yandan kafelerde dip dibe maskesiz oturup muhabbet edenler, maske çenede halk ile sohbet eden güvenlik güçleri. Hepimizin gördüğü şeyler bunlar maalesef. Kullanılan maskelerin koruyuculuğu, standartları ayrı mevzu zaten. Sagolsun hükumet maske tavan 1lira dedi fırsatçıları engelledi ama şöyle maske uretmeniz lazım şu belgeleri almanız lazım demedi. Firmasına, işine güvenen TSE den gerekli standartlara göre alıyor tabi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Emir demiri keser kesmeli de.

İyi niyet ve nezaketli yaklaşım şuursuz vatandaşlarca fazlaca istismar edildi görüyoruz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Mais Jannataliyev yazdı:

Bunun mantıklı açıklaması var mıdır?

yoktur. 2 hafta sonra yazmazlar. bahtsız bedevi mode on.  direksiyonda da olsan maskeyi boyuna asıp devam edeceksin. sonuçta şahsi aracın ve tek başınasın.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

bilim kurulu ....

Aydın Sert yazdı:

Bence çok da şey bildikleri yok abi.

Her kafadan ayrı ses, ayrı yorum, ayrı öngörü çıkıyor.

Madem kurulsunuz, aranızdan çıkar bir sözcü ortak açıklama yapar.

Bu kuruldakiler ne kadar ücret alıyorlar acaba? :) 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Bu kuruldakiler ne kadar ücret alıyorlar acaba? :) 

Arabada maske takıyorlar mı. ben de bunu merak ediyorum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir İlter yazdı:

Eşit uygulama yok sıkıntı orada. 

Asıl mesele o.. 

Uygulamalarda tv görüntülerinde izliyoruz.. Cezayı duyan telefona sarılıyor, acaba kimi arıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Dogan Arsiray yazdı:

yoktur. 2 hafta sonra yazmazlar. bahtsız bedevi mode on.  direksiyonda da olsan maskeyi boyuna asıp devam edeceksin. sonuçta şahsi aracın ve tek başınasın.

Dikiz aynasına taksak ceza yazarlar mı?😷

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...