İçeriğe Yönlendir

Koronavirüs'ten Korunma Yolları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Murat Sürücü yazdı:

Paylaşıldı mı bu site daha önce. Bana saçma gelse de insan acaba diyor

https://www.coronagercegi.com/post/bir-yakinim

video doğru ise 10 sene sonra öğrensek de birşey olmaz,

yaşanmışı var: ikiz kulelere de uçak çarptı da yıkıldı  falan demişlerdi, öğrendik te ne oldu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

risk budur... 🙂

Mais Jannataliyev yazdı:

Dikiz aynasına taksak ceza yazarlar mı?😷

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Saçmalamışlar, klimada kullanmayalım arabada o zaman.

Ben hiç bir zaman araç içerisinde maske takmıyorum. Bundan sonra ne olacak bekleyelim görelim.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Selçuk Bakış yazdı:

Saçmalamışlar, klimada kullanmayalım arabada o zaman.

Ben hiç bir zaman araç içerisinde maske takmıyorum. Bundan sonra ne olacak bekleyelim görelim.

Ben araç içinde göatermelik takıyorum çenemin altına. Arabaya komşum biniyor bazen, o zaman nizami takıp hiç çıkartmıyorum. Ben dikkat etmesem bile onlar dikkat ederdi çünkü onlar normalde Almanya’da yaşıyor. Toplu taşımada 3 ayda en az 100 kişiyi uyarmış kavga etmiştir. Ben çekindiğimden sadece tanıdığım bir genci uyarabildim başkasına ses edemedim mesela...

Eğer herkes maskesini tavsiye edildiği gibi takıp meaafeye uyup bir iki hafta dişini sıkabilseydi “bürüs” bu kadar yayılmazdı..

benim yorlamam bu kadar 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Emre Şimşek yazdı:

Ben araç içinde göatermelik takıyorum çenemin altına. Arabaya komşum biniyor bazen, o zaman nizami takıp hiç çıkartmıyorum. Ben dikkat etmesem bile onlar dikkat ederdi çünkü onlar normalde Almanya’da yaşıyor. Toplu taşımada 3 ayda en az 100 kişiyi uyarmış kavga etmiştir. Ben çekindiğimden sadece tanıdığım bir genci uyarabildim başkasına ses edemedim mesela...

Eğer herkes maskesini tavsiye edildiği gibi takıp meaafeye uyup bir iki hafta dişini sıkabilseydi “bürüs” bu kadar yayılmazdı..

benim yorlamam bu kadar 

Burada araç içine pek karışmazlar, iş yerinde dışarıda vs nizami takarım ama araç içi cidden abartı, yanıma birisi binerse takarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

benim yorlamam bu kadar 

Markette 2 kişi üzerinde denediğim bir yöntem var. Maskeyi burun dışarıda takanlara, bir tanıdığım böyle takiyordu uyardım bir kaç kez dinlemedi şimdi covidden yoğun bakımda sizi görünce o geldi aklıma diyorum. Hemen düzeltiyorlar. 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu virusu elleri sabunla yıkayarak temizleyebiliriz peki ya yüzümüzde varsa ne yapmamız lazım?  Yüzünde mi eller gibi yıkanması lazım? siz nasıl yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sabun virüsü tutunduğu yüzeyden ayırdığı için işe yarıyor. yağ nasıl temizleniyor sabun ile öyle işte. yoksa sabun üzerinde de bakteri yaşayabilir bazik ortama uygunsa. keza öyle olmasa sabunlu kalan bez leş gibi kokmazdı bir süre sonra. virüsün ölebilmesi için doğrudan yapısını bozacak solventler lazım. alkol gibi aseton gibi ne bileyim aşırı yüksek ısı gibi. yani zatne 62 dereceye kadar hayatta kalıyormuş. sıcak su olması birşeyi değiştirmiyor. sıcak gelen su maksimum 42 43 derecedir çünkü.

yani evet eller kollar yüz yıkanmalı ama maske şart. ayrıca alınan eşyalar yıkanabiliyorsa yıkanmalı yoksa dezenfektan sprey ile dezenfekte edilmeli. gerisi bence abartı olur.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Göktürk yazdı:

Çin malı

işe yarıycakmı acaba

çinde testi varmı ki bunun

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

pandeminin sizce gündemden düşmesi nasıl bir sosyolojik hafıza?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

pandeminin sizce gündemden düşmesi nasıl bir sosyolojik hafıza?

Buna rağmen nasıl gündemden düşüyor hayret ediyorum.. 

hes.thumb.jpg.2b24191549abd657c43e85934e6c31ba.jpg

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

artık başarılı bir biçimde yönlendirildiğimizi canlı canlı fark ediyoruz , sanırım, umarım! 2 ay öncesi 2 ay öncesi 2 ay neeler düşündük konuştuk şimdi neler konuşmuyor düşünmüyoruz..

Mehmet Ozyurek yazdı:

güzel bir kelime aslında, gündem nedir? nasıl belirlenir....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

gündem nedir? nasıl belirlenir

Keyfine bak, çay iç abi :)

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

hes.thumb.jpg.2b24191549abd657c43e85934e6c31ba.jpg
Bağcılar galiba

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Çin malı
Öyle deme abi virüsleri kaliteli çıktı bak çaresi bulunmadı hala
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Maskenin üst ve burun kısmına şerit gibi çekilen bant. Bantın çok önemli etkisi var. Gözlük takanlar için buharı önlüyor. Artı maskenin üstünden girebilecek virüsleri engelliyor. Ben seloteyp kullanıyorum. Şeffaf ve güzel yapışıyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maskenin üst ve burun kısmına şerit gibi çekilen bant. Bantın çok önemli etkisi var. Gözlük takanlar için buharı önlüyor. Artı maskenin üstünden girebilecek virüsleri engelliyor. Ben seloteyp kullanıyorum. Şeffaf ve güzel yapışıyor

Örnek görelim ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

vallahi görelim, viraj dönerken gözlüğe silecek takasım geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dudakları büzerek üfleyince buğu olmuyor 😅

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Dudakları büzerek üfleyince buğu olmuyor 😅

damdan düşenler klubü mü kursak :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

damdan düşenler klubü mü kursak :rofl:

Havalar soğuyunca baktım buğulanma gitmiyor, deneye deneye bunu buldum 😁

Arabada maske de tak(a)mıyorum, orada daha beter.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...