İçeriğe Yönlendir

Korona Acil Yardımlaşma ve Dayanışma Başlığı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Sevgili Arkadaşlar,

Corona meselesi nedeniyle forum üyeleri ve aileleri belli ihtiyaçlara sahip olabilirler. Bunlar maske, kolonya, erzak, belli teknik ekipman vs yahut alışveriş yardımı nakliye gibi şeyler olabilir. Belki parasal da olabilir. 

Bu başlıkta siyasete ve muhabbete fazla girmeden lütfen ihtiyaçlarımızı ve acil durumları paylaşalım. İlerleyen dönemde bazılarımız hastalanacaktır. Bu konuları ve bilgileri de buradan paylaşıp yapabileceklerimizi değerlendirebiliriz. 

Herkese geçmiş olsun. Gazanız mübarek olsun. 

• Beğen 35
  • Teşekkür 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yorum yapmayıp hastalık bilgisi veya ihtiyaç bilgisi yazılması gerekir

• Beğen 11
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3d printerle maske basabilirim,  gerekiyorsa, tasarım var ise plastik parça basabilirim hastane için.

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Duyarlılık için teşekkürler hocam.İnşallah en az ileti yazılan konu başlığı olur

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Dogan Arsiray yazdı:

3d printerle maske basabilirim,  gerekiyorsa, tasarım var ise plastik parça basabilirim hastane için.

bu çok önemli. zira bazı ülkeler bu yöntemle solunum cihazı üretmeye başladı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kolonyaya ulaşabilen var mı? Dün biraz arandım ama bulamadım

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Bugün itibari ile işten ucretsiz izine ayrildim patron istedi. Nasil olacaksa bu isler odemeler.

• Üzgün 9
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Okay Kaygusuz yazdı:

Bugün itibari ile işten ucretsiz izine ayrildim patron istedi. Nasil olacaksa bu isler odemeler.

hayırlısı...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Köksal Yılmaz yazdı:

Sülüntepe de tanıdığım satıyor bir sorabilirim isterseniz Köksal abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Yeter yazdı:

Sülüntepe de tanıdığım satıyor bir sorabilirim isterseniz Köksal abi. 

İyi olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:

Burda bir müşteri bilerek satmadiklarini söyledi. Zam yapmıyoruz bizden toplu alıp pahalıya satmaya kalkıyorlar diye raflara koymuyoruz dedi.

El altından iki şişe getirdi normal fiyata.

Devlet 5 üretici ile anlaşmis  raflardaki rebul marka gördüm körfezde 20 lira civarına

Okay Kaygusuz yazdı:

Allah kolaylık versin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Okay Kaygusuz yazdı:

Vatandaşa bu konuda destek paketi vs elle tutulur hiçbir şey yok.

Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı da yok,gerçi yasak olsa da çıkıyor bizim millet ayrı konu.

Durum kötü görünüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Burda bir müşteri bilerek satmadiklarini söyledi. Zam yapmıyoruz bizden toplu alıp pahalıya satmaya kalkıyorlar diye raflara koymuyoruz dedi.

El altından iki şişe getirdi normal fiyata.

Devlet 5 üretici ile anlaşmis  raflardaki rebul marka gördüm körfezde 20 lira civarına

Allah kolaylık versin. 

Dün sokağa çıkma yasağı olunca Karamürselde köyde babamlara erzak götürdüm dönüşte köy bakkalarına baktım 5-6 tane oralarda dahi kalmamış. Satış yapan yerlerin adet sınırı koyması lazım. Stoktaki malı ucuz alıp pahalı satacaklar diye satmamak da olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çok sıkıcı bir durum. Patron kısa çalışma ödeneği için başvurdu mu acaba? Allah yardımcınız olsun. Ülke için en az hastalık kadar zorlayıcı olacak.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

neden kısa çalışmaya bavurmadı firma?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bu süreçte kendinin eşinin çocuğunun telefonu vs bozulan olursa bana ulaşabilir.

Emektar kutulu Samsung Note 3 telefonu işi hallolana kadar kargolarım.

Boşuna telefon masrafı vs yapmasın.

Dezenfektan ile en dip şekilde temizledim.

Sarj aleti yok ama bulurum pili sıfır. Sim kart aparatları da var. 

• Beğen 11
  • Teşekkür 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Okay Kaygusuz yazdı:

Benim durum hiç belli değil. Last stand man modundayız. Çalışıyoruz ama şirket ücretsiz izin yaparsa ben biterim. Çalışmayı yeğlerim. En az 1 asgari ücret girmesi lazım eve. Yoksa krizi idare edemem. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Ozan Yurtsever yazdı:

bu çok önemli. zira bazı ülkeler bu yöntemle solunum cihazı üretmeye başladı. 

solunum cihazı da yapanlar var. ama imkanlar sınırlı tabi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

solunum cihazı da yapanlar var. ama imkanlar sınırlı tabi.

Üretilecek türkiyede de bizim olanaklar sınırlı değil. 3D yazıcı ile solunum cihazı yapılmaz tabi de bazı parçaları yapılabilir o şekilde. 

Tam solunum cihazı üreten 3 firma var ülkede yetenek var ama parçaların bazıları dışardan geliyor, onları yerli tedarikçilerle buluşturmamız gerekiyor. Bu önemli. Bu süreçte tabi 3d yazıcı da gerekecek.

Ali Darbaz yazdı:

Benim durum hiç belli değil. Last stand man modundayız. Çalışıyoruz ama şirket ücretsiz izin yaparsa ben biterim. Çalışmayı yeğlerim. En az 1 asgari ücret girmesi lazım eve. Yoksa krizi idare edemem. 

Ali senin mutlaka olman lazım. Online işlere bakmıyor musun? Sistem odası yok mu sizde?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Üretilecek türkiyede de bizim olanaklar sınırlı değil. 3D yazıcı ile solunum cihazı yapılmaz tabi de bazı parçaları yapılabilir o şekilde. 

Tam solunum cihazı üreten 3 firma var ülkede yetenek var ama parçaların bazıları dışardan geliyor, onları yerli tedarikçilerle buluşturmamız gerekiyor. Bu önemli. Bu süreçte tabi 3d yazıcı da gerekecek.

Ali senin mutlaka olman lazım. Online işlere bakmıyor musun? Sistem odası yok mu sizde?

Devlet sokağa çıkma yasağı verene kadar bizde işler dur durak bilmez. Yada dış tedarikci ürün gönderermez tıkanır kalırsa ozaman mecbur yarım vardiya felan yapılır. 

Ben notebook onarımıyorum abi, bilgisayar şu an en çok arzulanan cihazlar arasında. Malum işlerimiz arttı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bizde de durum sıkıntı özel okuldayız velilerimiz iş yerinden maaş almazsa okul parasını ödeyemez, okul para almazsa bize para veremez bakalım nasıl olacak bu işin sonu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

retilecek türkiyede de bizim olanaklar sınırlı değil. 3D yazıcı ile solunum cihazı yapılmaz tabi de bazı parçaları yapılabilir o şekilde. 

hayati parçası türk üreticiye  tedarik kesilmiş, olsa yapacağım diyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Doğan bana mail atar mısın  gokturkmehmet at gmail.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

kücük esnaf abi dükkan avm içinde fotografcı ne olur ki

Ali Darbaz yazdı:

aynı ben gibi benim borclar haziranda bitecek mayısa kadar zaten hatunu bebegi annesine bıraktım.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bir takım şartları var abi en temel sgk borcu olmayacak firmanin

Kısa çalışma ödeneğinden yaralanmak isteyen sigortalı personel çalıştıranlar Taleplerini işkur işveren kaydını mali müşavirleri aracılığı ile yapabilirler.
Mali müşavirleri ile görüşmelerinde yarar vardır.
Prim borçlarının olmaması
En an 600 gün sigorta primi ödenmiş olması
Son 120 gün kesintisiz sigorta primi ödenmiş olmasına dikkat edilmesi gereken hususlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...