İçeriğe Yönlendir

Korona Acil Yardımlaşma ve Dayanışma Başlığı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

kücük esnaf abi dükkan avm içinde fotografcı ne olur ki

küçük büyük? imkan var, prim yatırmıyor sen de maaş alıyorsun? yasal imkan

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Dogan Arsiray yazdı:

3d printerle maske basabilirim,  gerekiyorsa, tasarım var ise plastik parça basabilirim hastane için.

Bu konuyla alakalı bir girişim mevcut Hocam. Maske, vent. Aparatlari vb basiyorlar.

twitter kullanıyorsanız "ramazan Subaşı" ile bağlantı kurunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Muhittin Kaplan yazdı:

Bu konuyla alakalı bir girişim mevcut Hocam. Maske, vent. Aparatlari vb basiyorlar.

twitter kullanıcısı değilim. facebook gruplarını ise zaten takip ediyorum. zaten tek başına etkim oldukça az olur. gerçekten elzem şeyler varsa mutlaka uğraşacağım ve yapacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhittin Kaplan yazdı:

twitter kullanmıyorum, siz tanıyorsanız bana yönlendirebilirsiniz. o kadar büyük bir olayla karşı karşıyayız ki "bu konuda bi çalışma zaten var" şeklinde düşünmemek lazım. Burda gelir peşinde değiliz.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

Dün sokağa çıkma yasağı olunca Karamürselde köyde babamlara erzak götürdüm dönüşte köy bakkalarına baktım 5-6 tane oralarda dahi kalmamış. Satış yapan yerlerin adet sınırı koyması lazım. Stoktaki malı ucuz alıp pahalı satacaklar diye satmamak da olmaz.
DÜZCE tarafına gelebilirsen burada var fiyatlarda uygun istersen özelden görüşüp yollayabilirim cargo ile
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

bilmiyorum abi ssk yatıyor asgarı ücretten

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahir Yıldız yazdı:
Köksal Yılmaz yazdı:

Dün sokağa çıkma yasağı olunca Karamürselde köyde babamlara erzak götürdüm dönüşte köy bakkalarına baktım 5-6 tane oralarda dahi kalmamış. Satış yapan yerlerin adet sınırı koyması lazım. Stoktaki malı ucuz alıp pahalı satacaklar diye satmamak da olmaz.

DÜZCE tarafına gelebilirsen burada var fiyatlarda uygun istersen özelden görüşüp yollayabilirim cargo ile

Sağol abi, biraz bakınayım, bulamazsam rica ederim, evde 200-300 ml kadar var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhittin Kaplan yazdı:

maske basıyorlar haberini aldım haber yapan arkadaştan

şurda.. ilgilenen varsa o da basabilir lokal:

https://turk-internet.com/sayilari-600e-varan-gonullu-doktorlarin-maskelerini-ucretsiz-3d-ile-basiyor/

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Altıeylül ilçesindeki öğretmen arkadaşlar basıyorlarmış hocamcb6594fe88c9bb6288866b76dd0ab613.jpgb41587f7c3c5501d25e182ff72a01c0e.jpg29b21d11d43ec3a21d33c658fe238cc8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Netten al abi ben 3 lt petajeyi netten 110 aldim 12 günde geldi koydum kenara migros ta ara ara görüyorum hemen bitiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Netten al abi ben 3 lt petajeyi netten 110 aldim 12 günde geldi koydum kenara migros ta ara ara görüyorum hemen bitiyor
Hangi siteden aldın?
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

Ödeneği için mali müşavir abim var ondan bilgi aldim sonra patronu aradim böyle böyle durum varmis muhasebeci halledecekmiş dedim ayarliyacaklar bakalim

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

twitter kullanmıyorum, siz tanıyorsanız bana yönlendirebilirsiniz. o kadar büyük bir olayla karşı karşıyayız ki "bu konuda bi çalışma zaten var" şeklinde düşünmemek lazım. Burda gelir peşinde değiliz.

Gelir peşinde olunmadığı aşikar. Benim amacım bireysel bir çabadan ziyade ortaklasa  daha faydalı olacağı.

Tüm çalışmayı aşağıdaki yerde organize ediyorlarmış.

http://3boyutludestek.com

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Köksal Yılmaz yazdı:

Sonuç alamazsan haberim olsun topraaam 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Hangi siteden aldın?
Kendi sitesinden aldim abi perajenin epey koyu renkte geldi normal duru kolanya ya göre 5d79aeca05fca6bb8c7845b7130a2097.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Levent Güzelkalp yazdı:

Kendi sitesinden aldim abi perajenin epey koyu renkte geldi normal duru kolanya ya göre 5d79aeca05fca6bb8c7845b7130a2097.jpg

Yeni siparişi kapatmışlar, bikaç güne açılır.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Okay Kaygusuz yazdı:

Ödeneği için mali müşavir abim var ondan bilgi aldim sonra patronu aradim böyle böyle durum varmis muhasebeci halledecekmiş dedim ayarliyacaklar bakalim

Muhasebeci böyle yazmış. Patron bana atti bende mali müşavir abiye soracam dedim

JjcTa0.jpg

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

24 Mart 2020 KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
1. Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) için başvuru evrakları arasında yer alan personel listesine emekli olanlar hariç tüm personel yazılabilir. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecek personel kontrolü ödeme aşamasında işkur tarafından yapılacaktır.
2. Son 120 gün ve 3 yılda 600 gün değerlendirmesinde işkur sisteminde ödeme anında uygunluk denetimi yapılacak olup, ödeme bu kontrol sonucuna göre yapılacaktır.
3. KÇÖ’ den yararlanacak personelin son 120 gün içerisinde farklı işyerlerinde olsa dahi prim boşluğu olmaması gereklidir. (rapor, ücretsiz izin yada herhangi bir sebeple eksik günü bulunması 120 gün hesabını etkilemez). Örnek olarak; A işyerinden 02.01.2020 tarihinden çıkıp B işyerine 03.01.2020 tarihinde işe girmesi durumunda kesinti olmamış sayılacaktır. Fakat B işyerine 04.01.2020 tarihinde işe girer ise son 120 gün hesabında ara verilmiş sayılacak olup, KÇÖ den yararlanamayacaktır.
4. Başvuru listesinde, personellerin telefon numaraları ve adresleri kesinlikle yer almalıdır.
5. Kısa çalışma ödeneği başlangıcı en erken 19 Mart 2020 tarihi olacaktır.
6. Başvuru tarihini takip eden günden başlamak üzere ilk 7 gün kısa çalışma ödeneği işveren tarafından ödenecektir. Örneğin kısa çalışma ödeneği başlangıcı 24.03.2020 olur ise 24-31 mart arası kısa çalışma ödeneceğini işveren ödeyecektir.
7. Başvuru sırasında kısa çalışma ödeneği başlangıç ve bitiş tarihi yazılmalıdır. Kısa çalışma süresi en az 30 gün en fazla 90 gün olabilir. Yine örneğimizden yola çıkarsak 24.03.2020 başlangıç tarihi olduğunda bitiş tarihi 21.06.2020 olacaktır. ( 24 mart dahil 90 gün)
8. Öneri olarak başlangıç tarihi 24 mart olur ise ilk hafta olan mart ayı ücreti işveren tarafından ödeneceğinden bizler için bordro yapma açısından kolaylık olacaktır.
9. Başvuru müracatında sebep dışsal sebepler COVİD-19 seçilmeli ve ek olarak yönetim kurulu kararı (şahıs firmaları için bireysel ön yazı), işletme ruhsatı, vergi levhası, işçi listesi, talep formu yeterli olacaktır. Başvurular kesinlikle işkur sitesinde belirtilen mail adreslerine yapılacaktır.

10. Başvuru yapan firmanın şubeleri var ise, her bir şubesi için sgk dosya numarası bazında ve şube işkur numarası ile birlikte başvuru yapması gerekir. (Her bir şubenin ayrı bir işkur numarası vardır. İşveren meslek danışmanından öğrenebilirsiniz)
11. İşyeri şubeleri hangi şehirde ise o şehirdeki işkur il müdürlüğüne başvuru yapılacaktır.
12. Onaylanan başvurulardan sonra firmalara ödeme yapılacak personel listesi gelecek ve her bir personelin adına ptt şubelerine ödeme çıkarılacaktır.
13. Hiçbir şekilde işverene ödeme yapılmayacaktır.
14. Çalışanlar için farklı kısa çalışma saatleri belirlemeniz işi zorlaştıracaktır. Bütün çalışanlar için tek tip kısa çalışma saati belirlemeniz başvurunuzun incelenmesini kolaylaştıracaktır. Kabul edilen kısa çalışma gün sayısının altında çalışma yapılabilir.
15. Sektör sınırlaması yoktur. Herkes başvuru yapabilir.
16. Başvurularda İç İşleri Bakanlığı Genelgesiyle kapatılan işyerlerine öncelik verilecektir.
17. Başvuru evrakları firma kaşe ve imzası tamamlandıktan sonra pdf yada tıff formatında taratılıp mail ile gönderilecektir. Personel listesi excell olarak da maile eklenecektir.
18. Kısa çalışma ödeneğinden faydalanılacak işçilerin işkur’ a kayıtlı olmasına gerek olmamakla birlikte, işçilerin kendi adına yapılan ödemelerini e-devlet ortamından takip edebilmesi için gereklidir.
19. SGK prim ve vergi borcu olan firmalar da başvuru yapabilir.
20. Kısa Çalışma Ödeneği başvurusunda belirtilen çalışılmayacak sürelerde işyerinde
kesinlikle çalışma yapılmayacaktır.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Okay Kaygusuz yazdı:

Muhasebeci böyle yazmış. Patron bana atti bende mali müşavir abiye soracam dedim

JjcTa0.jpg

2019 kafası bu. değişti . firma edevletten başvuru yapabiliyor. veya ülkenin bakanı hatalı demeç verdi tercih muhasebecinin. Şu olağanüstü zamanlarda bizim muhasebecide bilgisiz, dönem geçsin ayrılma sebebim olacak

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

2019 kafası bu. değişti . firma edevletten başvuru yapabiliyor. veya ülkenin bakanı hatalı demeç verdi tercih muhasebecinin. Şu olağanüstü zamanlarda bizim muhasebecide bilgisiz, dönem geçsin ayrılma sebebim olacak

Evet abi doğru benim abim daha bilgili

Patrona söylüyorum abim böyle böyle diyor diye oda muhasebeciye söylüyor yol aliyoruz valla sanki ben alamayacam gibo geliyor bu herif yapamayacak.

En son yapamazsa diyecem ki benim 8 yillik tazminati hesaplayalim. Alacagimi bileyim sigortayı yatirmayin ben issizlik maasi bari alayim.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Hakmar markette 900 ml 30 tl ye 80 derecelik limon kolonyası bolca vardı, 1 adet aldım. 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Köksal Yılmaz yazdı:

Hakmar markette 900 ml 30 tl ye 80 derecelik limon kolonyası bolca vardı, 1 adet aldım. 

Markası ne abi?

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Kısa çalışma talebi ile ilgili başvurunuz uygunluk tespiti için incelenmek üzere tarafıma intikal ettirilmiştir.
Bu kapsamda başvuru işlemlerinizin ivedi olarak tamamlana bilmesi için aşağıdaki bilgi ve belgelerin imzalı ve kaşeli pdf olarak elektronik ortamda tarafıma ulaştırılması gerekmektedir.

1- Faaliyetinizin durdurulması veya azaltılmasına ilişkin yönetimsel karar,
2- Faaliyet belgesi,
3- İşveren veya vekilinin konuyla ilgili gerekçeli beyan yazısı,
4- Krizden etkilendiğinize karine teşkil edecek aşağıdaki kanıt ve belgelerden size uygun olanlar,

Üretimde meydana gelen artış ve azalış miktarlarını gösteren belgeler,
Üretilen malların/hizmetlerin satış miktarı ve cirosu,
Stokların durumu, stokların borçlanma veya peşin temin edilip edilmemesi,
Alınan ve iptal edilen siparişler, sözleşmeler (ihale, hizmet alım sözleşmeleri vb.),
Yapılan ve yapılmayan tahsilatların durumu,
Borçlar hesabındaki artış ve azalışlar,
Kambiyo hesabındaki artış ve azalışlar,
Üretime katılan işçi sayısı ve işçi sayısında meydana gelen değişiklikler,
İşyerinde uygulanmakta olan çalışma süreleri,
Üretim maliyetindeki artış ve azalışlar,
Faaliyet karı veya zararı,
Varsa sigorta prim ve vergi borçları,
Kısa çalışma yapılmasına sebep varsa başkaca belgeler

Başvuruya gelen cevap bir arkadasa

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...