İçeriğe Yönlendir

Mobil Ödeme ile Akaryakıt Alımı

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Arkadaşlar şu aralar Corona virüsü nedeniyle  bazı önlemler doğrultusunda araçtan inmeden yakıt almayı kullanıyorum.

Yapıkredi Mobil içerisinde Araçta ödeme menüsü ile araçtan inmeden yakıtı alıp ödemesini yapabiliyoruz . Plakanızı Yapıkredi mobile kayıt etmiş olmalısınız. Bu işlem sadece Opet'te geçerli ...

1 - İlk adım İstasyona gittiğinizde Yapıkredi mobil açık olacak 

2- Görevliye Mobil ödeme yapılacağı hatırlatılacak 

3- Görevli plakayı girdikten sonra Telefon ekranında akaryakıt dolumu görünmeye başlıyor

4- Dolum tamamlandıktan sonra ödeme onayı istiyor. 

5- Onay verildikten sonra yakıt fişiniz çıkıyor ve işlem tamam...

1a95a1cce02ae8394533f92bba3bba87.jpg

a71a2bec377891236cfd0648c1c29d62.jpg

aad3ba970d8fb7d10963f4b42c6f9755.jpg

d390d8c1af0bf34275c1fb9f19010518.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Petrol Ofisi'ndeki sistem de bu şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben bir haftadır mobil ödeme ile alıyorum benzini. Yapıkredi pay ile alıyorsunuz Opetlerde geçiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

BP İstasyonlarında Garanti Bankasının kredi kartları ile ödemeyi, Bonus Flaş ile yapabiliyorsunuz.

Ana ekranda alt menüde sağdan ikinci seçenek “ÖDEMELER” i seçiyorsunuz. 

A3FCA1D7-4C55-42A0-8BAE-80FE3D3E25C7.thumb.jpeg.8c30b6ebf29ef3025495f7c46b0ae9b4.jpeg

“ÖDRMELER” seçeceğinden sonra aşağıdaki ekran geliyor ve buradan “BP’de Araçta Ödeme” yi seçiyoruz. 

3119F01F-B4D5-46C7-AF8F-41DDD71B019A.thumb.jpeg.51cdffa06aa688e8639a7acf21df901a.jpeg

Son adımda konum bilgilerine göre istasyon numarası genelde otomatik gelir. Gelmediyse görevliden öğrenebilirsiniz. Son olarak pompa numarasını yazıp, alım miktarını belirledikten sonra ekranın altında bulunan “DEVAM” tuşuna basıyorsunuz ve yakıt ikmali başlıyor. 

0F1C0012-DCE5-40DA-977B-F223C459A8D0.thumb.jpeg.9891097156d7ffac2d0c2a5229c9cb8b.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Shell uygulamasını indirip kartınızı içine kaydedip mobil ödeme şeklinde kullanabilirsiniz. Ben dün başladım mobil ödeme kullanmaya. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İşbank maximum kartlarda var öde geç. 1 yılı aşkındır kullanıyorum. Maximum uygulmasını cepten açıyorum, anasayfada petrol ofisi öde geç yazıyor zaten, tıklayınca bir iki işlemi takip ediyorsunuz olup bitiyor

Yorum bağlantısı
Can Coşkun

Bankaya özel değil de Shell'e özel ödeme sistemini de kullanabilirsiniz. Shell Mobil uygulamasını indirip kayıt olacaksınız. Aracından inmeden öde sekmesinden plakanızı ve kartınızı kaydedeceksiniz. İstasyonda mobil ödeme kullanacağınızı belirtecek, dolum sonunda mobil uygulama üzerinden onay vereceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Turkcell de Paycell uygulamasından da ödeme yapılabiliyor. Hiç denemedim bakmadım nerelerde geçerli.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Maximum -petrol ofisi
Ayrıca %3 indirim var mobil ödemeye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben sürekli kullanıyorum zaten PO da ve Shell’de gayet sağlıklı ve temiz oluyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

PO uygulamasında kart eşleştir dediğimde günlerdir hata alıyorum. Kart eşleştirme işlemi yapamadığım için kullanamıyorum. 
Bugün normal ödedim bu sebeple.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa Arıkan yazdı:

PO uygulamasında kart eşleştir dediğimde günlerdir hata alıyorum. Kart eşleştirme işlemi yapamadığım için kullanamıyorum. 

PO dan yakıt alıyorsanız iş Bankası kartı varsa maximum mobile uygulaması ile öde geç den yararlanabilirsiniz. Hemde indirimli yakıt alarak

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

PO dan yakıt alıyorsanız iş Bankası kartı varsa maximum mobile uygulaması ile öde geç den yararlanabilirsiniz. Hemde indirimli yakıt alarak

İş bankası kartım yok malesef.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Halil Gümüş yazdı:

Maximum -petrol ofisi
Ayrıca %3 indirim var mobil ödemeye

Yazmış Halil bey de

Mustafa Arıkan yazdı:

İş bankası kartım yok malesef.

Aidstsiz kartlar da da geçerli mi bilmiyorum indirim ama şubelerden anında Kart veriliyor. Ha şimdi pek zamanı değil ama netten başvuru yapılabilir. Adresinize gelir 

18e4db6e6a3199b5842baddbacdc4c67a.jpg

2e6e6c4b89bb9832b22aa03581bc3c59d.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3683a1502d1b7d2f6d96a6b9346494cf5.jpg

Kullanmadan 1 gün once uygulamadan aktive etmeniz gerekir.

Yine iş Bankası temassız kartları ile PO istasyonlarında öde geç kartı özeliğini kullanarak şifresiz işlem ile temassız ödeme yapabilirsiniz pompa başında.%3 de anında çekilen tutardan indirim yapıyor anlaşmalı istasyonlarda

Yine mercedes araç sahipleri ruhsat ile yapacakları Mercedes Benz kredi kartı başvuruları onaylayınca kartlarına aynı uygulamada %5 indirimli yakıt alabilir. LPG dahil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Mobil ödeme yapıp yakıt fişini alırsak hiç bir anlamı kalmıyor :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Halkbanki internet alisverisine kapatmadan once eslestirmistim PO dan otomatik odeniyordu yakit kesilir kesilmez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Mobil ödeme yapıp yakıt fişini alırsak hiç bir anlamı kalmıyor :) 

Pos fişi vermiyor pompa fişini de almasan da olur :p

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mustafa Arıkan yazdı:

Biz neciyiz burada şekerim... gel halledek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Biz neciyiz burada şekerim... gel halledek...

Tamam uğradığımda halledek :) 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ayın 18 inde yaptığım alışverişimde maximum uygulamasında 125 tl öde geç kullandığım görünüyor fakat iş bank uygulamada 121.25 kr görünüyor harcamam 4. alışverişimdi halbuki bu sebepten puan yüklemesi yapılmayacak. Böylede sıkıntılar çıkıyor:)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Arif Aykın yazdı:

Ayın 18 inde yaptığım alışverişimde maximum uygulamasında 125 tl öde geç kullandığım görünüyor fakat iş bank uygulamada 121.25 kr görünüyor harcamam 4. alışverişimdi halbuki bu sebepten puan yüklemesi yapılmayacak. Böylede sıkıntılar çıkıyor:)

%3 indirimin bu konuda sorun olmadığı söyleniyor. Ben her ihtimale karşı 130 liralık alım yapıyorum.

Kampanya menüsünde ilerleme barını bi kontrol edin. Belki ilerleme kaydetmiştir.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

%3 indirimin bu konuda sorun olmadığı söyleniyor. Ben her ihtimale karşı 130 liralık alım yapıyorum.
Kampanya menüsünde ilerleme barını bi kontrol edin. Belki ilerleme kaydetmiştir.
Aynı şekilde geçen hafta 50 liraya 10 lira vardı. Hep 55 aldım sıkıntı olmasın diye. İbiza nin depo dolana kadar 70 lira puan kazandık.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Halil Gümüş yazdı:
Recep Selim Kaya yazdı:

Aynı şekilde geçen hafta 50 liraya 10 lira vardı. Hep 55 aldım sıkıntı olmasın diye. İbiza nin depo dolana kadar 70 lira puan kazandık.

Ben 4*125, 50/10 ve %3 ü birleştirerek 130 aldım iki defa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...