İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2006 Dizel Stop Ediyor

ismailYavas

Recommended Posts

ismailYavas

Ford Fiesta 2006 Dizel 1.4 aracım düşük viteslerde stop ediyor giderken. Kasisten geçerken stop ediyor genelde yüksek hızlarda giderken istop etmiyor. Bir anda ikaz ışıkları yanıp gazı kesiyor motor eğer o an gaza basıyorsam anlık yüklenmeyle ışıkları sönüyor motor tekrar devreye giriyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sarsıntı ile stop etmeler gnelde elektriksel arızadır.oyanayn gevşek soket röle vb. teşhisi zordur, teşhis edilince tamiratı 10 saniye olabilir

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ismailYavas

Corona süresinde bir şey yaptıramadım. Şimdi ustaya gidicem araba öyle yattı. Sıkıntı şu aracın 3 sene önce enjektörleri değişmişti. Araç ilk çalıştırdığında sıksık istop ediyor özellike düşük viteslerde otobanda giderken böyle bir sıkıntısı yok ilk çakıştırdığında gazdan kesince boşta bile istop ediyor. düşük vites yolda giderken istop ediceği zaman saniselik bir anda gaza yüklenirsem ışıklar yanıyor stop ediyor 1-2 sn içinde tekrar çalışıyor gidiyor.

yani gaza hafif basarken bile istop ettiği oluyor (20-30km/s) daha önce benzer sorunu yaşamış olan var mı?

bu sorunu çözerken hangi yollardan ilerlemeliyim 

Yorum bağlantısı
ismailYavas
Çağlar Bayur yazdı:

sarsıntı ile stop etmeler gnelde elektriksel arızadır.oyanayn gevşek soket röle vb. teşhisi zordur, teşhis edilince tamiratı 10 saniye olabilir

bugun obd2 ile baktım hataya P0380 hatası aldım bununla alakalı olabilir mi? kızdırma bujisi diyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...