İçeriğe Yönlendir

Ev Tipi Dizel Jeneratör

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Arkadaslar ev icin monofaze dizel jenerator almak istiyorum. 3.2kva kadar kapasitesi olan bir makine yeterli. Dizel jenerator konusunda bilgisi ve deneyimi olan varmi?

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bizim apartmanda aksa var pek bilgim yok ama memnunuz tek bildiğim durduğu yerde bakımı epey yüksek yıllık birde kışın ciddi elektrik harcıyor deposunu sıcak tutuyormuş mazotu donmasın diye

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o sabit tiptedir heehalde. ben kucuk ebatli bir jenerator alacagim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Harcanacak KW nedir. Sessiz mi olacak otomatik mi olacak sadece marşı mı olacak?

Koçtaş çok uyguna 5kw satıyordu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3kw kurtarmaz. Buzdolabı ilk çalışma anında olurda ütü veya cattle cinsi ısıtıcı aktif ise kaldırmaz hasar verir.

Dizel alma zaten. Benzinli iyidir. Hem sessiz hemde tl olarak aynı tüketim. 7.5 kva 3500 tl civarı idi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

biyodizel kullanacağım derdim o. birsürü yağ birikti.

nofrost dolaplarda rezistans varmış meğerse. bu nedenle derin dondurucuyu ayı almak lazımmış aslında.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3.5 ve 6 bulabiliyorum. 3.5 sıfır, 6 temiz ikinci el. 6kva kütük gibi 80 90 kilo.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir kere alınacak. Ömürlük olur.. Bahçen var. Uygun yere bağla. Elektrik işi kolay. Bir pano ve iki kontaktör ile otomatik şebeke geçişi olur. Sadece sana start stop kalacak

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bir arkadaşım yazlıklarında kullanıyor, sürekli elektrik gidip gelmesi ve uzun süreli kesintiler için almıştı. Bahçede köşe bir yere kapalı bir mekanda kullanıyor, sabit olarak. Emin değilim ancak 8 KW AKSA markanın 4500 lira gibi bir rakama almıştı geçen yaz. Sanıyorum 5000-5500 liraya bulunabilir.

Ne kadar süre çalışacağı ve konulacağı konum

Kaç KW güç lazım olacak, jeneratörün güç eğrisine göre tüketim miktarları (En azından %25-30 pay bırakın derim)

Bakım sıklığı ve maliyetlerini karşılaştırın pahalı bileşenlerin ömrü kısa olabilir.

Birde unutmadan soğuk bir yerde kullanacaksanız dizelin donma durumunu, yakıt ısıtma maliyetini de akılda tutmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Bir kere alınacak. Ömürlük olur.. Bahçen var. Uygun yere bağla. Elektrik işi kolay. Bir pano ve iki kontaktör ile otomatik şebeke geçişi olur. Sadece sana start stop kalacak

ev trifaze olduğu ve çok akıllı elektrikçi her hatı ayrı fazdan çektiği için, otomatik sistem yeni hatlar çekmeden mümkün değil gibi. problem yok gerektiğinde harici hat çekerim.

6kva ikinci el buldum temiz ise, fiyatı iyi olduğu için heralde onu alırım.

3.5kva nın yenisi 3400tl.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Harici hatta gerek yok. İsterse 50 faz girsin. İki kontaktör çözüyor işi

3.5 kva ile ısıtıcı yük çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

6 ya yürü diyorsun yani...  gidip bir bakmam lazım. temiz ise neden olmasın.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Saati olamayan jeneratör yok. Çanta tipi olanların bazılarında olmaz sadece

Araç km gibi düşün. Bakım için şart zaman saati

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

3000 watt ve altı. iki buzdolabı ve kombi.

3 kw ile bir buzdolabı bile zorlanabilir. İlk kalkış anında çok yük çeker buzdolapları. Satıcıdan ziyade elektrikçilere danışmak lazım. Bana Black&Decker tavsiyesinde bulunmuştular. Bende onu aldım. Buzdolabı bağlayacak kadar uzun elektrik kesilmedi daha. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

12 beygir gücünde temiz olduğunu dündüğüm  bir ikinci el jeneratör edindim. qstrong 8500me diye birşey. dizel. marş motoru var ve aküsü yeni takıldı. benzerlerinin maksiumu sürekli çıkışı 5.5 -6 kva civarı olmalı. epey gürültülü çalışıyor.

cihaz çalışırken 55 hz ye ayarlanmış, bu ayardayken düzensiz çalışıyor. ancak ayardan kısınca düzenli çalışabiliyor. bu tip aletleri ilk elden deneyimleyen varmı? yakıt kalitesi henüz belli değil. doldurup yeniden sesini dinleyeceğim. birde yük altında test etmek lazım sanırım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yağ yeni. hava filtresine bakacağım. yakıtı da benzinciden alıp koyarım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hava Filtresi ve egzos değişimi ile sessiz hale geliyorlar. Veya izole kabin yapılacak daha büyük

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...