İçeriğe Yönlendir

Temassız Ateş Ölçüm Cihazı hakkında yardım?

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Bir problemimiz var internette baktım bulamadım da çocuk iki gündür ateşli 38.5 civarında ateş seyrediyor calpol ve dolven takviyesi yapıyoruz ılık duş falan gündüzleri gayet iyi aslında akşam oluyor ne oluyorsa doğduğundan beri böyle oluyor ikinci günü ishali başlıyor yine aynısı oldu. Problemimiz şu aslında çocuk akşam ateş ölçer elindeyken oynadı büyük ihtimal ayarını değiştirmiş. Ateşi var belli elimizle baktığımızda 37 derece gösteriyor kendimize baktığımızda 35 derece gösteriyor. Cihaz içeriğinde F1 F2 diye parametreler var. F1 Derece mi fahrenheit mi, F2 vücut mu nesne mi, F3 sesli uyarı yapsın mi yapmasın mı, F4 kaç derecede sesli uyarı yapsın 37.5 ayarlamıştım, F5 0 şu anda bu değer 0.1 gibi değiştirilip max 3 yapılabiliyor. 0 yapılıyken bizi 35 gösteriyor 3 yaptığımızdan 38.7 gösteriyor. Şimdi ben bu değeri kaç yapmam lazım anlam veremedim. Ürün marka model yok fotoğraf ekliyorum.

49688136586_ba987ec270_b.jpg

49688136681_f7576480d7_b.jpg

49688135621_fbcc1b4b8e_b.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sabit ısı kaynağı lazım sanırım. Kalibrasyon gerekiyor görünürde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Size tavsiyem şudur ki çocuklarda dış ısıdan çok iç ısı önemlidir. Yani iç organların ısısı. Bu sebepten kulaktan ateş ölçer tavsiye ederim. Bunu bana çocuk doktoru söylemişti.

Sizin sorunuza gelince. Çevrenizde ateş ölçeri olan birisi varsa rica edin alın ve onunla ölçün. sizin değerlerinizden hangisi ona uyuyorsa o ayarda sabit bırakırsınız..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Servet Aydın yazdı:

Sabit ısı kaynağı lazım sanırım. Kalibrasyon gerekiyor görünürde

İş yerinde bir dünya sabit ısı kaynağıyla yaparım da evde olunca iş değişiyor abi teşekkürler. Tayfun beyin dediği gibi aklıma gelmemişti yaptım şimdilik iyileşince çocuk iş yerinde hallederim.

Tayfun Aydın yazdı:

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Size tavsiyem şudur ki çocuklarda dış ısıdan çok iç ısı önemlidir. Yani iç organların ısısı. Bu sebepten kulaktan ateş ölçer tavsiye ederim. Bunu bana çocuk doktoru söylemişti.

Sizin sorunuza gelince. Çevrenizde ateş ölçeri olan birisi varsa rica edin alın ve onunla ölçün. sizin değerlerinizden hangisi ona uyuyorsa o ayarda sabit bırakırsınız..

Teşekkür ederim aklıma gelmemişti direk internette aradım taradım deneme yaptım vs ama bulamamıştım.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Abi doktora götürün 6 gün hastalığı olabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ustad gecmis olsun. Koltuk alti olcer var ekstra bizde.

Abi doktora götürün 6 gün hastalığı olabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ustad tapatalk imzani kapatir misin?
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizdeki temassız ateşölçerin 2 modu var. F1 kafadan F2 kulaktan ama F2 için ucuna bir aparat daha takılıyor. Bence siz kullandığınız cihazın kılavuzunu bulmaya çalışın. Birde iyi marka olmadığı zaman bu temassız ateş ölçerler çok sapıyor. 2 C lik fark bile çok farkediyor.  Eski usül koltuk altından ölçmek bence en iyi sonucu veriyor.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

@Arif Aykın cihaz menülerinde parametre sıfırlama diye birşey yoksa pilini çıkarıp bir kaç dk beklip sıfırlamayı deneyebilirsin.

Okuma sensörü temiz mi? 

Bu aletin markası nedir? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sağlıklı ve normal bir insanın ateşi 36.5 olmalıdır.

Kalibrasyon için 2-3 tane aynı değeri veren insan lazım. Bu kişileri ölçtüğünüzde 35 gösteriyorsa o kişileri 36.5 olarak referans alın ayarı ona göre yapın. 

Diğer taraftan bu cihaz yerine kulaktan ölçen bir cihaz edinin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

https://urun.n11.com/ates-olcer/braun-irt-6520-kulaktan-atesolcer-turkiye-braun-garantisi-ile-P298832333?gclid=CjwKCAjwvOHzBRBoEiwA48i6Atv3RsTO9_617odSBXhC6cvSyeI7fQhp421bOy0-kMhxYi0248s9IRoCqEoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bunların fiyatları çok değişmedi. Bunlardan alın ömür boyu içiniz rahat olsun. 
Ben alından ölçer 2 tane çöpe attım. Çok yanlış ölçüyorlar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersen Tapan yazdı:

https://urun.n11.com/ates-olcer/braun-irt-6520-kulaktan-atesolcer-turkiye-braun-garantisi-ile-P298832333?gclid=CjwKCAjwvOHzBRBoEiwA48i6Atv3RsTO9_617odSBXhC6cvSyeI7fQhp421bOy0-kMhxYi0248s9IRoCqEoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

10 yılı aştı aynı marka kullanıyoruz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Ustad gecmis olsun. Koltuk alti olcer var ekstra bizde.

Ustad tapatalk imzani kapatir misin?

O bizde de olacak bir de onu kullanalım bakalım. Komşunun ateş ölçerini al dedim hanıma kontrolde kalsın yine de.

Erdoğan Temur yazdı:

@Arif Aykın cihaz menülerinde parametre sıfırlama diye birşey yoksa pilini çıkarıp bir kaç dk beklip sıfırlamayı deneyebilirsin.

Okuma sensörü temiz mi? 

Bu aletin markası nedir? 

Sensör temiz abi problem yok onda. Pilleri dün çıkartıp taktım düzelmemişti ama uzun süre beklemedim. Markası bilinmiyor 2015 yılında almıştım ne kutu var ne başka bir şey olmadı bugün yenisini alacam artık.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Ersen Tapan yazdı:

Bende aynı modelden kullanıyorum 1.5 senedir. Tavsiye ederim. İlk etapta biraz pahalı gözükse'de uzun yıllar kullanılacaksa kendini amorti eder gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ben de 2013 den beri BRAUN kullanıyorum. Çocuğum her hasta olduğunda sadece kafasındaki plastiği değiştiriyorum. Bu zamana kadar 1 kutu aldım yetti bana ki daha var içinde. Orada her ölçümde değiştirin diyor ama gerek duymuyorum. Hastalıktan hastalığa değiştiriyorum. Normalde OMRON alacaktım ki doktorlar bu markaya çok güveniyor ancak ben alırken arada ciddi fiyat farkı vardı yanında anlaşılması güç bir alet..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...