İçeriğe Yönlendir

Korona ve Napolyon

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Doğan Arşiray

hemen kredi kartına yüklenelim. tam destek : P

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

hemen kredi kartına yüklenelim. tam destek : P

faizi ile ertelenecek olan borç kadar ileri bir iksitat bilgimiz olsaydı keşke bizimde.Kaç saaat beyin firtınası yaparak bulmuşlardır bunu tebrikler. 

Cevher dolu Ceo lar arasında, biraz utanır insan yahu ötelenecek diye açıklarken.....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

faizi ile ertelenecek olan borç kadar ileri bir iksitat bilgimiz olsaydı keşke bizimde.Kaç saaat beyin firtınası yaparak bulmuşlardır bunu tebrikler. 

Cevher dolu Ceo lar arasında, biraz utanır insan yahu ötelenecek diye açıklarken.....

İstismar edildiği için .

Hiç bir sıkıntısı olmayan bile şuan öteleme talebi ile geliyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İstismar edildiği için .

Mustafa çevre bakanlıgına nisanda ödemem var ne yapmam gerekıyor ertelemek ıcın 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İstismar edildiği için .

ülkede hali hazırda kaç icra dosyası var biliyor musun?

sıkıntım yok diyen ile çay içmek isterim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Ödeme güçlüğü çeken çok . Ama geliyor soruyor öteleme yapabilir miyim diye. Olur faizi katlanacaksan yaparız diyorum . Gerek yok o zaman diyor. Yani ödeme güçlüğü olduğundan değil bedava zaman kazandığını düşündüğünden yapar mıyız i soruyor. Zaten güçlük çeken gelip oran sormuyor. Yapalim da nasıl  olursa olsun diyor. Burda da iki tip karakter var. Gecikmesi varsa avukata gitmemek için ödeme samimiyeti olan ve durumu olmayan. Diğeri nasılsa ödemeyecek ama  süreci uzatmak için.  3 ayda bir gelip yapılandırma yaparlar taksit odemezler. Zaten iki den fazla yapması çok mümkün olmazda banka domuz ne tüy koparsak kar mantığı ile hareket edenler de var. Şükür karar mercii değilim.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ama geliyor soruyor öteleme yapabilir miyim diye. Olur faizi katlanacaksan yaparız diyorum . Gerek yok o zaman diyor. Yani ödeme güçlüğü olduğundan değil bedava zaman kazandığını düşündüğünden yapar mıyız i soruyor.

henüz faizssiz öteleme başlamadığı için olmasın? bu ülkede bekleyen borcu takan her zaman kurtulmadı mı anapara hariç faizden?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Şükür karar mercii değilim.  

bir banka başkanı faizle beraber öteledik diye müjde vermişti, çalışma hayatını dikkatle takip edeceğiz bakalım, bu zihni sinir müjde hangi akılla verildi

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

GSM operatörlerinin cihaz bedeli icra takiplerini ayrı tutmak gerek bence. Bir de inadından ödenmeyen nafaka borçları. Kategoriye ayrılmış bir veri olsa keşke ulaşılabilen.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

bir banka başkanı faizle beraber öteledik diye müjde vermişti, çalışma hayatını dikkatle takip edeceğiz bakalım, bu zihni sinir müjde hangi akılla verildi

Bankacılık kuralları ile yapılan bir açıklamadir. Olmayan para ile reizlik yapmama diyelim .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Selim Kaya yazdı:

GSM operatörlerinin cihaz bedeli icra takiplerini ayrı tutmak gerek bence. Bir de inadından ödenmeyen nafaka borçları. Kategoriye ayrılmış bir veri olsa keşke ulaşılabilen.

kredide kara listenin askıya alınmasını gerektircek kadar çok olmalı ki kara liste askıya alındı tedbirler içinde, bir de icrada olmayan firma alacakları var, piyasa zaten hali hazırda veresiye ile işliyordu

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bankacılık kuralları ile yapılan bir açıklamadir

o zaman koca bakan kuralları çiğnedi mi bugün? faizsiz öteleme başlayacak  diye?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

o zaman koca bakan kuralları çiğnedi mi bugün? faizsiz öteleme başlayacak  diye?

Bakan diyorsa doğrudur.sonucta bakan olan o. Biz devlete memur bile olamadık

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

kredide kara listenin askıya alınmasını gerektircek kadar çok olmalı ki kara liste askıya alındı tedbirler içinde, bir de icrada olmayan firma alacakları var, piyasa zaten hali hazırda veresiye ile işliyordu

Ticarette adet haline gelmiş 90 gün vade maalesef. Umarım bu zor zamanlarda fırsatçılığı düşünmeden vicdan ile hareket eder herkes. 

Çağlar Bayur yazdı:

Zaman zaman bir çok banka, özellikle yıl sonlarında kredi kartı borcu ötelemeyi, kampanya olarak ilan edip bedavaya yapıyordu. Bu sefer gereksinim oldu demek. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Selim Kaya yazdı:

Zaman zaman bir çok banka, özellikle yıl sonlarında kredi kartı borcu ötelemeyi, kampanya olarak ilan

reklam yapmak da bazı sektörlerde zordur, yenilikolmayan rutin işlerde önde çıkacak slogan reklamcının kabuusudur, reklam bütçesinden karşılanilir  o tip kampanyalar. eski sistemde tabii.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Valla bizde iş çok, yetişemiyoruz. Şu badireyi atlatırsak bi Maldivler yapar dinlenirim sanırım. 🏄‍♂️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Valla bizde iş çok, yetişemiyoruz. Şu badireyi atlatırsak bi Maldivler yapar dinlenirim sanırım. [emoji2101]

Bana yokmu bişeyler
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır
Servet Aydın yazdı:

Bana yokmu bişeyler

Yaptım bi yolluk sana, gel ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

salgının ekonomik tarafına bakarsak , 1 aydır işi %50 azalmış son 1 aydır da sıfıra inmiş bir bağkurlu 3 gün sonra stopaj ı nerden ödeyecek diye düşünmeli.

Şu an kredi faizlerini öteleyen kamu bankaları ve mal sahibi ile tek tek konuşun anlaşın denen açıklamalar stopaj öderken pek işe yaramıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Bankaların bu zor gunlerde hiç yapıcı olmaması çok kötü.

Sıfır faizle ötelesin demiyorum ama ötelemede en azından faizin yarısını almıyoruz diyebilirlerdi.

Devlet de ötelemeden kaynaklanan faizin üstündeki 2 adet vergiden vazgecebilirdi.

Hem bankalar hem devlet elini taşın altına koymadı bu konuda.

Kişisel olarak sıfır faizle de öteleseler emekli maaşımı aldığım sürece bunu kullanmazdım, ihtiyacı olan kullanabilsin diye.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
edit
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Maaşlar yarın kesintiye uğrayarak bir çok devlet kanalında. Özel zaten eller havaya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yahu yanlış konuyu kapamışsınız

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Maaşlar yarın kesintiye uğrayarak bir çok devlet kanalında. Özel zaten eller havaya

Geçen bir arkadaşım ile konuştuk devlette çalışıyor maaşının 1/3 nün bu dönemde kesilmesi için dilekçe verecekmiş. Karşı çıktım kesintinin kime nereye gideceğine dair bir bilgin veya kontrolün olabilecek mi diye cevap hayır dedi. O zaman sen o 1/3 maaşını çevrende ihtiyacı olan insanlara dağıt konusunda anlaştık. Hepimizin ortak sıkıntısı adalet, hakkaniyet, vicdan.

Devamını yazmıyorum konu kapatılan konuya dönmesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Geçen bir arkadaşım ile konuştuk devlette çalışıyor maaşının 1/3 nün bu dönemde kesilmesi için dilekçe verecekmiş. Karşı çıktım kesintinin kime nereye gideceğine dair bir bilgin veya kontrolün olabilecek mi diye cevap hayır dedi. O zaman sen o 1/3 maaşını çevrende ihtiyacı olan insanlara dağıt konusunda anlaştık. Hepimizin ortak sıkıntısı adalet, hakkaniyet, vicdan.
Devamını yazmıyorum konu kapatılan konuya dönmesin.

Sn hocam. İşyerini açtığım 2004 yılından beri devlete verdiğim vergide 1 krş hakkım olmadı. Kaldı ki imkanım var. 1yıl vergiden kaçınayım villa alırım kapısında 0 range rover ile. Ancak çocuk esirgeme ve mehmetçik vakfı nedeniyle tevessül etmedim etmedik ortaklarım ile. Vatanım için yapabildiğim bu kadar benim
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Sn hocam. İşyerini açtığım 2004 yılından beri devlete verdiğim vergide 1 krş hakkım olmadı. Kaldı ki imkanım var. 1yıl vergiden kaçınayım villa alırım kapısında 0 range rover ile. Ancak çocuk esirgeme ve mehmetçik vakfı nedeniyle tevessül etmedim etmedik ortaklarım ile. Vatanım için yapabildiğim bu kadar benim

Yasal zorunluluklar kısmında hem fikirim. Hatta bu dönemde taksitlendirme imkanım olan vergileri taksitlendirme olmadan ödüyorum. Benim söylediğim gönüllü bağış. Bu dönemde yapılacak bağışların kızılayın vergiden kaçınma başka vergi kaçırma başka olayına dönmesini istemiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...