İçeriğe Yönlendir

Hyundai i10 1.2 Elite Hız Sabitleyici Montajı ve Yakıt Tüketimi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Erkan Işık

Sende yakıta cok takıyon alı ya aslan besleyen yemını verır takma bak hayat kısa arabaların var bınemıyon gezemıyon paran var harcayamıyorsun sokakda herkes bırbırıne vebalı  gıbı bakar oldu  ibadetımızi yapıp , hayatdan zevk almaya bakacagız gerısı bos 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Otobanda eğimsiz yolda 1.2 litre tork konverterli modelin averaj tüketimi 4.6 litre çıktı. 

Erkan Işık yazdı:

Sende yakıta cok takıyon alı ya aslan besleyen yemını verır takma bak hayat kısa arabaların var bınemıyon gezemıyon paran var harcayamıyorsun sokakda herkes bırbırıne vebalı  gıbı bakar oldu  ibadetımızi yapıp , hayatdan zevk almaya bakacagız gerısı bos 

Ama abi beni yanlış anlıyorsun. Benim otomobilden zevk almak şeklim tüketim kasmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
fabrikasyon beyin yazılımı detaylı değil ise tüketim düşer, aksi takdirde artar CC ile
Burayi biraz detaylandirsak abi? Nasil detayli bir yazilim?

Eski aracimda kendim CC taktim 5.5 olan tuketimim ayni yolda 5 e kadar dustugunu biliyorum.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Burayi biraz detaylandirsak abi? Nasil detayli bir yazilim?

Eski aracimda kendim CC taktim 5.5 olan tuketimim ayni yolda 5 e kadar dustugunu biliyorum.

bundan çekiniyordum aslında yazılım deyince mıncıklanan yerler değil, fabrikasyon olan yazılım. değişmez.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

wjYDxA.jpg

Rengi donanımı olsun eşi benzeri yok. Dijital klimasından orjinal android ekranına kadar dop dolu idi. Bizde eksik olan hız sabitleyiciyi taktık. Canavar gibi oldu araba.

Rengini bende cok begendim. Gecen Ayten e orijinal ne yapsam diyordun. Bence burda bir farkindalik yaratici cumle var :)
bundan çekiniyordum aslında yazılım deyince mıncıklanan yerler değil, fabrikasyon olan yazılım. değişmez.
Valla anlamadim ne yalan soyleyeyim.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Rengini bende cok begendim. Gecen Ayten e orijinal ne yapsam diyordun. Bence burda bir farkindalik yaratici cumle var :)Valla anlamadim ne yalan soyleyeyim.

Arkadaş satarsa ilk bana teklif edecek. :) 

9YhmmFPQ4O-hi7iJvsOHaq1BnotcjKESkrZJDPcUOAJU4e2nrARUAlxVCjvH0t_Annj_SAkCxqblbGylUV6HHFBlkZ5aYqBAq9JF2Am-7-w1cmKN3FFxdUqsyQfnU7agmeLQOXwW4rkZUOINnQzROGFUjYl_hFKTHrg0ufNZH4URXGapbboCXTtmbDyLKWsKysqyCGAJ

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Burdaki videodada olduğu gibi 5,4 litreyi yakaldım. benim tüketim 6,5 civarı gezerdi. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

elite navi modeli, benim arkadaştada beyazı var, satarsa ensesindeyim :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Androidi ayri mi satacak :)

Abi anlamadım. Ben otomatik i10 almak istiyordum. Tam benlik araba. Malesef corona virus nedeniyle askıya aldık. Arabamızda virusde yok. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi anlamadım. Ben otomatik i10 almak istiyordum. Tam benlik araba. Malesef corona virus nedeniyle askıya aldık. Arabamızda virusde yok. 
Gecen yazmissin ya Aytene orijinal ne yapsam diye. Android diyorum bende :)
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

elite navi modeli, benim arkadaştada beyazı var, satarsa ensesindeyim :)

Abi arkadaşım samsunda geliyor. Pompa ölçümü yapıyoz. Videolarıda o yoldan bana atıyor. Bakalım sonuç kaç litre çıkıcak. otoban düz yolda 4,6 litre yakıyor. 

Metin Akbal yazdı:

Gecen yazmissin ya Aytene orijinal ne yapsam diye. Android diyorum bende :)

Haa şimdi jeton düştü. Abi benim istediğim tek bi elektronik donanım var. Dijital Klima . Android ekran bana gelmez. Ben ekran sevmiyom. Olanıda satıyom. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

6,66 litre klima acık tüketim verisi varmış . Normal ayak gazı ile.  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

o ekran elite navi donımda standart yahu, andro dahil :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arakadaş depo doldurdu, 

609 km yolda 36 litre benzin yakmış. 

Yani Samsun dağlı virajlı yollarından gelen bu i10 100 kmde  5,9 litre çıktı. 

6q0oBQ.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o ekran elite navi donımda standart yahu, andro dahil :)

abi 40 litre depo ile şehir dışı 600 km , şehir içi 400 km menzili var arabanın. Bu durum için ne diyorsun. :)

uZEQtB.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

abi 40 litre depo ile şehir dışı 600 km , şehir içi 400 km menzili var arabanın. Bu durum için ne diyorsun. :)

40 lt. mazot ile şehir dışı 850 km. şehir içi 700 km enaz diyorum, hiper mil var birde über mil :tongue:(hız100 gibi hatta 110 şehir dışı bu arada (fiesta ve verimsiz 1.4 motoruyla), kasmadan, senin gibi sürsem arabanı direk satarsın zaten :))

o araba için iyi derim güzel...

ama dizelle başedemezsiniz ne seninki nede hiçbir tsi motor :) az yakacaksan dizel:  şuan duster var bende, uzun yol hep 110 la gidiş, ortalama 5.6-5.7 lt. de geziyor mesela...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Abi allah sana inandırsın, çok spresifik bir durum olmadıkca, dizel araba almam. Önceliğim hybrid araba artık 

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

abi 40 litre depo ile şehir dışı 600 km , şehir içi 400 km menzili var arabanın. Bu durum için ne diyorsun. [emoji4]

uZEQtB.jpg

Aşırı iyi değil, bende yeni kasa 2017 1.0 ecotsi 95 hp ibiza var, şehir içi 40 lt benzin ile 600-650, karışık 750 km, uzun yolda 850 km gidiyor.

Antalyadan Kemere geliş ortalamam

4854719c3418304f3977f5e1fc0075e6.jpg
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sürekli i10’un yakıt tüketimini paylaşıyorsunuz ama ben daha az yakmış dediğim bir değer göremedim. Hele hele tsi’ların filan yanından bile geçemiyor bence. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

Sürekli i10’un yakıt tüketimini paylaşıyorsunuz ama ben daha az yakmış dediğim bir değer göremedim. Hele hele tsi’ların filan yanından bile geçemiyor bence. 

Ben bu konuyu , @Ali Cihangiroğlu abi için özelikle açtım.  Onun almayı arzuladığı 1,2 tork konverterli otomatik modeli görmesi için. Az yaktığından değilde ne yaktığını görmesi için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bilgehan Arbek yazdı:

Aşırı iyi değil, bende yeni kasa 2017 1.0 ecotsi 95 hp ibiza var, şehir içi 40 lt benzin ile 600-650, karışık 750 km, uzun yolda 850 km gidiyor.
Antalyadan Kemere geliş ortalamam

Bu şehirli i10 1,2 otomatik modele istinaden olan bir tüketim. Sahibinin sürüş stili konusunda yorum yapamıyorum. 

Ama sizinle aynı ortalama sürat ile Bodrum'a gitmiştim. Tüketim 5,4 litre lpg ile hareket ediyorum. Ozamanki yakıt bedeline istinaden 19 20 kuruş civarı ediyordu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ben bu konuyu , @Ali Cihangiroğlu abi için özelikle açtım.  Onun almayı arzuladığı 1,2 tork konverterli otomatik modeli görmesi için. Az yaktığından değilde ne yaktığını görmesi için. 

valla ben memnumum, o değerler o raba için güzel, daha çok yaksada kabul, nasılsa yıllık km si çok az olacak ve hanım ağırlıklı kullanılacak, yeterli bana göre, sağol Ali :) yalnız çok iddasına göre çokta ekonomik değil, şanzımanın ve aracın ağırlığı yüzünden az fazla yakıyor, olsun o kadar....

Ali Darbaz yazdı:

Abi allah sana inandırsın, çok spresifik bir durum olmadıkca, dizel araba almam. Önceliğim hybrid araba artık 

hibrid boş iştir uğraşma diyeceğim ama sen çok yavaş gideceksin benzinli motora geçmeden, bu durumda süper kısa olan elektrikli menzili sana yetmeyecek doğal olarak...  neyse ben kısaca hibrit masaldır zaman kaybıdır kandırmacadır tam elektriğe geçişte milleti oyalamadır der kaçarım, gerisini siz bilirsiniz....  bence o paraya hibrit alınmaz, dizel al tepesinden atla, tsi bile alsan hertürlü kar da kalırsın, neyse sen bilirsin.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...