İçeriğe Yönlendir

Hyundai i10 1.2 Elite Hız Sabitleyici Montajı ve Yakıt Tüketimi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba.

Piyasada defolu pert avrupa kasa i10 modelleri var. Bunlardan birtanesine ait cikma direksiyonu sahibinden sitesinden satin aldim... 

WDMEm8.png

Alali epey olmustu. Bu gun gerekli alet takimi ile cc buton takimini defolu dreksiyon simidinden özenle cikarip arabama kendi dreksiyon simidine taktim. 

aYO0W4.jpg

İki parca kumanda ve kabloyu taktim. Bismillah dedim. Dugmelere bastim. 

Aman tanrim, :) cc çalistı.... 

100 km test ettim, her tur fonksiyonu miss gibi calışti... 

Bu kadar basit bir şey oldugunu bilseydim 3 sene evvel takardim. Pişmanim.. 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
harf eksikliği
  • Beğen 16
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

hayırlı olsun olmaz sa olmaz donanım. uzun yolda cok yararlı bir icat

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

hayırlı olsun olmaz sa olmaz donanım. uzun yolda cok yararlı bir icat

Saolun.. sirf bu sebeble araba degistirecektim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Saolun.. sirf bu sebeble araba degistirecektim.. 

bende sonradan taktırmıstım sonra sizin gibi isyan etmiştim daha önce niye taktırmamıssam :)

şimdi 2 yıl oldu. pazar günüde yine uzun yol yolculugum var acıyorum sabit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

aktivasyon felan yokmu mis tak çalıştır biz bir lamba takacak olsak beyfendi izin vermiyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Güle güle kullanın, faydalı bir ekleme olmuş.

Tak-çalıştır şeklinde çalışmasına şaşırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın.

Babamın Getz'inde fasılalı silecek yoktu. Silecek kolu değişerek çözmüştük :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aynı direksiyondan bir tane daha var. . Olurda almak isteyen var ise ilan linki burda. Deri dreksiyon ve üzerinde fazladan bluthoot butonlarıda var . Ben dreskiyonun durumunu sormuştum , deri yıpranmış.  İ10 olan kacırmasın. Montajını yapması özünde kolay, alyanları lazım. 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-hyundai-i10-direksiyon-simidi-deri-cikma-56130b4000-589876727/detay/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Güzel değişiklik olmuş. Alacak olan varsa deri yıpranmış diye üzülmesin direksiyonu ele aldıktan sonra kaplamak kolay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Aynı direksiyondan bir tane daha var. . Olurda almak isteyen var ise ilan linki burda. Deri dreksiyon ve üzerinde fazladan bluthoot butonlarıda var . Ben dreskiyonun durumunu sormuştum , deri yıpranmış.  İ10 olan kacırmasın. Montajını yapması özünde kolay, alyanları lazım. 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-hyundai-i10-direksiyon-simidi-deri-cikma-56130b4000-589876727/detay/
Hayırlı olsun abimin Auris e takmıştım bende o çok basitti sıra benim Kangoo da bakalım bana ne zaman kısmet olacak. Yakıt tüketimine etkisi ne oldu ?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
9 dakika önce, Coşkun Basan yazdı:
20 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun abimin Auris e takmıştım bende o çok basitti sıra benim Kangoo da bakalım bana ne zaman kısmet olacak. Yakıt tüketimine etkisi ne oldu ?

Tuketimi artiriyor malesef... 

Bunun iki sebebi var. Alternatore 14.1 volt sabit akim biniyor. Motor frenler oldukca sertleşiyor. Kisa sureli kullanimda faidesi yok zarari var. Ama uzun yolculukta hizi düşük sabitlersek teoride  (3000 dd 90 km surat) ekonomi yapabilir. 

İkinci sikintida rampa algisi. Rampada gazi kokluyor. 90 km sabit iken 80 km düşse daha az yakacak. Yine inerken 90 km tutmak icin gaz veriyor. 85 km ile inse motor cutt off olcak. Haybiye benzin yakiyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Bunun iki sebebi var. Alternatore 14.1 volt sabit akim biniyor. Motor frenler oldukca sertleşiyor. Kisa sureli kullanimda faidesi yok zarari var. Ama uzun yolculukta hizi düşük sabitlersek teoride  (3000 dd 90 km surat) ekonomi yapabilir. 
İkinci sikintida rampa algisi. Rampada gazi kokluyor. 90 km sabit iken 80 km düşse daha az yakacak. Yine inerken 90 km tutmak icin gaz veriyor. 85 km ile inse motor cutt off olcak. Haybiye benzin yakiyor. 
O zaman düz yolda c.c. iyidir diyebiliriz
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Coşkun Basan yazdı:
5 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

O zaman düz yolda c.c. iyidir diyebiliriz

Uzun yolda dolu bir aku varsa 60ah gibi kapasitesi yuksek bir akuyle rahat ekonomi yapabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

CC tamamen konfor içindir. Araçta konfor her zaman yakıt arttırır :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yalnz bişey farkettim, 

%61 oranında yerli olan bir otomobilin, (egea %55) şu forumda tek kullanıcısının ben olduğumu hissettim. Çünkü benden başka i10 başlığı acanda yok. İ10ları sevin arakdaşlar.  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
45 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Yalnz bişey farkettim, 

%61 oranında yerli olan bir otomobilin, (egea %55) şu forumda tek kullanıcısının ben olduğumu hissettim. Çünkü benden başka i10 başlığı acanda yok. İ10ları sevin arakdaşlar.  :) 

i10 çok küçük bir şehirli.. 

Az olması normal :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

i10 çok küçük bir şehirli.. 

Az olması normal :)

Abi 3,99 metre boyu var. Neresi küçük yavrunun. Birde 1119 kilo ağırlığı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Abi 3,99 metre boyu var. Neresi küçük yavrunun. Birde 1119 kilo ağırlığı 

Bizim ülkede 4.3mt'nin altına araba diye bakmıyorlar maalesef. Avrupa tek kapı küçük arabalarla dolu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

2500 devir ile seyehat edildiğinde yakıt tüketimi trip ortalaması nasıl düştüğünü gösteren bir video çektim.

Lakin bazı hoş olmayan durumlar var. 

Altarnatöre sabit 14,1 volt biniyor. AMS dipgazda yükü çekmeyi bırakmıyor. Bu da ani hızlanmaları uzatıyor. Motor sürekli 14,1 volt yüke bindiğinden klima etkisine yakın bir hiss var. 

AMA cc cok guzel bişey. Motora binen yükü rampaya göre iyi optimize edip, hızı çok iyi koruyor. İlk iki dakika nasıl seyir yaparım  düşünürken,  ikinci dakikadan sonra 2500 devire sabitlyerek yola devam ediyorum. 

4. dakikada cc kapatıp ams devreye neden girmiyor denemesi yaptım. dip gazda AMS  devreye girdi , alternatörü kesti. Ama cc acıkkken dip gaz yapınca ams alternatörü kesmiyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...