İçeriğe Yönlendir

Gmail' de Okundu Bilgisi Mümkün mü?

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese iyi aksamlar..

Sıkça mail atmam gerekiyor, karsi taraftan okundu bilgisi alabilecegim bir beklentim var. Kendi hesaplarim arasinda cogunlukla mail attigimda ilk mesaj ulasmiyor, ikinci attigim mesajlar ulasiyor. Okundu bilgisi gibi bir secenek var midir? Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kurumsal olmayan gmail hesaplarında okundu bilgisi isteme özelliği yok, bende aramıştım bir zamanlar.

Not: www.gmail.com üzerinen kullanım içindir söylediğim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Maili okuyunca, "okudum" diye mail atın lütfen yazarsan bilgi gelir 😁

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Cem Işık yazdı:

https://support.google.com/mail/answer/9413651?hl=tr

Böyle bir bilgi var Furkan, denemekten zarar gelmez sanıyorum.

GMaili outlooka kursan peki, orada vardı sanıyorum böyle bir özellik?

Abi senin vesilen ile belirtmekte fayda var, benim cevabım, www.gmail.com üzerinden kullanımlarda. Outlook, thunderbird vs de vardır bu özellik muhtemlen.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Kısa bir bilgi vereyim.

E-posta protokolünde okundu bilgisini sağlayacak bir özellik yoktur. Outlook ve benzerleri gönderdiğiniz mail içeriğine görünmez bir resim kodu ekleyerek o kodun çağrılmasına göre okundu saymaktadır. Karşının istemcisi onu desteklemiyor ya da engelliyor ise yine göremezsiniz. 

Ya da yine aynı kurum içinde kullanılan ortak programlar bunu benzer metotlarla yapabilir.

Bence en güzeli e-postada böyle bir imkan olmadığını bilerek ona göre hareket etmek, outlook ve benzerlerinin de okundu bilgisine güvenmemek.

Yukarıdaki videoda anlatılan eklentide bunu 3rd parti olarak yapıyor, ancak aynı zamanda tüm maillerinize erişim izni verdiğinizi de unutmayın. Bana sorarsanız baştan hiç vermeyin. :) 

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Evren Barış Özbek yazdı:

Şöyle birşey buldum.

Link

Cok tesekkur ederim tam aradigim sey.

Kurdum bilgisayara uzantisini, maili ilk gonderildiginde tek tik yesil, daha sonra alici mail'e giris yaptiginda "active" bildirimi, daha  mesaj okundugunda ise cift tik yesil oldu ve alici tarafindan okunduguna dair sag alt kosede bildirim gosterdi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Gonderilen mailin aliciya ulasmamasindaki sebepler neler olabilir?

veya nasil cozulebilir?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Sumer yazdı:

veya nasil cozulebilir?

Mail kutusu dolu olabilir, spam kutusuna düşmüş olabilir, bir sürü ihtimal var Furkan. Daha detay alalım?:)

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Detay yok abi, hersey anlattigim gibi :) mail atiyorum, daha sonra ulasmadigini ogreniyorum (alici mail gondermedin vs gibi geri bildirimde bulunuyor). Farkli farkli gmail hotmail hesaplarindan deniyorum yine ayni.. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Sumer yazdı:

Detay yok abi, hersey anlattigim gibi :) mail atiyorum, daha sonra ulasmadigini ogreniyorum (alici mail gondermedin vs gibi geri bildirimde bulunuyor). Farkli farkli gmail hotmail hesaplarindan deniyorum yine ayni.. 

O vakit, işin erbabını davet edelim buraya. @Sani Gerşon, danışmadan bekleniyorsunuz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Sumer yazdı:

veya nasil cozulebilir?

Karşı tarafa hata raporu gidiyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı virüs programları bazı postaları sakıncalı bulabiliyor. ek dosya vs. varsa hele. aynı maili başkasına atın denemelik 2. mailinz varsa kendinize meslea?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

herhangi bir hata raporu yok kendi maillerim arasinda gonderdigimde ulasiyor ancak akademisyenlerin kullandigi, ve edu.tr uzantili maillere gitmiyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Sumer yazdı:

herhangi bir hata raporu yok kendi maillerim arasinda gonderdigimde ulasiyor ancak akademisyenlerin kullandigi, ve edu.tr uzantili maillere gitmiyor. 

Karşı tarafın spam sistemi otomatik engelliyordur. Sizin sunucu gönderiyor, karşı taraf da maili alıyor ama kullanıcıya ulaştırmıyor muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Furkan Sumer yazdı:

Gmail den gönderdiğim mail karşı tarafa teslim edilmediğinde bana mesaj geliyor. Posta teslim edilemedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...