İçeriğe Yönlendir

Sağlık Çalışanları İçin Koruyucu Siperlik

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Bugün yaptığımız sayım sonucunda 24 Mart 2020 de 10 Kişi / Kurum (10 Yazıcı ile) olarak başladığımız koruyucu siper maske üretimimize bugün akşam itibarıyla (5günde) 21 kişi/kurum (23 yazıcı ile) ürettiğimiz toplam 1015 adet maskeyi ücretsiz olarak 17 kuruma ulaştırmışız. Kahramanmaraş olarak elimizden geldiğince taleplere yetişmeye çalıştık. Ama hala ciddi ihtiyaç var ve vaka sayısı çok :(

• Beğen 11
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

40 liraya felan satılıyor görünüyor 40 bin liralık yardım yapılmış. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet Göktürk yazdı:

40 liraya felan satılıyor görünüyor 40 bin liralık yardım yapılmış. 

Nerde hocam anlamadım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam bizim yaptıklarımızda bunlardan. Maliyeti şu anda 2 tl herşeyiyle. İlandaki 60 tl diyor. biz ekip olarka toplu yapan birine sorduk 5bin adet fiyatını 10 bin falan dese gönder gelsin diyeceğiz. Adam açtı ağzını 85 bin dedi. Ağzından da ya hocam bana maliyeti 10 tl zaten 2 tl imkansız veremem dedi. lanet okudum içimden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Dogan Arsiray yazdı:

H bot, yada Core XY tipi xy aksinin iki motor tarafindan es zamanli hareket ettirildigi turde yazicilarin kalibrasyonu kolayca bozulmaz. bende bundan bir adet var, bir de ilkel turde senkronize xy aksi olmayan diger yazicim surekli kontrol ve kalibrasyon istiyor. birde delta yazicilar vardir. hizlidir ancak ilk ayari zordur.

Teknik ayrıntısını şimdilik es geçelim. Kısaca örnek vermek gerekirse Ender 3 Pro yeterli mi başlayabilmek için. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hazir makineleri bilmiyorum. ben kendim yaptim. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Tebrik ediyorum güzel bir proje.

Ancak bu malzemeye gerçekten yüz binlerce sayıda ihtiyaç varsa plastik kalıp ürettirilerek belki de birkaç günde çok yüksek sayıda malzeme sayısına ulaşılabilir mi? Yani kalıp ile üretime bir engel var mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Tebrik ediyorum güzel bir proje.

Ancak bu malzemeye gerçekten yüz binlerce sayıda ihtiyaç varsa plastik kalıp ürettirilerek belki de birkaç günde çok yüksek sayıda malzeme sayısına ulaşılabilir mi? Yani kalıp ile üretime bir engel var mı?
Hocam bunun 2 etkeni var.
Kalıp çıkması uzun sürüyormuş (benim konuştuğum 20 gün süre istedi). Bir de maliyeti çok yüksek. Tanesine 17 TL dedi 5bin adet için
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3d printerle üretirkenki birim maliyet 2 3 tl iken seri üretimde aynı materyalden nasıl 17 tl ye çıkar??

1000 tane gönüllü var. herkes kalıp için 7 8 tl verecek alt tarafı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Efe Özer yazdı:

Dediğiniz gayet mantıklı.

size yarın basacaklarımı göndereceğim.

Mehmet Kaya yazdı:

sizin belirttiğiniz hastanaye 10 adet kargolayacağım

Mehmet Pınar yazdı:

Teşekkür ederim D

size de 8 tane yapabildim. onu kargolayacağım.

• Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
(düzenlendi)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158106743198728&id=706488727

Kendi siper maskeni yap

Corona virüsüne karşı fahiş fiyatlara satılan( 45 50 TL'ye ) siper maskeyi çok cüzi fiyata yaklaşık 3 TL'ye yapabiliriz.
Malzemeler:  1adet A3 asetat kağıdı bir adet kapı altı süngeri lastik zımba 
Yapılışı asetat kağıdini rulo haline geririp kapı altı sungerini alnimizin geleceği noktaya yapıştırıp uygun miktarda kestigimiz lastiği uçlarından zimbayla tutturmak maskemiz hazır virüssüz sağlıklı günler
#corona #coronavirüsü #korona #koronavirüsü 
#codvid19 #codvid_19 #evdekal #evdekalturkiye #hayatevesığar #48saathiçcıkma

Fotoğraflari yükleyemedigim için face bağlantısı ile yolladim yaptığımiz anlık çözümu paylasmak istedim 3d yazıcısı olmayanlar için

tarihinde Ali Uymaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Dogan Arsiray yazdı:

Çok teşekkür ederim tekrar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Dogan Arsiray yazdı:

Teşekkür ederim

Allah razı olsun

Ali Uymaz yazdı:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158106743198728&id=706488727

Kendi siper maskeni yap

Corona virüsüne karşı fahiş fiyatlara satılan( 45 50 TL'ye ) siper maskeyi çok cüzi fiyata yaklaşık 3 TL'ye yapabiliriz.
Malzemeler:  1adet A3 asetat kağıdı bir adet kapı altı süngeri lastik zımba 
Yapılışı asetat kağıdini rulo haline geririp kapı altı sungerini alnimizin geleceği noktaya yapıştırıp uygun miktarda kestigimiz lastiği uçlarından zimbayla tutturmak maskemiz hazır virüssüz sağlıklı günler
#corona #coronavirüsü #korona #koronavirüsü 
#codvid19 #codvid_19 #evdekal #evdekalturkiye #hayatevesığar #48saathiçcıkma

Fotoğraflari yükleyemedigim için face bağlantısı ile yolladim yaptığımiz anlık çözümu paylasmak istedim 3d yazıcısı olmayanlar için

Bu üstten hava almadığı için buğu yapıyormuş. Buğu daha kötü diyorlar. Sünger fayda etmiyormuş buğuyu önlemeye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

çok güzel bir paylaşım olmuş şu süreçte. eşimde sağlıkçı ve mesai arkadaşları için yardımcı olabilecek varsa sevinirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mehmet hocam, filament nereden almamızı (online satış) önerirsin? @Dogan Arsiraya malzeme göndereceğim. Hem benim işim var, hem de bir faydam dokunur sağlıkçılara.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sevgili Doğan Arsiray koruyucu siperlikleri gönderdi.Nazik bir düşünce ile kargo ücretini de ödemiş. Şahsım ve arkadaşlarım adına kendisine teşekkür ederim.48dff5c35f9b0e32ead1850c8a77ba87.jpg

• Beğen 20
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Efe Özer yazdı:

Kaletepe mahallesi ,891.sokak ,no:9 ,Kaletepe Aile Sağlığı Merkezi ,Şentepe ,Yenimahalle ,Ankara

telefon nosu da lazım. ankaradaymışssınız. elden alma şansınız varmı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Efe Özer
Dogan Arsiray yazdı:

telefon nosu da lazım. ankaradaymışssınız. elden alma şansınız varmı?

Malesef sağlık sorunlarım nedeniyle pek evden çıkamıyorum bu aralar.Asm dekilere haber verdim kargoyu teslim alacaklar.Tekrardan teşekkürler.

05377395065

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

size 10 tane gönderebilrdim. iki makinede su koyverdi. birinin motorunun kablosunu tamir etmem lazım. diğerinin ise ayar ihtiyacı var. yarın maske yok sanırım.  bu arada elimi deldim vs.

• Beğen 3
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

size 10 tane gönderebilrdim. iki makinede su koyverdi. birinin motorunun kablosunu tamir etmem lazım. diğerinin ise ayar ihtiyacı var. yarın maske yok sanırım.  bu arada elimi deldim vs.

Yahu ne oldu, nazarım mı değdi :D

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kablo makaraya sıkışmış kendi kendini yoketmiş. diğerinde ise sıkışınca ayarı bozulmuş .söküp ayarlamam lazım. halledeceğim bir şekilde.

ankarada makinesi olup çalıştırmayan kimse varsa ödünç alabilirim.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Dogan Arsiray yazdı:

Çok teşekkür ediyorum. Paket ulaşmış. Eline emeğine sağlık size teşekkür etmemi söylediler.

a6c9d554fc14ce6556c1ff7cb5cfda88.jpg

Sani Gerşon yazdı:
Mehmet hocam, filament nereden almamızı (online satış) önerirsin? [mention=84284]Dogan Arsiray[/mention]a malzeme göndereceğim. Hem benim işim var, hem de bir faydam dokunur sağlıkçılara.

Ben fkfilamentten alıyorum. Furkan bey 05346135500 fk filament.
Ama Doğan Beye sor Sani. Belki makinesi farklı bir model ile çalışmayabilir..

Serkan Gülderen yazdı:
çok güzel bir paylaşım olmuş şu süreçte. eşimde sağlıkçı ve mesai arkadaşları için yardımcı olabilecek varsa sevinirim. 

Hangi il / ilçe Serkan Bey

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Kaya yazdı:

Ama Doğan Beye sor Sani. Belki makinesi farklı bir model ile çalışmayabilir..

Hallettik çok şükür Doğan bey'le :friends:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...