İçeriğe Yönlendir

Sağlık Çalışanları İçin Koruyucu Siperlik

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Mehmet Pınar yazdı:

Elinize sağlık hocam.

Burda da sıkıntı var malzeme konusunda. Kendimiz internetten sipariş verdik, İlerleyen dönemlerde ne olacak bilmiyoruz. Hastane olarak vaka sayımız çok fazla.

bana adres verin pazartesi günü 3d printer ile bastığım 10 15 adeti göndereyim. lastikleri yok siz uyduracaksınız ama.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Servet Aydın yazdı:

Mehmet, bilirim seni. Beklenen hamle geldi senden.

Teşekkür ederim abi

Dogan Arsiray yazdı:

bana adres verin pazartesi günü 3d printer ile bastığım 10 15 adeti göndereyim. lastikleri yok siz uyduracaksınız ama.

Şöyle Yapalım Ben direk bir adres vereyim siz oraya gönderin. Bana ulaştırmadan. İlginize çooook teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Numune Mah İskenderun Yeni Devlet Hastanesi . B BLok 

İskenderun / Hatay

Şaziye Çolak 

03266182424

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Bizim sağlık ocağı içinde ihtiyaç var.Şikayeti olanları muayene edip şüpeli görülenleri direk 112 ile gönderiyorlar.Nasıl temin edebiliriz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Öncelikle mehmet hocam tebrikler alkislarimiz size Rabbim kolaylık versin. 

Bugün bı arkadas  A3 asetat ve kapı altı süngeri ve zimbayla  siper yapmayı deneyecek başarılı olursa buradan yapılışını fotoğraflarini paylaşırız ihtiyacı olan herkes kendi siperini yapar inşallah duracak vakit değil. Herkese virüssüz sağlıklı günler dilerim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Efe Özer yazdı:

Bizim sağlık ocağı içinde ihtiyaç var.Şikayeti olanları muayene edip şüpeli görülenleri direk 112 ile gönderiyorlar.Nasıl temin edebiliriz?

size de yaparım. ama çok yavaş bir süreç. iki yazıcım var, günde 10 12 adet yapabiliyorum toplam. neyseki pet-g denen materyalden olduğundan ötürü,  kırmadığınız sürece dezenfekte edip kullanabilirsiniz. tabi işin birde materyal boyutu var. kolay bulunmuyor. kargoyla alındığında gelmiyor gecikiyor vs.

her bir maske 6 metre civarı malzeme kullanıyor. bu da bir makaradan 60 adet civarı çıktığı anlamına gelir. şu anda problem yok. iki makara malzemem vardı. bu çaba ortaya çıkınca gidip almıştım.

aslında makinesi olan ama bütçesi olmayan birsürü öğrenci var. onlara ulaşıp malzeme tedariği yapmak lazım. böylece kapasite müthiş artacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Www.3boyutludestek.com adresinden ihtiyaç belirtin hocam.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
size de yaparım. ama çok yavaş bir süreç. iki yazıcım var, günde 10 12 adet yapabiliyorum toplam. neyseki pet-g denen materyalden olduğundan ötürü,  kırmadığınız sürece dezenfekte edip kullanabilirsiniz. tabi işin birde materyal boyutu var. kolay bulunmuyor. kargoyla alındığında gelmiyor gecikiyor vs.

her bir maske 6 metre civarı malzeme kullanıyor. bu da bir makaradan 60 adet civarı çıktığı anlamına gelir. şu anda problem yok. iki makara malzemem vardı. bu çaba ortaya çıkınca gidip almıştım.

aslında makinesi olan ama bütçesi olmayan birsürü öğrenci var. onlara ulaşıp malzeme tedariği yapmak lazım. böylece kapasite müthiş artacaktır.

Baskı için ender pro testler sonucunda aşağıdaki değerlerle basıyoruz. Ender için ama diğer yazıcılar da da benzer şekilde ayar yapabilirsiniz.

Çıt çıtı ayrı basıyoruz onu da ben Raget ayarda basıyorum. Sorularınız olursa destek için gece gündüz arayabilir yaza bilirsiniz 05052525536 telefonum gece 3 4 kadar ayaktayım. Her türlü destek için arayabilirsiniz.

Ayarlar

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: 90 hızda

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: %30 dolulukta

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: desteksiz

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: 225 sıcaklık

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: 75 tabla sıcaklığı

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: Dolgu şekli ızgara

[28/3 19:00] Mehmet KAYA: ender pro ayarlarım böyle

[28/3 19:02] Mehmet KAYA: Çıtçıtı basarken yapı levhası yapıştırmayı radye yapıyorum daha düzgün çıkıyorr

[28/3 19:02] Mehmet KAYA: uzun sürüyor ama iyi çıkıyor çıt çıklar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben başka bir tür maska basıyorum. tek parça, delgeç ile asetatı delerek tutturuyorsunuz. prusa nın tasarımı olanın lite versiyonu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
ben başka bir tür maska basıyorum. tek parça, delgeç ile asetatı delerek tutturuyorsunuz. prusa nın tasarımı olanın lite versiyonu.
Hocam çok zaman alıyor.
Montajda çok zor şablona göre delmek falan.
Tavsiyem çıt çıtlı hocam. Testler ve tecrübeler.
2sinide gönderdiğimiz kurumlar basit olan çıt çıtı beğendi montaj kolay daha kullanışlı dediler
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Dogan Arsiray yazdı:

Teşekkür ederim Doğan bey,

Eşim ve ben sağlık çalışanıyız. Eşim yoğun bakımda çalışıyor ve tam korumalı maskeyi internetten sipariş ettik onun için. Ben tomografi biriminde çalışıyorum. Sadece bugün nöbette 60 a yakın şüpheli hastaya çekim yaptık. Pozitif olanlar var.

Her hastada ekipman değiştirmek gerekiyor. Ancak bu şartlarda mümkün değil elbette.

Malzemeler sınırlı olduğu için kendimizce çözümler üretmeye çalışıyoruz. 
Gerçekten zor bir süreç.

Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.Özelden iletişime geçerim.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Pınar yazdı:

Teşekkür ederim Doğan bey,

Eşim ve ben sağlık çalışanıyız. Eşim yoğun bakımda çalışıyor ve tam korumalı maskeyi internetten sipariş ettik onun için. Ben tomografi biriminde çalışıyorum. Sadece bugün nöbette 60 a yakın şüpheli hastaya çekim yaptık. Pozitif olanlar var.

Her hastada ekipman değiştirmek gerekiyor. Ancak bu şartlarda mümkün değil elbette.

Malzemeler sınırlı olduğu için kendimizce çözümler üretmeye çalışıyoruz. 
Gerçekten zor bir süreç.

Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.Özelden iletişime geçerim.

Yapabileceğimiz başka şeyler varsa haberimiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Mehmet Göktürk yazdı:

Yapabileceğimiz başka şeyler varsa haberimiz olsun.

Teşekkür ederiz hocam, şimdilik sarf malzeme sıkıntılı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
Dogan Arsiray yazdı:

Dediğiniz gayet mantıklı.Hem öğrenci arkadaşların ,yazıcılarının önemli ve güzel bir amaç uğruna işe yaradığını görmesi onları mutlu edecektir.Çevremde yazıcısı olan birileri varmı yokmu bir kolaçan edeyim bakalım haber veririm burdan.

Bu arada teşekkür ederim ilginiz için.Aşağıda verdiğim adrese istediğiniz zaman alıcı ödemeli olarak ürünleri kargolayabilirsiniz.5 doktor ,5 hemşire ,bir tıbbi sekreter ve bir temizlik hizmetlimiz var.

Kaletepe mahallesi ,891.sokak ,no:9 ,Kaletepe Aile Sağlığı Merkezi ,Şentepe ,Yenimahalle ,Ankara

İyi forumlar.

Mehmet Kaya yazdı:
Efe Özer yazdı:

Www.3boyutludestek.com adresinden ihtiyaç belirtin hocam.

Teşekkür ederim Doğan bey sağolsun yardımcı oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Mehmet hocam ellerinize yüreğinize sağlık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Hocam finansal destek lazım mı?
Abi teşekkür ederim. Destek olmak isteyen olursa kabul ederiz.

Allah korkusu olmayan bunlara inat abi herşey. 6a18923a9ac5bc95f555699508eb6b22.jpg

Dün gördüğüm bir ilandı ve sosyal medya paylaşımım

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Abi teşekkür ederim. Destek olmak isteyen olursa kabul ederiz. Allah korkusu olmayan bunlara inat abi herşey. 6a18923a9ac5bc95f555699508eb6b22.jpg
Dün gördüğüm bir ilandı ve sosyal medya paylaşımım
Link atar mısınız şikayet edelim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

benzer bir yerde gittigidiyorda var

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arkadaşlar şundan üretilmesi gerekiyor. Tekstil işi yapanımız var mı? Şu anda konu ile ilgili yoğun bir hastanede çalışan doçent arkadaşımız istiyor ve gerekli diyor.

Sadece önü asetatlı maskeli pelerin. 

image.thumb.png.68a29a6ef57044c57953f9260c0a4bd0.png

image.thumb.png.ce7a12a8fbd4373661ea457d8aaae89e.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Üretim için kullanılan ekipman nedir?

Sıfırdan başlayacaklar için temel ekipman listesi belirtilebilir mi?

Asgari seviyede kaliteli üretim yapacak bir yazıcı modeli ve kullanılan sarf malzeme vs.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

H bot, yada Core XY tipi xy aksinin iki motor tarafindan es zamanli hareket ettirildigi turde yazicilarin kalibrasyonu kolayca bozulmaz. bende bundan bir adet var, bir de ilkel turde senkronize xy aksi olmayan diger yazicim surekli kontrol ve kalibrasyon istiyor. birde delta yazicilar vardir. hizlidir ancak ilk ayari zordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...