İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Kapı Açma Çerçevesi Sökümü

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Merhaba arkadaşlar bu parçayı daha önce söken yada nasıl sökülebilceğini bilen var mı? Her tarafı söktüm uç kısmında bir yerden acayip sıkı ve kuvvetli bir şekilde tutuyor.

Elimin olduğu yer.

pdfrBr.jpg

CoNnbh.jpg

3zNwB1.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vidasını söktükten sonra kapı açma kolunu açık gibi tutunca çıkar o parça.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Kapı kolunun arkasında vidanın kapağı olmalı. Kapağı çıkarıp vidayı açmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Çağlar Bayur yazdı:

vidasını söktükten sonra kapı açma kolunu açık gibi tutunca çıkar o parça.

Denedim Çağlar abi olmuyor orada güçlü birşey tutuyor.

Serkan Aktay yazdı:

Kapı kolunun arkasında vidanın kapağı olmalı. Kapağı çıkarıp vidayı açmanız lazım.

Vidayı söktüm Serkan bey,  sökülmemiş olsa ikinci ve üçüncü fotoğraftaki gibi yerinden çıkma olmazdı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

daha önce içerden tamirat yapıştırma yok ise böyle lap diye gelmesi lazım

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Çağlar Bayur yazdı:

daha önce içerden tamirat yapıştırma yok ise böyle lap diye gelmesi lazım

Çağlar abi bu videoyu izleyince çok kolaymış dedim sökmeye başladım ama her yer tamam kolay bir yer tutuyor tutan birşeyin olduğu görünüyor ama anlayamıyorum ne olduğunu nasıl olduğunu bunun ki gibi değil. Birazdan video yükleyeceğim.

Videosu.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Beyaz açma kolunun arkasının   ortasında bir vida var diye hatırlıyorum  çok söktüm. vida deliği kapalıysa görmeyebilirsiniz. videoda 0.50 sn yde gözüküyor

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

plasitk çerçevenin arkasını birşey tututor. orjinalde ellenmeiş ise tutmaz, kontrollü olarak çeke çeke bakmalı arkaya silikon vb. birşey yapışmış olabilir

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Haşmet Güngör yazdı:

Beyaz açma kolunun arkasının   ortasında bir vida var diye hatırlıyorum  çok söktüm. vida deliği kapalıysa görmeyebilirsiniz. videoda 0.50 sn yde gözüküyor

Tırnak varmış Haşmet abi vidayı sökmüştüm zaten birazdan tutan yerin fotosunu yükleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Çağlar Bayur yazdı:

plasitk çerçevenin arkasını birşey tututor. orjinalde ellenmeiş ise tutmaz, kontrollü olarak çeke çeke bakmalı arkaya silikon vb. birşey yapışmış olabilir

Çağlar abi aksine daha önce hiç ellenmediği için tırnak sağlam kalmış ve tutuyor. Vidayı sökünce kolayca çıkanlar kırık olduğu için aksi takdirde mümkün değil. Ya tırnaktan kurtaracaksın ya kıracaksın.

Tutan tırnak.

izQQii.jpg

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Aşağıdaki şekilde tırnaktan kurtarılması gerekiyor, sökmeden önce bilmediğim için bende kırdım, sökecek olan olursa bilgi olsun.

DNrGdu.jpg

p5p50f.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tık diye gelmesi lazımdı halbuki diğer kapılar ne durumda? bu parçada?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Çağlar Bayur yazdı:

tık diye gelmesi lazımdı halbuki diğer kapılar ne durumda? bu parçada?

Tornavida vb birşeyle kurtarmazsanız gelmesi mümkün değil. Sağ tarafin ki tık diye geldi çünkü 3 sene önce biz orayı açmıştık ama çok zorlamıştık muhtemelen kırdık o zaman.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...