İçeriğe Yönlendir

Araç Muayene Sürelerinin Uzatılması

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay

Şimdi aracın muayenesi yaklaştı. Bu konuda içinde bulunduğumuz durumda bir erteleme söz konusu mudur? Muayene istasyonları kurban pazarı gibi. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Şimdi aracın muayenesi yaklaştı. Bu konuda içinde bulunduğumuz durumda bir erteleme söz konusu mudur? Muayene istasyonları kurban pazarı gibi. 
65 yaş üstü ertelendi böyle bir durum yoksa da gitmeyin nasılsa bu hastalık sonrası büyük bir aff çıkar kapsamında geniş olur diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Sezgin Öztürk
Serkan Aktay yazdı:

sonrada gidilse ceza ödenmiyor diyebiliyorum 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
ruhsat sahibi 65+ değilse erteleme yok.

Kayınpeder in corollası geçen hafta muayeneyi geçemedi.rotil iticisinde boşluk var dendi.yetkişi serviste yaptırdım ve kimlikle giderek ben yaptırdım.Kusursuz geçti...Km 77 276 ...
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

İşyerinde kullandığım aracı muayeneye götürdüm perşembe günü, 1 gün sonrasına çok rahat sıra buldum hatta randevu günü sabah girip saat değişikliği bile yaptım. Sizin oralarda durum ne bilemiycem ama Rize'de durum çok rahat şaşırdım normalde 2-3 gün sonrasına anca randevu olurdu ve muayene istasyonuna gidince kalabalık olurdu .

Muayene istasyonundada kısmen önlem almışlar, dezenfekte ürünü koymuşlar, görevliyle aranıza şerit çekmişler(1 m. mesafeyi korumak için) kapalı alanda işi olmayanlar durmuyor(dışarıda bekliyor) vs vs gibi.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların motorlu araç muayeneleri ertelendi.
Bu kapsamdaki vatandaşlar araç muayenelerini yasaklar kaldırıldıktan sonraki 45 gün içerisinde cezasız yaptırabilecekler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

Muayene istasyonundada kısmen önlem almışlar, dezenfekte ürünü koymuşlar, görevliyle aranıza şerit çekmişler(1 m. mesafeyi korumak için) kapalı alanda işi olmayanlar durmuyor(dışarıda bekliyor) vs vs gibi.

burada zaten böyle idi, dezenfektan hariç. kaplaıda zaten müşteri giremez

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Çağlar Bayur yazdı:

burada zaten böyle idi, dezenfektan hariç. kaplaıda zaten müşteri giremez

Çağlar abi muayene alalına girilmiyor zaten.
İlk girişte sıra numarası alınıp evrakları teslim edilen alana fazla kişi almıyorlar, birde çıkış kısmındaki evrakları teslim alma alanına fazla kişi alınmıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

Çağlar abi muayene alalına girilmiyor zaten.
İlk girişte sıra numarası alınıp evrakları teslim edilen alana fazla kişi almıyorlar, birde çıkış kısmındaki evrakları teslim alma alanına fazla kişi alınmıyor.

çok iyi yapıyorlar, normali de aslında bu, global olarak anormaldik, umarım kalıcı olarak düzelme yolunda ilerleriz

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

18 inde yaptırmıştım muayeneye girmeden önce aracın içini komple sildim kolonya sıkarak, muayene bitikten sonra personel araç içerisinde nereler dokunduysa tek tek sildim kolonya ile psikolojim bozulmuştu sonraki 2-3 gün gerçi hala aynıyım ama o zamana göre daha iyiyim.  Banko da parayı ödediğimiz yere cam pano koymuşlar onun önüne de masa mesafe kalması İçin ama adam hep aynı eldivenle Farklı paralara dokunuyor ve bilgisayarına dokunuyor. Bence şu anda muayene istasyonları da büyük risk taşıyor hastalık yayma konusunda.

En son haberlerde okuduğum 65 yaş üstü İçin erteleme söz konusu demişti ceza işlemi uygulanabilir yaptırmazsanız.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Durna
(düzenlendi)

Ben cuma günü gittim Esenyurt'a. Öncelikle işlemleri hızlandırmışlar.Çok kalabalık değil. Müsteri kabul bölümüne sadece aldığınız numara ile giriyorsunuz banko ile aranızda 1 mt mesafe var. Mümkün olduğunca erken gidin, çok beklemezsınız.  Benim işlem saatim 8:45 idi 8:30 da numara aldım.8:35 de sıra geldi. egzoz ve normal muayene bitişi 9 u buldu. Ben oraya gittiğimde 9 da işlem yapması gereken araçların muayeneleri yapılıyordu. (kim önce giderse beklemeden işlemini yaptırıyor. Ben eldiven ile gittim maske takmadım. takan insanlarda vardı.

tarihinde Emre Durna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

TÜVTÜRK'TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

(03.04.2020)

3 Nisan 2020 tarihli ve 31088 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca;

3 Nisan 2020 tarihinden itibaren (3 Nisan dahil) üç ay içerisinde muayene süresi gelen araçlarının muayenesini gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitimi olan  3 Temmuz 2020  itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler.

Bu süre zarfında Türkiye genelindeki istasyonlarımız hizmet vermeye devam etmektedir. Halihazırda T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve uygulanan önlemlere ek olarak Türkiye genelindeki tüm istasyonlarımızda gerekli hijyen tedbirleri alınmış bulunmaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

3 ay +45 gün keyfekeder faizsiz erteleme mi? Yoksa ben mi yanlış anladım [emoji3]1a326d3abac27410d4d9a1d349f9106d.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Halil Gümüş yazdı:

3 Nisan 2020 tarihinden itibaren (3 Nisan dahil) üç ay içerisinde muayene süresi gelen araçlarının muayenesini gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitimi olan  3 Temmuz 2020  itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler.

Bu kısım net yazılmamıştı.. 

Ben de böyle olduğunu düşünüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Muayene tarihi 3 nisandan once dolana bişi var mi :P. O işleri hallettim ama merak ettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Muayene tarihi 3 nisandan once dolana bişi var mi :P. O işleri hallettim ama merak ettim.

Mevcut durumda onlar ceza işlemeye devam eder.. 

Ancak onlar için de bir düzenleme yapılır bence.. 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mevcut durumda onlar ceza işlemeye devam eder.. 

Ancak onlar için de bir düzenleme yapılır bence.. 

Benim de 15 martta bitti idi. Ama gitmedim. Sırf bu virüs dolayısı ile. Evin önünde yatıyor araba. Bende merak ile takipteyim konuyu

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Egzoz muayenesi de aynı şekilde erteleme oldu mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Uymaz yazdı:

Egzoz muayenesi de aynı şekilde erteleme oldu mu acaba ?

Daha önce 65 yaş üstünün ertelemişlerdi. 

Yeni düzenleme ile herkesinkini ertelerler. Ancak henüz egzoz ölçümü ile ilgili bir açıklama okumadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...