İçeriğe Yönlendir

Focus I - Gösterge Geç Devreye Giriyor

Özgür YILMAZ

Recommended Posts

Özgür YILMAZ

Herkese Selamın aleykum aracım 2001 ghia kontagi acip aracı çalıştırdıktan sonra benzin, hararet ve devir saati yaklaşık 10 saniye sonra devreye giriyor, bu sorun başına gelen veya bilgisi olan var mı veya neden olabilir yardim bekliyorum dostlar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Çok yüksek ihtimal göstergeniz arızalı. İyi bir elektrikçi vasıtasıyla açılıp kabloları lehimleri felan kontrol edilip nokta atışı arızalı devre elemanı tespiti gerekli.

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
(düzenlendi)

Son zamanlarda akü değişti, Farlar ve sisler Led xenon'a çevrildi arka plakalıklara led takıldı hiç dikkat etmedim acaba onlardan birisi mi yapti diye düşünüyorum. Hiç dikkat etmedim değiştirirken

tarihinde Özgür YILMAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kadir Akar

2 hafta önce aynı sorun sport trend aracımda da vardı. Sigorta panelinden(numarasını şu an hatırlayamadım, aracın yanına gidince yazarım) bir sigorta atmıştı. 30 amperlik bir sigorta olması gerek. Onu değiştirince sorunum ortadan kalktı. Aynı şekilde 10-15 bazen 20 saniye sonra geliyordu. Muhtemelen plaka lambalarınız, zenon uygulaması yüzünden sigortanız atmış olabilir. Far ve park sigortalarına bakınız. Sorununuz muhtemelen çözülecektir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Şener YILDIZ

Merhaba .

Aynı sorun bendede var aracım 2006 Ford fusion.kontagi çevirdikten 10 sn sonra benzin,hararet göstergesi ve teyp elektrik geliyor. marş basmasinda sorun yok.sigortaları kontrol ettim ama duzelmedi.baska ne olabilir.tesekkurler

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Şener YILDIZ yazdı:

Merhaba .

Aynı sorun bendede var aracım 2006 Ford fusion.kontagi çevirdikten 10 sn sonra benzin,hararet göstergesi ve teyp elektrik geliyor. marş basmasinda sorun yok.sigortaları kontrol ettim ama duzelmedi.baska ne olabilir.tesekkurler

Tek konudan ilerleyelim sener bey.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
(düzenlendi)

Focus mk1 gösterge tablasının 12v pin bağlantıları hangi pinlerde bilen birisi yardımcı olabilir mi 

tarihinde Erdi Ay tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...