İçeriğe Yönlendir

Ofis-İş ve Ev için Bilgisayar Bakmaktayım, Hangisini Seçmeliyim

Ümit Türk

hangisini seçmeliyim?  

5 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ümit Türk

şahsım için ofis-iş ve ev için bilgisayar bakmaktayım. kararsız kaldım hangisini seçmeliyim?  bütçenin önemi yok.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erkan Işık yazdı:

Benımkının ram 8 lik yetmedıgı zaman olabılıyordu bunu 16 lık yapmıslar daha ıyı tek eksısı  kendı laptopun  haparlörü yetersız  ikinci ekran baglayark onun haporlörü ile kulanabılırsın 

Ali Darbaz yazdı:

Niye dell tercih etmiyorsunuz. :) 

Bu paralara cıkınca bu sefer nıye mac almıyayımda dıyebılırsınız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Niye dell tercih etmiyorsunuz. :) 

dell dikkatimi çekmiyor :)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

@Ümit Türk kardeşim ney işi için kullanacaksınız cihazı? Böyle 10. nesilin düşük saat frekanslı işlemcilerini seçiyorsunuz özellikle. 

10. nesil düşük frekans olacağına, 8. veyahut 9. nesil yüksek saat frekanslı orta segment i5 işlemcileri tercih etmeniz daha avantajınıza olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu bilgisayarın malzeme kalitesini hiç sevmem, ama gayet hızlı bir makinedir. Fanları çok küçük ve adaptörsüz 3/1 performans ile çalışıyor. Bataryası zaten 4 saat kapasite anca yetiyor. 

Ama adaptör ile çok iyi değerler yakalanıyor. 

https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb-256gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb75f1612c-p-HBV00000PI870?magaza=Hepsiburada

Ümit Türk yazdı:

dell dikkatimi çekmiyor :)

Ah ah olurmu öyle şey, Üzüldüm açıkcası :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Hakan Tarım yazdı:

@Ümit Türk kardeşim ney işi için kullanacaksınız cihazı? Böyle 10. nesilin düşük saat frekanslı işlemcilerini seçiyorsunuz özellikle. 

10. nesil düşük frekans olacağına, 8. veyahut 9. nesil yüksek saat frekanslı orta segment i5 işlemcileri tercih etmeniz daha avantajınıza olur.

şöyle ifade edeyim evden çalışma durumlarım oluyor mevcut çalıştığım şirkette SAMS programı ve mail kullanıyorum.  ms office programları vs gibi işlemleri için. 

yoksa çizim oyun vs gibi ihtiyacım yok. 

Ali Darbaz yazdı:

Şu bilgisayarın malzeme kalitesini hiç sevmem, ama gayet hızlı bir makinedir. Fanları çok küçük ve adaptörsüz 3/1 performans ile çalışıyor. Bataryası zaten 4 saat kapasite anca yetiyor. 

Ama adaptör ile çok iyi değerler yakalanıyor. 

https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb-256gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb75f1612c-p-HBV00000PI870?magaza=Hepsiburada

Ah ah olurmu öyle şey, Üzüldüm açıkcası :) 

öneriniz varsa alabilirim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Önerdiğim cihaz Pcmark 2010 da 5010 puan alıyor . Biraz tuzlu ama kaç yıl kullanırsın bilmiyorum :) 

gA2rxaFR9bGL8Gf-wbPNCss1JXxYrX0i4GlNPiCr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hafıza yüksek olsun. 

bir de işletim sistemi ubuntu yükleyin. her türlü konferans vs uzaktan çalışıyor zaten tarayıcı içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dell notebookların hepsinin performans testlerini yaptım. Hepsi elimden geçti. Merak ettiğiniz bir model var ise bana danışabilirsiniz. Ayrıca ne yapmak istediğinizi anlatırsanız daha farklı önerilerimde olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ümit Türk yazdı:

şöyle ifade edeyim evden çalışma durumlarım oluyor mevcut çalıştığım şirkette SAMS programı ve mail kullanıyorum.  ms office programları vs gibi işlemleri için. 

yoksa çizim oyun vs gibi ihtiyacım yok.

i5 8. nesil 9.nesil 3.0 ghzlik işlemcili ve 16 gb ramli bir cihaz işinizi fazlasıyla görecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ryzen5 işlemcili thinkpad aldım ben ,memnunum, bios güncellemesi falan yapınca harika oldu.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Dell notebookların hepsinin performans testlerini yaptım. Hepsi elimden geçti. Merak ettiğiniz bir model var ise bana danışabilirsiniz. Ayrıca ne yapmak istediğinizi anlatırsanız daha farklı önerilerimde olabilir. 

benim asıl amacım işyerinde çalıştığım gibi uzaktan bağlanarak aynı şekilde çalışmak. kullandığım SAM programı ve MS Office tüm porgramlarını kullanabilecek.  arada özel kullanbilmek film izleme internet ortamında dolaşma vs. yani anlayacağınız çok bir beklenti iiçerisinde değilim ama kötü bir bir cihazda olmasını istemiyorum. 5 bine kadar bütçemi ayırabiliyorum bunlara.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Ryzen5 işlemcili thinkpad aldım ben ,memnunum, bios güncellemesi falan yapınca harika oldu.

Evren ben onları dededim, ama hiç memnun değilim . Ryzen işlemcili Dell'ler  hem pahalıydı hemde i3 kadar performans sergilediler. Bilmiyorum belki sendeki farklı bir yapıdır. Benim test ettiğim aşağidaki modeldi. 

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3585-amd-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdbr5f8256c-pm-HB00000IIPPK?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-dizustu-bilgisayar-laptop&gclid=Cj0KCQjw1Iv0BRDaARIsAGTWD1vHIWJI10ToiVNQOerYaqzRThOT_9xNQXb3bXgArsD98POm81gpllwaApO8EALw_wcB

Ümit Türk yazdı:

benim asıl amacım işyerinde çalıştığım gibi uzaktan bağlanarak aynı şekilde çalışmak. kullandığım SAM programı ve MS Office tüm porgramlarını kullanabilecek.  arada özel kullanbilmek film izleme internet ortamında dolaşma vs. yani anlayacağınız çok bir beklenti iiçerisinde değilim ama kötü bir bir cihazda olmasını istemiyorum. 5 bine kadar bütçemi ayırabiliyorum bunlara.  

Aslında senin istediğin çok düşük işlem hızı ile yapılacak şeyler. Senin bakman gereken şeyler Ram ve Hdd. 

DÜşük kapasiteli (256 gb) ssd ve en az 8 gb ram sahip bir notebook işini görür. Daha dün Yiğenime i5  aşağidaki modeli aldım. 

SSD yok ama 1 tb hdd vardı. Bunların 256 ssd versiyonuda var. Ama internetde Hepsibura üzerinde bulamadım. Ama bu notebook temel alınabilir. 

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3593-intel-core-i5-1035g1-8gb-1tb-mx230-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhds26f81c-p-HBV00000OUND7?magaza=Hepsiburada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Casper Excalibur G770.9300-B5H0P Intel Core i5 9300H 16GB 1TB + 240GB SSD GTX1650 Windows 10 Home 15.6" FHD

bu model tavsiye aldım ne diyorsunuz? oyun içinmiş ama efsane diyorlar.

Ali Darbaz yazdı:

Vatanda aynı bilgisayarın ssdli olanı 4500 tl olmuş. 

https://www.vatanbilgisayar.com/dell-inspiron-15-3593-core-i5-1035g1-1-00ghz-8gb-ram-256gb-ssd-2gb-15-6-w10.html

200 liralık ssd için 1000 tl verilmez. Sen bence hepsibura ile satılan modeli 1 tb olanı gönül rahatlı ile al bence. 

+1 değerlendirmeye aldım .

Ali Darbaz yazdı:

Evren ben onları dededim, ama hiç memnun değilim . Ryzen işlemcili Dell'ler  hem pahalıydı hemde i3 kadar performans sergilediler. Bilmiyorum belki sendeki farklı bir yapıdır. Benim test ettiğim aşağidaki modeldi. 

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3585-amd-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdbr5f8256c-pm-HB00000IIPPK?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-dizustu-bilgisayar-laptop&gclid=Cj0KCQjw1Iv0BRDaARIsAGTWD1vHIWJI10ToiVNQOerYaqzRThOT_9xNQXb3bXgArsD98POm81gpllwaApO8EALw_wcB

Aslında senin istediğin çok düşük işlem hızı ile yapılacak şeyler. Senin bakman gereken şeyler Ram ve Hdd. 

DÜşük kapasiteli (256 gb) ssd ve en az 8 gb ram sahip bir notebook işini görür. Daha dün Yiğenime i5  aşağidaki modeli aldım. 

SSD yok ama 1 tb hdd vardı. Bunların 256 ssd versiyonuda var. Ama internetde Hepsibura üzerinde bulamadım. Ama bu notebook temel alınabilir. 

https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3593-intel-core-i5-1035g1-8gb-1tb-mx230-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhds26f81c-p-HBV00000OUND7?magaza=Hepsiburada

yani aynen öyle bende ö yönden düşündüm. 

Hakan Tarım yazdı:

i5 8. nesil 9.nesil 3.0 ghzlik işlemcili ve 16 gb ramli bir cihaz işinizi fazlasıyla görecektir. 

tavsiye için teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Casper Excalibur G770.9300-B5H0P Intel Core i5 9300H 16GB 1TB + 240GB SSD GTX1650 Windows 10 Home 15.6" FHD

Ben çok iyi oyuncuyum diyorsan bakacağın ekran kartı GTX 1650 olmalı yada 1060 Ti model olmalı. Çünkü 1050 ve altı çok vasat. 

Yukardaki önerdiğin bilgisayarın 6000 tl altında alabiliyorsan kaçırma derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Ben çok iyi oyuncuyum diyorsan bakacağın ekran kartı GTX 1650 olmalı yada 1060 Ti model olmalı. Çünkü 1050 ve altı çok vasat. 

Yukardaki önerdiğin bilgisayarın 6000 tl altında alabiliyorsan kaçırma derim. 

bu sırf oyun bilgisayarımı anlamadım?  diğer işlemlerimizi görebiliyormuyuz? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

bu sırf oyun bilgisayarımı anlamadım?  diğer işlemlerimizi görebiliyormuyuz? 

Hocam bu casper bilgisayar senin tüm işlerini görür. Ama doğası gereği büyük ve ağır bir bilgisayar . Taşımak sana zor gelmiyor ise neden almıyasın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Hocam bu casper bilgisayar senin tüm işlerini görür. Ama doğası gereği büyük ve ağır bir bilgisayar . Taşımak sana zor gelmiyor ise neden almıyasın. 

bilgilendirmeleriniz ve yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. 

sağlıcakla. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ümit Türk yazdı:

işletim sistemi olayını nasıl halledecem ? 

Bir bilgisayarcıya gıdıp sistem kurducaksın ben data ceken programlar kullandıgım ıcın mecbur kaldım   google excel youtube için belki lüks gelebılır makına ama işlemcıyı ram kullanan programlarda hemen çift fan acıyo 

Birde sunu not geceyim şipariş gecerken istersen normal hardısk 1 tb  yada 240 ssd disk secen gerekıyor ıkısını bır vermıyorlar dıye bılıyorum ama monster telefon acarsan yardımcı oluyorlar almadan önce danıs 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

0b08e6acd2c977b8bfd9a12149271dac.jpg

251a621a091cce4b854fd9ceac8c9c98.jpg

Ali darbaz arkadaşımız ve pc den anlayan arkadaslar size bence daha ıyı yardımcı olurlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

oyun yoksa işin içine ben ultrabook alırdım. kendim lenovo x1 carbon kullanıyorum hem taşıması kolay hemde performanslı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...